Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

«Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря»

      Пропонуємо вам ознайомитися з творчими роботами переможців та учасників обласного літературно-мистецького проекту «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря», присвяченого 200-річчу від дня народження Т. Шевченка.

Ознайомитись...


14.03.2014

Своє життя він присвятив народу

      Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка. Рік 2014-й особливий, бо цими днями минає 200 років від дня народження славетного поета та художника.
      Цій ювілейній даті був присвячений літературно-музичний ранок «Своє життя він присвятив народу», який пройшов у відділі обслуговування користувачів молодшого віку обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського 13 березня 2014 року. Ранок було проведено з учнями 4-Б класу ЗОШ № 12, на якому вони ознайомилися з життям та творчою спадщиною Тараса Шевченка, переглянули слайд-презентацію про долю відомого поета.
      Учні читали вірші славетного Кобзаря, показали інсценівку вірша «Мені тринадцятий минало», а потім узяли участь у конкурсі «Чи знаю я твори Т. Шевченка?» та вікторині про життєвий шлях поета.
      З великим задоволенням діти переглянули книги тематичної виставки «Читаємо Тараса, учімося в нього».


12.03.2014

І лине над землею Шевченкове слово

      9 березня 2014 року минає 200 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Т. Г. Шевченка.
      Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник.
      Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу
      Тарас Григорович Шевченко бував на Сумщині кілька разів. Він проїжджав її землями з Петербурга до Києва і навпаки, а іноді робив і спеціальні поїздки, (в 1845 році – на ярмарок у Ромни, у 1859 році – до друзів і знайомих на Лебединщину й Конотопщину). Ці подорожі широко відбилися у його літературній і мистецькій творчості, в повістях і щоденнику.
      Про все це йшла мова на заходах, проведених в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського, мета яких – вшанування пам’яті великого поета, митця, художника і політичного діяча. Цікавими та змістовними були: бібліотечний салон «Тарас Шевченко крізь віки», поетична година «І кожне слово його про Україну», мистецька вітальня «Тарас Шевченко – художник і графік», голосні читання творів Т. Шевченка «Поетичний голос Кобзаря», літературна подорож «Тарасові шляхи Сумщиною», літературно-музичне свято «Слава Шевченка – слава Україні», березнева сторінка «Доля генія», День інформації «Кобзарем ми його звемо», мультимедійна вікторина-гра «Що ми знаємо про Кобзаря».
      Проводячи заходи, бібліотечні працівники намагалися донести до користувачів-дітей світ образів, думок, ідей Великого Кобзаря, розширити їх знання про життя, творчість, світогляд Т.Г. Шевченка.
      Крім цього, 13 березня п. р. в бібліотеці буде проведено літературний ранок «Своє життя він присвятив народу», а 23 березня – літературне свято «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття» (в рамках засідання клубу сімейного читання «Тато, мама, я – читаюча сім’я»).
      У відділах обслуговування бібліотеки організовані книжкові виставки та тематичні полички «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе», «Читаємо Тараса, учімося у нього», «Віч-на віч з Шевченком»,«Кобзар» – Новий Завіт української нації», на яких представлені книги і періодичні видання, альбоми та інші документи, присвячені життю та творчій діяльності поета Великого Кобзаря.
      Яскравим доповненням до заходів стали підготовлені бібліотечними працівниками слайд-презентації «Пам’ятає Шевченка Сумщина», «Шевченко художник і графік», «Тарас Шевченко. Автопортрети» та мультимедійна вікторина-гра «Що ми знаємо про Кобзаря».
      До ювілею Великого Кобзаря фахівцями бібліотеки була видана друкована продукція: «Великий українець» (методичні рекомендації бібліотечним працівникам щодо популяризації документів до 200-річчя від дня народження Т Г. Шевченка), «Тарасові шляхи Сумщиною» (краєзнавча подорож), «Пам’ятає Шевченка Сумщина» (краєзнавчо-мистецька презентація об’єктів історично-мистецької спадщини Сумщини, пов’язаних з ім’ям Т.Г. Шевченка), «Письменники-лауреати Шевченківської премії – наші земляки»(біобібліографічний покажчик), «Тарас Шевченко і Сумщина» (рекомендаційний список літератури ).
      Крім цього, бібліотека взяла участь у Всеукраїнському віртуальному фотоконкурсі «map-Ukraine Шевченкіана», надіславши до Національної бібліотеки України для дітей світлини, пов’язані з ім’ям Тараса Шевченка.
      В дитячих бібліотеках області закінчується підведення підсумків районного туру обласного літературно-мистецький проекту «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря», організаторами якого є управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації та Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського. Результати Проекту будуть підведені в один із днів Всеукраїнського тижня дитячого читання (21 березня), а інформація про Проект та його переможців буде виставлена на нашому веб-сайті.


04.03.2014

«Слава Шевченка – слава України»

Живи, поете, в бронзі і в граніті,
Живи, поете, в пам’яті людській,
Живи в піснях, живи у «Заповіті»,
У слові праведнім, у славі віковій!

Л. Дмитренко

     03 березня 2014 року в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського в рамках Року Тараса Шевченка в Україні відбулося літературно-музичне свято «Слава Шевченка – слава України», учасниками якого стали користувачі бібліотеки – учні 6-х класів ЗОШ № 4. Метою заходу, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, було вшанування пам’яті великого поета, митця, художника і політичного діяча.
      Яскравим доповненням свята стали організовані слайд-презентація «Пам’ятає Шевченка Сумщина», пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Повторім слова Тараса» та книжкові виставки: «Вічний як народ»; «"Кобзар" – Новий Завіт української нації»; «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе». Представлені на них книги і періодичні видання, альбоми та інші документи, присвячені життю та творчій діяльності поета, драматурга, художника, розширили знання дітей про творчу спадщину і життєвий шлях Великого Кобзаря.
      Вихованці народного театру юних «Шпаківня» (керівник – Загоняйко Світлана Олександрівна) Підопригора Катерина, Плут В’ячеслав та Замицька Маргарита представили до уваги учасників Свята літературно-музичні композиції на вірші Т. Г. Шевченка «Якби мені, мамо…», «Не хочу я женитися» та уривок з поеми «Титарівна».
      Завершив свято чудовий вірш Марини Білецької «Наодинці з Кобзарем» у виконанні бібліотекаря відділу обслуговування учнів 5-9 класів Осадчої Тетяни Михайлівни.


10.02.2014

«…І стежечка, де ти ходила, колючим терном поросла…»

      10 лютого 2014 року в рамках Року Тараса Шевченка, оголошеного Президентом України, фахівцями Сумської обласної дитячої бібліотекиім. М. Островського був проведений літературно-мистецький вернісаж «…І стежечка, де ти ходила, колючим терном поросла…». Його учасниками стали користувачі бібліотеки, учні 8-А класу ЗОШ № 4.
      Діти познайомилися із творчою діяльністю Т. Г. Шевченка, його найвідомішими витворами мистецтва, розширили свої знання про життєвий і творчий шлях Кобзаря.
      Оглядаючи творчий шлях митця, присутні на заході ще раз переконалися, що вся творчість Великого Кобзаря – геніальної людини, громадського діяча, поета, драматурга, прозаїка, живописця, рисувальника й гравера – міцно пов'язана зі своїм часом, виросла з цієї дійсності та всією суттю спрямована в майбутнє – наше сьогодення.
      Доповнили захід слайд-презентація «…І стежечка, де ти ходила, колючим терном поросла…», пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні сучасних українських музикантів, огляди документів біля організованих виставок «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе» та «Віч-на-віч із Шевченком».


21.01.2014

І кожне слово його про Україну

      2014 рік оголошений Президентом України Роком Тараса Шевченка в Україні.
      Все життя поета було сповнене любові до України та свого народу. В творчому доробку Великого Кобзаря твори пронизані болем за долю рідної землі. Поетичною годиною «І кожне слово його про Україну», що була проведена у відділі обслуговування користувачів молодшого віку з учнями ЗОШ № 12 і № 9, розпочато цикл заходів в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського, присвячених 200-річчю від дня народження славного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
      Діти познайомились з ліричними творами Тараса Григоровича написаними в різні роки: в кріпацтві, на засланні в степах Казахстану, в Петербурзі. В кожному слові нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців.
      А з учнями 8-А класу обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей, в рамках цільової міні-програми «Акорди творчого єднання», був проведений бібліотечний салон «Тарас Шевченко крізь віки». Фахівці бібліотеки познайомили учнів з життєвим шляхом на творчістю Тараса Григоровича, його художньою спадщиною, розповіли про перебування Шевченка на Сумщині.
      Доповнювали заходи слайд-презентації та огляди документів біля виставок «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе», «Віч-на віч із Шевченком», «Читаємо Тараса, учімося у нього».


Тарас Григорович Шевченко
Автопортрети


Любі наші читачі!

      З 27 січня розпочався літературно-мистецький проект «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря». Уважно ознайомтесь з умовами Проекту та активно залучайтеcь до участі в ньому.
      Бажаємо успіхів і перемог!


Віртуальний фотоконкурс «Мap-Ukraine Шевченкіана»

План заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
№ 257/2012

Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка

      З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами
      постановляю:
      1. Оголосити в Україні 2014 рік Роком Тараса Шевченка.
      2. Координаційній раді з питань підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка за участю Організаційного комітету з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка забезпечити організацію та координацію заходів із проведення Року Тараса Шевченка.
      3. Кабінету Міністрів України:
      1) забезпечити здійснення в рамках підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка заходів, зокрема, щодо:
      широкого відзначення міжнародною спільнотою 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, зокрема у Російській Федерації, Республіці Казахстан, Литовській Республіці та Республіці Польща;
      організації та проведення у 2014 році всеукраїнського Шевченківського форуму «Свою Україну любіть!» та Шевченківського міжнародного літературного конгресу;
      розроблення та затвердження державної цільової програми «Шевченківський дім»;
      створення логотипа відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка для використання під час святкування цього ювілею в Україні та за її межами;
      започаткування гуманітарного проекту «Шевченківські читання»;
      завершення видання повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12 томах та «Шевченківської енциклопедії» у 6 томах;
      здійснення факсимільного видання рукописних збірок творів, альбомів та листів Т.Г.Шевченка;
      видання «Кобзаря» іноземними мовами, зокрема англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською, літопису життя і творчості Тараса Шевченка, альбому репродукцій художніх творів Тараса Шевченка, каталогу повернутих в Україну документів і матеріалів, пов'язаних із життям і творчістю Тараса Шевченка;
      започаткування Міжнародного фестивалю хорового співу у м.Каневі Черкаської області;
      запису хорових творів на слова Тараса Шевченка;
      завершення створення художньо-просвітницького серіалу про життя та творчість Тараса Шевченка;
      проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка та його філіях у місті Києві - Літературно-меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка та Меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка, а також обладнання приміщень цих музеїв сучасними засобами охоронної сигналізації та музейним устаткуванням, створення інтерактивних музейних експозицій;
      опрацювання питання щодо надання підтримки діяльності Музею-квартири Тараса Шевченка в м.Санкт-Петербурзі (Російська Федерація);
      спорудження до 2014 року пам'ятника Т.Г.Шевченку у м.Астані (Республіка Казахстан);
      вивчення стану об'єктів, що знаходяться в Україні та за кордоном, пов'язаних з ім'ям Т.Г.Шевченка, вжиття в установленому порядку заходів щодо їх збереження;
      2) опрацювати питання щодо проведення відповідних урочистостей на рівні Організації Об'єднаних Націй, зокрема проведення міжнародної Шевченківської конференції, а також включення до Календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік відзначення ювілею Тараса Шевченка;
      3) ужити разом із Київською міською державною адміністрацією заходів щодо створення в установленому порядку музею Кирило-Мефодіївського товариства;
      4) опрацювати разом із Черкаською обласною державною адміністрацією питання щодо створення у м.Каневі, зокрема, вищого навчального закладу з підготовки фахівців гуманітарного профілю, Співочого поля біля підніжжя Тарасової гори, спорудження Тарасової церкви, а також Музею Тараса Шевченка у с.Мошнах Черкаської області;
      5) забезпечити в установленому порядку фінансування заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
      4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
      1) доопрацювати регіональні плани заходів із підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, передбачивши, зокрема, проведення ремонтних і реставраційних робіт, робіт з благоустрою і впорядкування об'єктів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка;
      2) сприяти в установленому порядку громадським та благодійним організаціям у їх діяльності щодо вшанування пам'яті та популяризації творчості Тараса Шевченка, зокрема встановлення пам'ятників Т.Г.Шевченку, оновлення експозицій музеїв.
      5. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

      Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
      11 квітня 2012 року

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов