Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Пункт вільного доступу до INTERNET

Новини, події, заходи

19.08.2015

Свято Спаса святкуємо – радість всім даруємо

Влітку ми попрацювали,
Вже й зібрали урожай.
Щедрії дарунки літа
Прославляють рідний край.
Де ще є такії фрукти,
Виноград і кавуни,
Сливи, яблука і груші
Всі смакують залюбки.
А які в нас паляниці:
І рум'яні, і пухкі,
Які люди у нас здібні
До роботи й до гульні...
Пролетіли дні за днями,
Вже сьогодні свято Спас:
Готуй сани і кожуха,-
Пішло літечко від нас.

Image 1 LightBox Text to accompany first lightbox image

      Серпень багатий святами. У цей місяць відзначається цілих три Спаса, які присвячені дарам природи: Медовий, Яблучний і Горіховий. З усіх спасів люди виділяють саме Яблучний, тому що він багатий прикметами і має різноманітні традиції святкування. Тому, 19 серпня Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського приготувала для своїх відвідувачів справжнє «частування» з ароматом яблук і книжок.
      Яблучний Спас в народі вважають передвісником осені, в цей день піснями і танцями проводжають літнє сонечко. Попрощатися з літом прийшли івідвідувачі Пункту вільного доступу до Інтернету. Бібліотекарі познайомили учасників заходу з історією свята, легендами про нього, традиціями святкування в Україні і на Сумщині та літературою про одне з найбільших християнських свят.
      Багато свят мають свою легенду, не виняток і Яблучний Спас. Для віруючих, другий Спас – один із самих великих християнських свят у році – Преображення Господа нашого Ісуса Христа – встановлений ще у IV столітті на честь події досконало зображеної у Євангеліє. Коли Ісус Христос з трьома улюбленими учнями – Петром, Іаковим і Іоаном – піднялися на високу гору Фавор і почали молитися. Аж раптом апостоли побачили, що їх вчитель преобразився: Його лице почало світитися неначе сонце, а одежа стала білою як світло. І пролунав голос з неба: “Це є син мій улюблений, слухайте його у всьому, слідуйте за ним”.
      В цей святковий день не обійшлось без смачних змагань. Діти взяли участь у конкурсах «Пиріжки з медом», «Хто швидко з’їсть яблуко», «Хвалене яблуко». Учасники «Яблучної вікторини» показали свої знання з історії і цілющих властивостей цього фрукта, а саме, що в яблуці корисніше шкірка, ніж м'якоть, і те, що в маленьких яблуках міститься більше мікроелементів, ніж у великих і т.ін. А конкурс «Намалюй яблучко в програмі Pain» виявив неабиякий хист наших користувачів до малювання.
      Свято Яблучного Спаса у бібліотеці вдалося на славу. Нестандартний підхід забезпечив захоплюючу і цікаву пізнавально-ігрову програму і веселе проведення часу. Всі учасники свята були запрошені на чаювання з яблучним пирогом і запашним медом.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов