Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Архів новин за ІІ квартал 2021 року

30.04.2021

Переможців визначено!

     З задоволенням повідомляємо, що у Сумській обласній бібліотеці для дітей було підведено підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» і визначено його переможців. Діти творчо та креативно підійшли до створення малюнків, вклавши у кожен частку своєї душі та відобразивши в них відношення до питання екологічного оздоровлення Планети та охорони навколишнього середовища. Тому, завдання у голови і членів журі було не з легких – із 109 робіт визначити авторів найкращих малюнків.

докладніше...


30.04.2021

До Великодніх свят

    Великдень – найважливіше із 12 головних християнських щорічних свят. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, його святкують практично у кожній українській родині. Безліч традицій, прикмет, обрядів та застережень існувало й досі існує, пов’язаних із цим особливим днем для кожного українця. Про деякі з них можна дізнатися, переглянувши літературний відеокалейдоскоп «Писанки, мов пишні квіти, розкотилися по світі», підготовлений працівниками відділу обслуговування користувачів молодшого віку.


28.04.2021

До Великодніх свят

    Воскресіння Христове – найбільше християнське свято, коли все навколо наповнюється світлом, радістю та добром. Українці шанують його здавна як родинне та мають чимало великодніх традицій. Запрошуємо разом згадати їх і відсвяткувати Великдень!


27.04.2021

До Великодніх свят

Творча майстерня
"Великоднє натхнення"

    В Європі є добра традиція – прикрашати двері в оселі на Різдво і Великдень декоративними віночками. Створіть і ви довкола себе атмосферу свята! Потіште рідних або друзів гарним подарунком до свята – великоднім віночком.


27.04.2021

До Великодніх свят

Майстер-клас
"Виготовлення великоднього сюрпризу"

    Великдень – родинне свято. І дорослі, і діти долучаються до святкових приготувань – прибирають та прикрашають оселю, випікають паски, займаються декоруванням писанок. Хочемо нагадати вам, як це зробити, і в нагоді вам стане майстер-клас «Виготовлення великоднього сюрпризу», який ми підготували для вас у минулому році.
     Не бійтесь експериментувати, фантазуйте, творіть!


26.04.2021

День Чорнобильської трагедії

Атомна весна України

     26 квітня, у день Чорнобильської трагедії, фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей проведено години пам’яті в режимі онлайн «Атомна весна України» (для учнів 2-А класу ЗОШ № 12 – класний керівник Диченко Л.В.) та «Гірка зірка полину» (для учнів 8-Б класу ССШ № 9). Під час заходів бібліотекарі за допомогою відеоматеріалів розповіли про події тієї страшної трагедії та її наслідки, а діти емоційно, зворушливо до сліз читали вірші про Чорнобильську катастрофу.Вірші про Чорнобильську трагедію.
Читають учні 2-А класу ЗОШ №12

26.04.2021

День Чорнобильської трагедії

Попіл Чорнобиля стукає в серце

     Все далі й далі відходить від нас та страшна весна 1986 року. Та не стираються з пам’яті ті події.
     35 років тому 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства. О першій годині 23 хв., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано спалахнуло велетенське полум’я. Здригнулася земля… Стався вибух…
      Щороку в Сумській обласній бібліотеці для дітей проводилися заходи, під час яких діти мали змогу зустрітися з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, послухати розповіді свідків тих страшних подій, переглянути книжкові виставки, присвячені даній темі, відео чи електронні презентації…
      Але рік 2021 особливий, «карантинний», ми не маємо змоги безпосереднього спілкування з нашими користувачами. Але не маємо права забувати ті події, які змінили життя багатьох людей, і пропонуємо до перегляду книжкову виставку «Попіл Чорнобиля стукає в серце» та відеохроніку «Щоб мудрість не стала безумством», підготовлені працівниками бібліотеки.


23.04.2021

Успішний і незалежний - Андрій Курков

     23 квітня відзначає 60-річний ювілей найвідоміший у світі сучасний український письменник, журналіст, кіносценарист – Андрій Курков. Він написав понад 20 книг, є автором сценаріїв до художніх та документальних фільмів. Його твори перекладені 36 мовами, видані в більш як 65 країнах світу.
      Твори письменника популярні серед користувачів нашої бібліотеки. Тож книжкова виставка «Успішний і незалежний – Андрій Курков», що представляє твори відомого автора, запрошує до читання.


      Пропонуємо вам також переглянути віртуальний бібліографічний огляд з яким можна ознайомитися за поcиланням...

      Чекаємо вас після завершення карантину!


22.04.2021

Всесвітній день Матері-Землі

     22 квітня у всьому світі відзначають День Землі. Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій його красі і різноманітності. Пропонуємо вам переглянути екомандрівку «Яскрава усмішка Землі» та відповісти на питання онлайн-вікторини «Зігріємо Землю красою й любов’ю».
20.04.2021

Валеологічний проєкт
"Абетка здоров'я. Частина 2"

     До вашої уваги друга частина валеологічної «Абетки здоров’я». Під час перегляду ви дізнаєтесь чому важливо дотримуватися безпечної поведінки, що таке бронхи і яку важливу роль вони відіграють в організмі людини, а, також, про бактерії як корисні, так і шкідливі.
       Абетку здоров’я вивчай та про своє здоров’я дбай!!!


19.04.2021

Увага! Міжрегіональний конкурс "Бібліотека моєї мрії"!

     З 23 квітня 2021 року стартує Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Бібліотека моєї мрії». Долучайтеся! З деталями конкурсу можна познйомитися за поcиланням...16.04.2021

Краєзнавча мандрівка
"Сім чудес Сумщини"


15.04.2021

Валеологічний проєкт
"Абетка здоров'я. Частина 1"

     Дорогі наші юні користувачі Якщо ви за здоровий спосіб життя, прагнете зберігати та зміцнювати здоров'я, уникати шкідливих звичок, тоді наш новий валеологічний проєкт «Абетка здоров’я» саме для вас!
      У першій частині Проєкту ви дізнаєтеся, що апетит – це емоційне відчуття, пов’язане із вживанням їжі; антибіотики – органічні речовини, які пригнічують хвороботворні мікроби, а антисептики знищують збудників інфекційних хвороб на шкірі людини.
      БУДЬТЕ ЗДОРОВИМИ!!!


15.04.2021

Правознавчий відеопроєкт
"Ази знань про державу та право. Частина 2"

    Право, закон супроводжують людину все життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба їх знати. Запрошуємо Вас переглянути ІІ частину правознавчого відеопроєкту «Ази знань про державу та право».


14.04.2021

До Всеукраїнського дня довкілля

Відеодайджест
"Все, що навколо тебе, слід берегти й любити"

    Природа – це головне багатство людини. Любити, а тим більше охороняти її, наше першочергове завдання. Як не нашкодити природі, як жити з нею в злагоді і взаєморозумінні, ви дізнаєтеся, переглянувши відеодайджест «Все, що навколо тебе, слід берегти й любити».


13.04.2021

До 115-річчя від дня народження Оксани Іваненко

Казки, написані серцем

     13 квітня – день народження відомої української письменниці, перекладача та педагога Оксани Дмитрівни Іваненко. Вона стала засновником сучасної української літературної природознавчої казки, їй належить провідне місце у жанрі історичного роману для дітей та юнацтва.
      До 115-річчя від дня народження Оксани Іваненко підготовлено інформаційний список «Казки, написані серцем», з яким можна ознайомитися за поcиланням...12.04.2021

До всесвітнього дня космонавтики та авіації

Онлайн-вікторина
"Космічна азбука"

     Любі друзі! Перевірте свої знання, відповівши на запитання вікторини «Космічна азбука».12.04.2021

До 60-річниці польоту Ю.Гагаріна в космос

Онлайн-інформіна
"Зоряний час"

    Ракетою мчить до нас День космонавтики – чергова річниця першого польоту людини на орбіту Землі. Краса і таємниця зоряного неба завжди приваблювала людей. Всіх, чиє серце б’ється швидше при одному лише погляді на зоряне небо, ми запрошуємо здійснити космічну подорож у далекі світи.


07.04.2021

Літературна онлайн-панорама
"Легенди кримського народу"


06.04.2021

Арт-простір
"Яскраві та ніжні барви весни"


05.04.2021

     У рамках заходів до 150-річчя від дня народження Лесі Українки бібліотека продовжує знайомити з чарівним Лесиним словом і запрошує переглянути поетичний вернісаж «Зоря української поезії».


05.04.2021

Підсумки Всеукраїнського тижня дитячого читання

Книга, читання, бібліотека

      З 25 березня по 01 квітня в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено традиційний Всеукраїнський тиждень дитячого читання під гаслом: «Яснішає у світі, коли читають діти». Це унікальне свято для тих, хто любить книгу і читання.
      Цьогорічний Тиждень, на жаль, закінчився! Але він був неймовірно насичений цікавими тематичними днями – «Улюблений автор – читачам», «На крилах книг», «Ігроленд у бібліотеці», «Поетичний віночок», «Сузір’я новинок», «Книга усмішку дарує» та онлайн-заходами. До уваги читайликів і мешканців міста були організовані креативні, оригінальні, яскраві та цікаві книжкові виставки, як у відділах бібліотеки, так і у віконних вітражах.
      Любімо КНИГУ – невичерпне джерело знань, БІБЛІОТЕКУ – справжній храм Книги, та запрошуємо до ЧИТАННЯ!!04.04.2021

Інтернет - світ безмежних можливостей

        4 квітня відзначається Міжнародний день інтернету і День веб-майстра. Щороку святкування відбувається у день пам’яти святого Ісидора Севільського - заступника Інтернету. Він, вважається, вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, яка віддалено нагадує гіперпосилання, використовувані в Мережі.


02.04.2021

      Літературний глобус "Улюблені письменники різних країн світу" познайомить вас не тільки з відомими, а й з улюбленими письменниками багатьох поколінь читачів.


02.04.2021

      Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 02 квітня у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального розвитку дитини. Запрошуємо вас до арт-клубу "КАЗКА, ВИСТАВА, ФІЛЬМ..."


01.04.2021

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

      Свято гумору продовжується... Запрошуємо вас послухати "КВІТНЕВІ ЖАРТИ".


01.04.2021

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Онлайн-подорож
«Перше квітня в різних країнах світу»

      Звичай обманювати 1 квітня існує з дуже давніх часів...Ця традиція поширена у багатьох країнах світу. Пропонуємо вам познайомимося з деякими. Приємного перегляду!


01.04.2021

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Літературна онлайн-карусель
«Гумор надає людині сили»

      1 квітня - День сміху. Всім відомо, що сміх не тільки піднімає настрій, а й продовжує життя. Жартувати можуть і дорослі, і діти.
      Пропонуємо вам онлайн-карусель "ГУМОР НАДАЄ ЛЮДИНІ СИЛИ".


01.04.2021

Увага! Свіженький номер «Буквоїда»!

     Любі наші Читайлики! Пропонуємо вам переглянути квітневий номер газети "Буквоїд" за поcиланням...01.04.2021

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Онлайн-вікторина
"Світ книжок Анни Коршунової"

     Любі наші друзі!
   Пропонуємо Вам познайомитися з творами сумської дитячої письменниці Анни Коршунової та дати відповіді на питання онлайн-вікторини.
     Для того, щоб відкрити вікторину, натисніть на зображення.
     Бажаємо успіхів!
Віртуальна вікторина
"Замріяна
казка зими"


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов