Сумська обласна бібліотека для дітей

Подорож бібліотекою

Подорож бібліотекою

      Структурні підрозділи бібліотеки:
            – Відділ обслуговування користувачів молодшого віку
            – Відділ обслуговування учнів 5-9 класів
            – Відділ естетичного виховання
            – Відділ інформації та маркетингу
            – Відділ комплектування, обробки та зберігання документів бібліотечного фонду
            – Сектор інформаційних технлогій, електронних ресурсів та обліку користувачів

Відділ обслуговування користувачів молодшого віку

      Обслуговує дошкільників та учнів 1-4 класів. До послуг користувачів: книги, періодичні видання, АВД, що налічують 20135 примірників. Велика увага у відділі приділяється розвитку культури читання та творчих здібностей маленьких користувачів. Діти та їхні батьки запрошуються на різноманітні пізнавально-розважальні заходи: літературно-музичні ранки, народознавчі калейдоскопи, історичні подорожі, вікторини, літературні ігри та конкурси, презентації нових книг, зустрічі з письменниками в яких із задоволенням беруть участь.
      Тут систематично проводяться конкурси «Кращий читач року», «Книжкове літо», «Бенефіс читача», конкурси малюнків, дитячої поезії та прози.
      Для самих маленьких користувачів та їх батьків працює клуб «Мама, тато, я – читаюча сім`я». Засідання клубу – це літературні ранки та калейдоскопи, народознавчі свята, бесіди за «круглим» столом, конкурси «Разом читаємо – разом відпочиваємо» тощо.
      У відділі працюють гуртки «Книжкова лікарня»«Юні краєзнавці»«Світлячок»«Глобус».

Відділ обслуговування учнів 5-9 класів

      Надає послуги учням 5-9 класів, старшокласникам, студентам, педагогам, організаторам дитячого читання.
      Відділ добре укомплектований фондом світової та вітчизняної класики, навчальної та довідково-інформаційної літератури, широким колом періодичних видань, який налічує 33195 примірників, що дозволяє дітям працювати і вчитися, удосконалювати свої знання в тій чи іншій галузі, розвивати свій творчий потенціал.
      Тут проводяться різноманітні масові заходи: усні журнали, читацькі конференції, презентації книг, працюють «Клуб кмітливих і допитливих», лекторії «Етикет»«Юні знавці права» і «Молоде покоління за здоровий спосіб життя». Частими гостями у відділі є дитячий письменник Олексій Столбін, поет і журналіст Володимир П’янков, Ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-афганці, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЄС, юристи і багато інших.

Відділ естетичного виховання

      Займається популяризацією культурологічних знань, формуванням художньо-естетичних смаків дітей.
      Відділ має унікальний фонд, що налічує 11214 документів: книг, нотних видань, альбомів з живопису, грамзаписів, відеофільмів і т. ін.
      Саме тут можна ознайомитися з різними видами мистецтва, знайти і реалізувати свої захоплення.
      У відділі естетичного виховання добре налагоджені творчі контакти з музеями, СДХШ ім. М. Лисенка, СДМШ № 4, Сумським обласним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів, відділенням соціально-побутової адаптації «Спільнота», Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Сумським міським центром НТТМ, Сумською спеціальною ЗОШ, ССНВК № 37 для дітей з вадами зору, Косівщинською спецшколою-інтернатом для дітей з вадами слуху, Сумською обласною гімназією-інтернатом для талановитих та творчо обдарованих дітей, СВУМіК ім. Д.Бортнянського, дитячими садками та ЗОШ міста.
      Відділ плідно працює з обдарованими дітьми, проводить активну роботу, виявляючи здібних дітей під час проведення конкурсів, турнірів, формує банк даних про них.
      З метою підтримки дитячої творчості та обдарованих дітей у відділі щорічно організовуються 10-12 виставок дитячої творчості, 4-5 концертів учнів дитячих музичних шкіл, 2-3 творчі зустрічі.
      В рамках цільової міні-програми «Акорди творчого єднання», яка діє з 2006 року на базі Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей, відділ естетичного виховання спільно з відділом обслуговування учнів 5-9 класів щорічно проводить до 20 масових заходів.
      У відділі активно працює лекторій «Палітра всіх часів і епох» та ляльковий театр «Кукляндія», в репертуарі якого більш 20 вистав, які знайшли свого глядача не тільки в бібліотеці, а й за її межами.

Відділ інформації та маркетингу

      Організовує та веде довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, в т.ч. і електронні картотеки, здійснює довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів, виконує бібліографічні довідки різноманітної тематики, видає інформаційні та рекомендаційні списки літератури.
      Вагомим доповненням до ДБА у пошуку та отриманні необхідної інформації є інфотеки-накопичувачі краєзнавчої тематики що містять рідкісні матеріали з місцевих періодичних видань.
      Відділ є учасником корпоративного проекту обласних дитячих бібліотек України з обміну електронними бібліографічними записами періодичних видань «КОРДБА», що дає змогу користувачам бібліотеки отримувати швидко і своєчасно потрібну інформацію з періодичних видань.
      У зоні уваги методичної служби відділу є питання поглибленого аналізування діяльності дитячих книгозбірень області, методичної допомоги і консультування, подальшого удосконалення системи підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, впровадження в практику роботи бібліотек кращого досвіду, видання методично-бібліографічних матеріалів тощо.

Відділ комплектування, обробки та зберігання документів бібліотечного фонду

      Займається формуванням та обліком фондів, їх упорядкуванням та зберіганням, передплатою періодичних видань, веденням каталогів, в тому числі електронного каталогу нових надходжень.
      Станом на 01.09.2013 року електронний каталог нових надходжень налічує 14700 записів.
      Обробка документів бібліотечного фонду проводиться на основі запровадженої в бібліотеці АІБС «MARK SQL 1.10», модулів «Каталогізатор» і «Періодика».

Сектор інформаційних технологій, електронних ресурсів та обліку користувачів

      Тут відвідувач бібліотеки може отримати читацький квиток, який гарантує обслуговування в усіх відділах бібліотеки, одержати інформацію про роботу бібліотеки, отримати додаткові послуги на платній основі: копіювання документів, виготовлення матеріалів на комп’ютері тощо.