Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Пункт вільного доступу до INTERNET

Новини, події, заходи

22.02.2015

Масляна, Масляна, яка ж ти мала,
якби ж тебе сім неділь, а посту – одна!

      Масляна – давнє всенародне слов’янське свято, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. А яка Масляна без млинців і веселих ігор?
      Тому і відзначали це дійство «Масляна, Масляна, яка ж ти мала, якби ж тебе сім неділь, а посту – одна!» 22 лютого в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського з неабияким розмахом.
      Користувачам бібліотеки було запропоновано перенестися у далекі часи та взяти участь у веселому народознавчому квесті. На дітей чекали сім зупинок, де їм потрібно було виконати те чи інше завдання. Захід проходив під девізом «Все готово для забави, хто сміливий – вставай з нами».
      Під час першої зупинки діти відповідали на питання вікторини «Зустріч Масляної», під час другої – розважалися, беручи участь у конкурсі «Хто спритніший». Завдання третьої зупинки «Ласунка» – знайти за допомогою Інтернету рецепти гречаних і різнокольорових млинців, четверта – передбачала розгадування загадок «А вже весна, а вже красна». На п’ятій зупинці учасникам квесту потрібно було як можна більше і швидше з’їсти вареників, на шостій – показати свої артистичні здібності. А сьома зупинка повідала дітям і їх батькам про «прощену неділю» і про те, чому саме в цей день прийнято просити пробачення у своїх рідних, сусідів та знайомих.
      Здавна вважалося, що коло – символ сонця, тому на Масляну, щоб задобрити небесне світило, водили хороводи, випікали млинці та варили вареники. Звісно ж не забули давню традицію наших предків водити хоровод та співати веснянки і під час народознавчого квесту. Дружній хоровод надав присутнім радісного, піднесеного настрою.
      Закінчилась бібліотечна «Масляна» смакуванням млинців та переглядом книг, представлених на тематичній полиці «Весела щедра Масляна».
      Всі присутні отримали справжню насолоду від такого цікавого, пізнавального і веселого заходу.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов