Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс (0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3

Конкурси, проєкти


2023
ПОЛОЖЕННЯ
про обласний тур Всеукраїнського конкурсу
«Лідер читання – 2023»


ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку
«Вільнюсу — 700»
з нагоди відзначення 700-річчя столиці Литовської Республіки


29.06.2023

ПЕРЕМОЖЦІ
ІІ Всеукраїнського онлайн-конкурсу із правового просвітництва
«Конституція для всіх: і великих, і малих»

    27 червня 2023 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція на тему: «Підсумки ІІ Всеукраїнського конкурсу з правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих», під час якої були оприлюднені результати й оголошені переможці! Організували подію Національна бібліотека України для дітей та ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України».
     До участі долучилися Алла Гордієнко – в.о. генерального директора Національної бібліотеки України для дітей; Володимир Кравчук – суддя Верховного Суду, автор Всеукраїнського правоосвітнього руху «Конституція для всіх»; Ірина Шаганян – координатор Всеукраїнського правоосвітнього руху «Конституція для всіх»; Тетяна Репеде – голова правління Благодійного фонду «Здорове дитинство без меж», модератор; Тетяна Єрмак – директор НВК 157 (м. Київ).
     Конкурс об’єднав майже 3000 учасників-дітей молодшого та середнього шкільного віку від 6 до 12 років, які створили і надіслали колективні відеоролики-презентації.
     Всього на розгляд журі було представлено 365 відеороликів, в яких колективи дітей декламують статті з книжки «Конституція для всіх: і великих, і малих».
     Переможців оголошено! Приємна і святкова новина для бібліотечної спільноти Сумщини.
     CУМСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ увійшла до списку переможців у номінації «Вибір журі» і Топ-20, визначених НБУ для дітей.
     ВЕЛИКОБУБНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ отримала Спеціальну відзнаку журі у номінації «Креатив».
     ВІТАЄМО всіх наших юних учасників і фахівців бібліотек з долученням до Всеукраїнського правоосвітнього руху "Конституція для всіх: і великих, і малих". Вітаємо наших юних читайликів, правознавців і розумників та бібліотечну спільноту Сумщини з Днем Конституції України. І пропонуємо усім до перегляду роботи переможців:
     Cумська обласна бібліотека для дітей


     Великобубнівська сільська бібліотека-філія


ПОЛОЖЕННЯ
про ІІ Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка
«Майбутнє планети у наших руках»ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку
«Вільнюсу — 700»
з нагоди відзначення 700-річчя столиці Литовської Республіки25.08.2022

ЛІДЕР ЧИТАННЯ – 2022

    У Сумській обласній бібліотеці для дітей підбито підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання – 2022», який проходив з червня по серпень п.р. на виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2022 рік.
     15 фіналістів презентували візитні картки «Лідера читання» та представили на розгляд обласного журі буктрейлери та електронні презентації, створені за мотивами улюблених творів, за якими і було визначено лідера читання на Сумщині.
    За рішенням обласного журі, переможцем Конкурсу стала КОВТУН Катерина, користувач Конотопської міської центральної дитячої бібліотеки. Саме вона отримала почесне звання «Лідер читання – 2022», з чим ми її щиро вітаємо!!! Разом із переможцями з інших областей Катерина увійде до складу національного дитячого журі Міжнародної премії IBBY.
    Щиро вітаємо всіх фіналістів обласного туру!Докладніше
Докладніше
Докладніше

Всеукраїнський конкурс плакатів
до Всесвітнього дня Землі
«Майбутнє планети у наших руках!»

       УВАГА! КОНКУРС! Вперше у 2022 році! Усім, кому небайдуже майбутнє планети! Намалюй плакат та долучись до Всеукраїнського конкурсу плакатів до Всесвітнього дня Землі «Майбутнє планети у наших руках!». З умовами проведення конкурсу можна познайомитися за посиланням...
      ВІЗЬМИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ — ПІДТРИМАЙ ПЛАНЕТУ!


Увага! Міжрегіональний конкурс "Бібліотека моєї мрії"!

     З 23 квітня 2021 року стартує Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Бібліотека моєї мрії». Долучайтеся! З деталями конкурсу можна познйомитися за поcиланням...Положення
про Всеукраїнський онлайн-конкурс
дитячого малюнка «Я і мої права»
до 25-річчя Конституції України

     Познайомитися з положенням про онлайн-конкурс можна за поcиланням...Увага! Всеукраїнський конкурс дитячої творчості
"Незалежна і єдина – моя Україна"

     З 1 березня 2021 року стартує Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина – моя Україна». Долучайтеся! З деталями конкурсу можна познйомитися
за поcиланням...Переможців визначено!

     З задоволенням повідомляємо, що у Сумській обласній бібліотеці для дітей було підведено підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» і визначено його переможців. Діти творчо та креативно підійшли до створення малюнків, вклавши у кожен частку своєї душі та відобразивши в них відношення до питання екологічного оздоровлення Планети та охорони навколишнього середовища. Тому, завдання у голови і членів журі було не з легких – із 109 робіт визначити авторів найкращих малюнків.

докладніше...


Положення
про обласний тур Всеукраїнського конкурсу
дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ»

     Любі наші друзі! Запрошуємо вас взяти участь в обласному турі Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ».
     Познайомитися з положенням про конкурс можна за поcиланням...
Їх долі і стежки через Сумщину пролягли


    На виконання наказу управління культури Сумської обласної державної адміністрації з червня по вересень 2020 року серед бібліотек Сумщини, які надають інформаційні послуги користувачам-дітям, проводився обласний проєкт на кращий інформаційний продукт з популяризації творчості письменників-земляків «Їх долі і стежки через Сумщину пролягли». На розгляд обласного журі надійшло 54 роботи – сценарні матеріали, електронні ресурси, методично-бібліографічні видання.
   Оцінити надіслані матеріали компетентному журі, серед якого були представники управління культури, голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, директор і провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей, провідний інженер з комп’ютерних технологій, було надзвичайно складно, адже більшість робіт заслуговують на увагу.
    Раді повідомити, що переможцями Проєкту стали:
    у номінації «Кращий сценарій» – Наталія Журавель, провідний бібліограф комунального закладу «Публічна бібліотека Охтирської міської ОТГ Сумської області» (презентація книги Петра Нестеренка «І повернувся білим журавлем…», присвячена пам’яті 18-річного Героя України, наймолодшого «кіборга» Сергія Табали);
    у номінації «Кращий електронний ресурс» – Оксана Статівка, бібліотекар Кириківської публічної бібліотеки Великописарівського району (відеоролик «Яблуневий цвіт душі Володимира Затуливітра») та Оксана Даниленко, бібліотекар І категорії Сумської обласної бібліотеки для дітей (електронна презентація «Літературними світами Валентина Бердта»), які набрали однакову кількість балів і, за рішенням журі, розділили І місце.
    Обласне журі одноголосно дійшло думки щодо відзначеннями грамотами за творчий підхід і високий рівень використання новітніх технологій при створенні інформаційних ресурсів дитячої бібліотеки КЗ «Краснопільська публічна бібліотека» та провідного бібліографа Сумської міської центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка Людмили Понкратової.
     На жаль, у номінації «Краще методично-бібліографічне видання» обласне журі переможців не визначило.
   Вітаємо всіх учасників і переможців! Бажаємо подальших успіхів, творчих задумів і креативних шляхів їх здійснення!
    Щиро дякуємо голові обласного журі, голові Сумської обласної організації Національної спілки письменників України Тамарі Миколаївні Герасименко за плідну співпрацю і зацікавленість до Проєкту.


Переможців «Творчих канікул» визначено

     У Сумській обласній бібліотеці для дітей підбито підсумки обласного туру Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули», який проходив з червня по вересень п.р. на виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2020 рік.
    У Конкурсі взяли участь 34 учасники, переможці районних і міських етапів, які представили на розгляд обласного журі понад 40 робіт. Надзвичайно цікаво було знайомитися з надісланими роботами, адже діти творчо та креативно підійшли до написання робіт, вклавши у кожен твір частку своєї душі, відобразивши в своїх роботах відношення до України, до її природи, філософськи розмірковуючи про життя…
     А оцінювало творчі роботи конкурсантів шановане і компетентне журі: голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, голова обласного журі, поетеса Тамара Герасименко, член Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, дитяча письменниця Анна Коршунова, директор та провідні фахівці Сумської обласної бібліотеки для дітей.
      Щиро вітаємо наших творчих, талановитих, обдарованих дітей Сумщини з Перемогою!
     Роботи переможців обласного туру Конкурсу надіслані до Національної бібліотеки України для дітей для подальшого змагання.Лідера читання 2020 визначено!

26 серпня 2020 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей підбито підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу «ЛІДЕР ЧИТАННЯ», який проходив з липня по серпень п.р. на виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2020 рік.

докладніше...


Обласний тур Міжнародного дитячого конкурсу-єднання
«НА ОДНІЙ ХВИЛІ»

Усім, хто любить малювати!

    Дорогі юні художники, для вас теж є можливість проявити свій хист. Запрошуємо до участі у Міжнародному дитячому конкурсі-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ».
     Отож, швидше беріться за олівці та фарби!
    Успіху і натхнення!
     З умовами дитячого конкурсу-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ» можна ознайомитися за поcиланням...


ІІІ Всеукраїнський конкурс «Лідер читання» — РОЗПОЧАТО!!!

       З умовами конкурсу "Лідер читання-2020" можна ознайомитися за поcиланням...


До уваги користувачів!

    З 15 червня по 10 вересня проводиться обласний тур Всеукраїнського конкурсу "Творчі канікули". Запрошуємо всіх до участі і бажаємо перемог"!
      З умовами Конкурсу можна ознайомитися детальніше за поcиланням...


10.06.2020

Запрошуємо до участі в обласному проєкті
"Їх долі і стежки через Сумщину пролягли"

     Управління культури Сумської обласної державної адміністрації започатковує проведення проєкту на кращий інформаційний ресурс з популяризації творчості письменників-земляків «Їх долі і стежки через Сумщину пролягли».
   Проєкт проходитиме протягом червня-вересня 2020 року серед дитячих бібліотек, центральних районних бібліотек, районних бібліотек і бібліотек об’єднаних територіальних громад Сумської області, які надають інформаційні послуги користувачам-дітям.
      За додатковою інформацією звертатися за тел. (0542) 22-00-66.
      З умовами проєкту можна ознайомитися за поcиланням...


«Суперчитач» бібліотеки

   26 лютого 2020 року в Сумській обласній бібліотеці для дітей відбувся перший (відбірковий) етап обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія». За почесне звання «Суперчитач бібліотеки» змагалися 14 юних Читайликів, найактивніших користувачів обласної бібліотеки для дітей.
    Згідно з рішенням журі, почесне звання та Диплом «Суперчитач бібліотеки – 2020» отримала учениця 7-Г класу Сумської класичної гімназії Марія Кобичева, з чим ми її і вітаємо!! Всім учасникам конкурсного змагання було вручено сертифікати та солодкі призи.
   Щиро радіємо за переможницю! Бажаємо їй успіхів і перемоги у наступних етапах Конкурсу.


16.01.2020

КНИГОМАНІЯ-2020>

Дорогі наші користувачі! Запрошуємо вас взяти участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання "КНИГОМАНІЯ-2020". З умовами Конкурсу можна ознайомитися за поcиланням...
Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції


Архів
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Анализ веб сайтов