Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Оголошення, листи, інформації

2014 рік


Графік виїздів на 2014 рік

Докладніше


Шановні колеги!

      У ІІІ кварталі 2014 року на колегії Сумської обласної державної адміністрації буде розглядатися питання про стан впровадження інноваційних форм і методів роботи у закладах культури Сумської області.
     З метою підготовки об’єктивної довідки для управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації просимо вас до 20 червня п. р. надати змістовну інформацію, доповнену фотоматеріалами, про впровадження у роботу дитячих та сільських бібліотек-філій вашого району інноваційних форм популяризації книги і читання серед дітей протягом І півріччя 2014 року.


Шановні колеги!


      Наступне тестове з’єднання відбудеться 27 травня: з 2 групою в 9-00, з 1 групою – в 11-00 год.
      Наполегливо просимо дотримуватись наших вимог:
      1. Не включати груповий виклик, адже з цієї причини ми не можемо підключитись ні до одної із семи бібліотек вашої групи і ви також не будете бачити і чути своїх колег.
      2. Під час проведення заходу вебкамера повинна бути включена лише у доповідача, усім іншим бібліотекам її треба вимкнути у скайпі.
      3. Підключатися до участі у заході слід тільки після виклику обласної дитячої бібліотеки.
      4. Під час заходу всі бібліотеки будуть бачити лише одного виступаючого та слухати його.
      5. Закінчивши виступ, доповідач повинен вимкнути веб-камеру.
      6. Під час заходу не можна створювати паралельні групові та індивідуальні дзвінки по скайпу своїм колегам та іншим абонентам, розмовляти з співробітниками та читачами, адже кожне слово буде чути всім учасникам і заважати проведенню заходу.
      7. Якщо у приміщені, де буде проводитися веб-зв’язок, шумно, будь ласка, вимикайте мікрофон, щоб сторонні звуки не зважали доповідачеві.
      8. Якщо технічні умови не дозволятимуть учаснику скайп-бібліовізиту користуватися відео-зв’язком, то він повинен в обов’язковому порядку спілкуватися через аудіо-зв'язок. Намагатися під час проведення заходу вирішувати технічні питання не потрібно.
      Тому, шановні колеги, будьте готові до того, що можливо не всіх колег ви зможете побачити під час скайп-бібліовізиту, зате, сподіваємось, почуєте кожного.
      Черговість виступів під час скайп-бібліовізиту та тестового з’єднання
для І групи:
      Лебединська ЦРБ
      Сумська міська бібліотека ім. Шевченка
      Шосткинська МЦДБ
      Охтирська МЦДБ
      Роменська МЦДБ
      Білопільська ЦДБ
      Глухівська РБД
для ІІ групи:
      Тростянецька ЦДБ
      Ямпільська ЦДБ
      Конотопська МЦДБ
      Путивльська ЦДБ
      Роменська РБ
      Л-Долинська ЦДБ
      Кролевецька РДБ


Шановні колеги!

      Для більш якісного зв’язку усім учасникам віртуального скайп-бібліовізиту «Банк бібліотечних ідей» треба перевірити версію Skype та по необхідності обновити її до останньої версії.
      При проведені заходу вебкамера повинна бути включена лише у доповідача, усім іншим її треба вимкнути у скайпі.
      Буде визначена черга виступаючих і бажано її дотримуватись. Під час заходу не можна створювати паралельні групові та індивідуальні дзвінки по скайпу своїм колегам та іншим абонентам.
      Підключатися до участі у заході слід тільки після виклику обласної дитячої бібліотеки.
      Велике прохання не заважати робочій групі під час проведення скайп-бібліовізиту, не відволікати дзвінками по Skype і не намагатися підключитися до робочої групи без виклику, адже ми будемо записувати хід заходу, який потім можна буде перенести на змінні носії всім його учасникам.
      Наступне тестове з’єднання відбудеться у понеділок (26 травня)з 10-00 до 10-35 год.
      Тестове з’єднання, як потім і скайп-бібліовізит «Банк бібліотечних ідей», буде проводитися в ІІ етапи: спочатку з першою групою бібліотек, потім – з другою.
      До складу першої групи входять: Лебединська ЦРБ, Сумська міська бібліотека ім. Шевченка, Шосткинська, Охтирська і Роменська МЦДБ, Білопільська ЦДБ, Глухівська РБД.
      До другої групи: Тростянецька, Ямпільська, Путивльська, Л-Долинська ЦДБ, Роменська РБ, Кролевецька РДБ, Конотопська МЦДБ.
      Час тестового з’єднання з 1 групою з 10-00 до 10-15 год., з 2 групою – з 10-20 до 10-35год.
      Слідкуйте за іншими повідомленнями на сайті нашої бібліотеки і телефонуйте, якщо щось не зрозуміло.


Увага!

      Усім, хто зареєструвався до участі у віртуальному скайп-бібліовізиті «Банк бібліотечних ідей» і надіслав нам свій скайп-логін, треба добавити у свої контакти скайп-логін нашої бібліотеки - sodb-sumy.
      Тестове з’єднання відбудеться 22 травня о 10 годині. Велике прохання бути в цей час на зв’язку у скайпі.


Шановні колеги!

      Пропонуємо Вам ознайомитися з орієнтовними питаннями віртуального скайп-бібліовізиту «Банк бібліотечних ідей» на тему «Діти. Літо. Бібліотека. Книга». Будь ласка, підготуйте до заходу 5-хвилинний виступ з висвітленням цих питань.

Орієнтовні питання

до віртуального скайп-бібліовізиту «Банк бібліотечних ідей»
щодо організації дозвілля користувачів-дітей під час літніх вакацій
«Діти. Літо. Бібліотека. Книга.»

1. Організація літньої дозвіллєвої діяльності як один із напрямів роботи бібліотек для дітей.
2. Координація діяльності бібліотек зі школами та позашкільними закладами в організації дозвілля дітей в період літніх шкільних канікул.
3. Бібліотеки і літній відпочинок дітей: креативність та творчий пошук, нові ідеї.
4. «Бібліотека іде до дітей». Інноваційні форми популяризації читання та організації змістовного дозвілля дітей з книгою поза межами бібліотеки, в пришкільних і дитячих оздоровчих таборах, дитячих майданчиках, транспорті тощо.
5. Підвищення читацької активності шляхом реалізації програм літніх читань і літературно-творчих акцій, проведення читацьких марафонів і конкурсів «Книжкове літо», фотоконкурсів «Я, книга і літо», «Зачаровані читанням» тощо.
6. Щоб улітку діти не сумували… або організація заходів з метою підтримки дитячої творчості та реалізації читацьких захоплень.
7. «Канікули в Інтернеті». Організація пізнавальних заходів в Пункті вільного доступу до Інтернету.
8. Нетрадиційні «літні» книжкові виставки як один із засобів популяризації книги і бібліотеки.
9. Організація сімейних читань на дозвіллі влітку.
10. Підготовка програм і списків для літнього позакласного читання.
11. Співпраця з засобами масової інформації в популяризації книги і читання, організації змістовного дозвілля користувачів-дітей.

      Для участі у віртуальному скайп-бібліовізиті «Банк бібліотечних ідей» вам потрібно зареєструвати обліковий запис у Skype. Це можно зробити на офіційному сайті Skype (http://www.skype.com/ru/) або через форму реєстрації у самій програмі.
      Після реєстрації вам треба вислати до обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського свій логін, щоб ми могли зареєструвати вас до участі у заході.
      Щоб взяти участь у скайп-бібліовізиті потрібні:

  • комп’ютер з підключенням до мережі Internet;
  • підключені до комп’ютера та встановлені вебкамера і мікрофон;
  • встановлена програма Skype;
  • обліковий запис у програмі Skype;
  • бажання спілкування зі своїми колегами та гарний настрій.

      Про час тестового з’єднання та час проведення самого заходу буде повідомлено пізніше.


Всеукраїнський тиждень дитячого читання
«Під парусом книги – до нових відкриттів»

Докладніше


Шановні колеги!

      Інформуємо вас, що відповідно до листа Національної бібліотеки України для дітей від 24 січня 2014 року № 29 з 28 січня розпочався щорічний Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України», який проводиться виключно на добровільних засадах.
      Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського як обласний методичний центр вважає, що умови проведення Конкурсу у 2014 році, викладені ГО «Форум видавців», не дають можливості підключитися до його організації та проведення на місцях. Вони є неприйнятними для впровадження та надто обтяжливими фінансово як для бібліотек, так і для батьків дітей-переможців регіональних етапів Конкурсу (тиражування інформаційних матеріалів, проїзд дітей на кожному етапі, починаючи від сільської бібліотеки до обласної, нагородження учасників і переможців та проїзд до м. Львова на фестиваль дитячого читання «Книгоманія», в разі відсутності спонсорської допомоги, відбувається за власні кошти бібліотечних працівників та батьків). А саме головне те, що поїздка переможців до м. Львова за власні кошти не дає ніяких стимулів для дітей, що мають бажання взяти участь у Конкурсі.
      Якщо ваші користувачі мають бажання взяти участь у Конкурсі, а ви знайдете спонсорські кошти, то можете провести його лише на місцевому рівні.
      З думкою наших колег з інших регіонів України щодо доцільності проведення даного Конкурсу можна ознайомитися на сайті Київської обласної бібліотеки для дітей (http://child-library.kiev.ua/) на сторінці Асоціації працівників бібліотек для дітей.


Шановні колеги!

      З 27 січня розпочався літературно-мистецький проект «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря». Уважно ознайомтесь з умовами Проекту та активно залучайте своїх користувачів до участі в ньому.
      Бажаємо успіхів і перемог!

Наказ

Положення


Віртуальний фотоконкурс «Мap-Ukraine Шевченкіана»

Лист від 09.12.2013 № 566 Про перевірку фонда

Особливості планування роботи дитячих бібліотек на 2014 рік

Програма обласного проблемно-цільового навчання "Дитяча бібліотека сьогодні: нові можливості, нова якість обслуговування" 23 жовтня 2013 року

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов