02 лютого українці святкують Стрітення. Для християн східного обряду це одне з 12 найголовніших свят у календарі. Проте, у Стрітення є й дохристиянська історія. Яка саме, дізнались учні 2-Б класу СПШ №28 від фахівця відділу обслуговування користувачів молодшого віку Сумської обласної бібліотеки для дітей 02 лютого під час народознавчої бесіди «Хоч лютий і лютує, а все ж весні дорогу готує». Бібліотекар розповіла Читайликам про обидві версії походження свята, про традиції та прикмети, пов’язані з ним: християни цього дня носять до церкви святити воду, запалюють свічки, які називаються «громничними», закликають весну, щоб швидше прийшла.
А потім діти всі разом закликали весну, переглянули слайд-презентацію «Стрітення Господнє» і познайомились з яскравими і цікавими книгами по темі заходу.
![](https://new.sodb.sumy.ua/wp-content/uploads/2024/02/021-2.jpg)
![](https://new.sodb.sumy.ua/wp-content/uploads/2024/02/022-2.jpg)
![](https://new.sodb.sumy.ua/wp-content/uploads/2024/02/023-2.jpg)
![](https://new.sodb.sumy.ua/wp-content/uploads/2024/02/024-2.jpg)
![](https://new.sodb.sumy.ua/wp-content/uploads/2024/02/025-2.jpg)
![](https://new.sodb.sumy.ua/wp-content/uploads/2024/02/026-1.jpg)