ФОРМУВАННЯ ЧИТАЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ ДО УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ В БІБЛІОТЕКАХ ДЛЯ ДІТЕЙ

ФОРМУВАННЯ ЧИТАЦЬКОГО ІНТЕРЕСУ ДО УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ В БІБЛІОТЕКАХ ДЛЯ ДІТЕЙ

Відповідно наказу управління культури Сумської обласної державної адміністрації 23 грудня 2022 року фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей було проведено обласне професійне онлайн-навчання «Формування читацького інтересу до української книги в бібліотеках для дітей». Підготувати цьогоріч професійний захід було найскладнішим завданням для бібліотеки – відключення електроенергії, відсутність Інтернету та мобільного зв’язку.

У роботі заходу взяли участь провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей і близько 50 фахівців з майже 25 бібліотек Сумщини, що надають інформаційні послуги користувачам-дітям.

Найщиріші вітання та побажання миру, добра, щастя і такої бажаної для всіх Перемоги від начальника управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олени МЕЛЬНИК передала учасникам онлайн-навчання виконуючий обов’язки директора Сумської обласної бібліотеки для дітей Лілія ТОГОБІЦЬКА.

До обговорення актуальних питань бібліотечного обслуговування користувачів-дітей, а також формування читацького інтересу в юних користувачів до української книги долучились провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей, дитячих бібліотек м. Путивль, Ромни, смт. Велика Писарівка.

Надзвичайно емоційним був виступ завідувача Улянівської селищної бібліотеки Наталії ЗАРОВНІ, яка розповіла про своїх маленьких помічників, бібліотечну команду «Шалені янголята», які вирішили виготовити 1000 ангеликів для наших захисників і на сьогоднішній день їх вже 910.

Цікавою була і презентація роботи читацького об’єднання за інтересами – клубу «Читайлик», що діє у дитячій бібліотеці-філії Путивльської публічної бібліотеки. Члени Клубу, юні користувачі бібліотеки, є активними популяризаторами українського слова – вони декламують вірші, співають найпопулярніші українські пісні, інсценізують українські народні казки.

Інформацією по колу щодо роботи в умовах військової агресії поділилися і фахівці Кролевецької, Великописарівської, Липоводолинської дитячих бібліотек-філій та Роменської міської центральної бібліотеки для дітей.

Для тих, хто не зміг долучитися до участі, всі матеріали обласного професійного онлайн-навчання будуть викладені на вебсайті бібліотеки.

Підсумовуючи роботу професійного зібрання, Лілія ТОГОБІЦЬКА подякувала всім за відданість бібліотечній справі, любов до дітей і книги.

Із книгою іде до Перемоги

Бібліотечна наша вся родина.

Коли читають діти України,

Непереможна й вільна буде УКРАЇНА!