Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Рік дитячої творчості

Всеукраїнський конкурс
«Найкращий читач України – 2013»

      Протягом всього життя ми звертаємося до книги, яка розкриває перед нами чарівний світ – світ краси, добра, ідей і роздумів, збагачує нас духовно, загострює розум. Український письменник Юрій Збанацький писав: «Яке значення книги в житті людини? А чи варто над цим задумуватися? Адже не питаємо ми себе, яке значення для нас має хліб і повітря?».
      Вже восьмий рік поспіль в бібліотеках України, які обслуговують дітей, проводиться Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України», до якого залучається все більше і більше учасників.
      Цього року перевірити власні сили під час літературних іспитів І та ІІ етапів Конкурсу вирішили більше 3500 тис. дітей, учнів 6-7 класів, зі всіх регіонів Сумщини.
      3 квітня 2013 року в обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2013». Виборювати звання «Найкращого читача України» та головний приз – поїздку до м. Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» з’їхалися майже 40 юних читайликів. Кожному з них треба було подолати певну кількість літературних перешкод на шляху до омріяних призів, а саме – скласти слогани або рекламу книги, читання чи бібліотеки, дати письмові відповіді на питання вікторини «Все про книгу», тестів «Літературна Сумщина» та «Війни священні сторінки», присвячених 70-річчю визволення Сумщини від німецько-фашистський загарбників тощо.
      Відкрила обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2013» Берегиня культури Сумщини, шанувальниця книги і читання, начальник управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Олена Петрівна Мельник, яка з особливою теплотою і любов’ю привітала юних конкурсантів і побажала всім перемоги та гарних вражень від перебування в м. Суми.
      Оцінювало відповіді конкурсантів поважне журі, до складу якого ввійшли голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України О.В. Вертіль, директор обласної дитячої бібліотекиім. М. Островського Л. М. Тогобіцька, дитяча письменниця, член Сумської обласної організації Національної спілки письменників України Анна Коршунова, заступники директорів Роменської та Шосткинської міських централізованих бібліотечних систем по роботі з дітьми О. В. Божко та С. М. Портянко.
      Хочеться відзначити високу загальну ерудицію учасників Конкурсу, що говорить про велику любов до літературного слова і до читання взагалі. А ще Конкурс показав, що маленькі читачі Сумщини розуміють – найкращий їх друг і товариш не комп’ютер, а – розумна, мудра, корисна книга, яка була і є не лише джерелом знань, а й справжнім вихователем, бо «сіє розумне, добре і вічне».
      Поки журі визначало долю конкурсантів, діти здійснили пішохідний екскурс центральною частиною міста, побачили два оновлених обласних театри, краєзнавчий та художній музеї, сфотографувалися біля Альтанки та познайомилися з визначними пам’ятками архітектури.
      За результатами проведених конкурсних завдань та тестів було визначено переможців обласного етапу Конкурсу.
      Кращими читачами нашої області у 2013 році стали Гребенець Анастасія (м. Кролевець) та Бойченко Анна (м. Суми), які представляли Сумщину у травні п.р. на Фестивалі дитячого читання «Книгоманія».
      Родзинкою заходу був торт у вигляді книги, який смакували всі учасники Конкурсу. До речі, жоден учасник не залишився без подарунків: всі конкурсанти отримали подяки та книги від бібліотеки. А завдяки допомозі справжніх меценатів: голови правління ПАТ «Крафт Фудз Україна» Тараса Ігоревича Лукачука та директора фабрики ПАТ «Крафт Фудз Україна» Ігоря Борисовича Харченка діти поїхали додому з «солодкими» подарунками та почуттям справжнього свята і гарним настроєм, за що бібліотечна спільнота Сумщини висловлює їм щиру вдячність.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов