Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Пункт вільного доступу до INTERNET

Новини, події, заходи

01.12.2014

Європа очима українців. Португалія

      27 листопада 2014 року Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського перетворилася на країну на семи пагорбах. Завдяки віртуальній мандрівці учні 6-Б класу ЗОШ № 4 «опинилися» у Португалії.
      Де тільки юні мандрівники не побували: в м. Ліссабон, перлині португальських міст, який за легендою був заснований давньогрецьким героєм Одіссеєм; м. Порту; відвідали стадіон «Брага Мунісіпал», який розрахований на 30 тис. глядачів і вбудований в схил гори Монте-Кастру; побували на гольф-полях біля Альгарве. На дітей справили враження Монастир Ієронімів, замок Святого Георгія, а також площа Россіо. А гордість португальської столиці – міст Васко да Гама, змусив дивуватися своїм розмахом.
      Дітлахи мали змогу долучитися до неповторного, споконвічного виду мистецтва – фаду, особливого стилю традиційної португальської музики, яка характеризується піснями про море, що виконуються під акомпанемент португальської гітари. А ще учасники мандрівки спробували намалювати картину, як і популярний сьогодні в Португалії художник Філіп душ Сантуш. Його картини починаються з простої плями на чистому аркуші паперу. Потім лист складається навпіл і фарба залишає однакові відбитки на половинах аркуша. Це і є основа майбутнього малюнка.
      Звісно, що під час подорожі не могли не згадати Васко да Гама та Фернана Магеллана, відомих португальських дослідників і мореплавців. Перший відкрив морський шлях до Індії довкола Африки, другий керував першою успішною навколосвітньою експедицією.
      На завершення заходу згадали одну з новорічних традицій португальців: в новорічну ніч під бій курантів з'їдати дванадцять виноградин. Кожна виноградинка – одне бажання, таким чином, виходить дванадцять заповітних бажань на дванадцять місяців в році. Наші маленькі мандрівники, хоч і не в новорічну ніч, але також змогли загадати бажання. Сподіваємось, що вони здійсняться!!!
      Доповнили захід огляд літератури, представленої на тематичній поличці «Європа очима українців. Португалія» та слайд-презентація «Португалія».


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов