Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:biblioteka.sumy@mail.ru
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu5
Menu3
Menu8

Літо. Книга. Бібліотека


17.06.2014

Літо. Книга. Бібліотека.

      Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Літо – це найкраща пора, коли діти мають чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання.
      Зробити відпочинок користувачів-дітей активним, пізнавальним, пам’ятним, наповненим яскравими враженнями і гарним настроєм ставить за мету Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського. Вона допомагає розвивати і підтримувати в дітях звичку до читання і потребу користуватися бібліотекою – як протягом навчального року, так і влітку під час відпочинку. У бібліотеці створені всі умови для змістовного та цікавого дозвілля дітей, підготовлені й проводяться заходи, які дають можливість творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд.
      Бібліотека працює за програмою літнього обслуговування користувачів «Мозаїка книжкового літа», яка передбачає проведення різноманітних заходів для всіх вікових категорій дітей. Щодня, починаючи з 2 червня, бібліотеку організовано відвідують 150-170 дітей, які відпочивають у пришкільних таборах міста. Лише за перші два тижні канікул бібліотеку відвідали 1383 дітей, для яких проведено 46 заходів.
      Для тих, хто завітав до бібліотеки вперше, бібліотечні працівники обов’язково проводять екскурсію, а потім – змістовні пізнавально-розважальні заходи: літературні свята, бесіди, конкурси, ігри, вікторини, слайд-презентації, перегляд мультфільмів і, звичайно ж, лялькові вистави, підготовлені фахівцями бібліотеки. А під кінець зустрічі діти із задоволенням під караоке співають свої улюблені пісні.
      З великим задоволенням діти також переглядають виставку робіт учнів Сумської дитячої художньої школи «Веселкова палітра дитинства», яка експонується в вітрині бібліотеки.
      Найбільш популярними заходами є ті, в яких діти самі беруть активну участь (літературне свято «Країна дитинства – країна мрій», краєзнавчий калейдоскоп «Що? Де? Коли?», літературний ланцюжок «Відчинило двері літо»), а також ті, де є можливість виявити свої знання та ерудицію (літературний ігродром «До казкової країни ми полинем на хвилину», вікторина «Посміхнемося разом», ігротека «Якщо в тебе канікули», конкурс ерудитів «З якої казки вони прийшли?» та інші).
      Розширити кругозір дітей та збагатити їх знаннями допомагають інтернет-ексурсії, інтернет-огляди, віртуальні мандрівки: «Країна, якої немає на карті», «Незвичайні будівлі світу», «Таємний світ морських глибин», «У світ історії Сумщини – через Інтернет» та інші.
      Щоб заохотити дітей до читання, бібліотека з 1 червня по 31 серпня проводить конкурс «Книжкове літо», мета якого – активізація інтересів користувачів до кращих творів української та світової літератури для дітей. За умовами Конкурсу його переможцями стануть користувачі, які найчастіше відвідували бібліотеку та прочитали за літо найбільше книжок.
      У період шкільних канікул діє бібліотечний дитячий кінозал, де юні відвідувачі мають можливість переглянути мультфільми за творами відомих українських і зарубіжних письменників.
      До послуг користувачів Пункт вільного доступу до Інтернету, де можна безкоштовно мандрувати Всесвітньою мережею.
      Не залишаються без уваги бібліотеки в період літніх канікул і діти з особливими потребами. Так, для дітей, які знаходяться на лікуванні в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, був проведений бібліотечний ранок «Ми любимо сонце і літо», а також показана лялькова вистава «Добро і зло». Для вихованців відділення соціально-побутової адаптації «Спільнота» у відділі естетичного виховання проведений мистецький променад «Від Чехова до Лушпи» (до 75-річчя утворення Сумської області) та зелений експрес «Квітковий вернісаж».
      Обслуговування дітей в дитячому оздоровчому таборі «Сонячний» бібліотека розпочала 10 червня, у таборі «Сокіл» – 17 червня, у таборі «Зоряний» – розпочинає 20 червня 2014 року.
      До кожної зустрічі з читачами бібліотека готує цікаві масові заходи, які сприятимуть підвищенню читацької активності, організації відпочинку та проведенню змістовного дозвілля користувачів-дітей у період літніх канікул.
     Але найуважніше дітки слухали розповіді про пригоди казкових героїв: Марійки, Топика, Нявчика. І нарешті, лялькова вистава «Про добро і зло», яку підготували бібліотечні працівники, дала змогу всім присутнім відчути себе у справжньому театрі.


05.06.2014

Ми любимо сонце і літо

      5 червня 2014 року працівники відділів обслуговування Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського, в рамках цільової міні-програми «Спілкуємося серцем», провели для маленьких пацієнтів Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів бібліотечний ранок «Ми любимо сонце і літо».
     Хто ж не любить літо, літо люблять всі: і дорослі, і малі. Разом з бібліотекарями малята побували в царстві природи, згадали, який чудовий ліс в червні, як гарно плавати, купатись в липні та яке справжнє фруктове свято готує нам серпень. Поетичні рядки були такими ж сонячними і теплими, як саме літо. А як активно всі змагалися, відгадуючи загадки лісових мешканців!
     Але найуважніше дітки слухали розповіді про пригоди казкових героїв: Марійки, Топика, Нявчика. І нарешті, лялькова вистава «Про добро і зло», яку підготували бібліотечні працівники, дала змогу всім присутнім відчути себе у справжньому театрі.

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

До 75-річчя утворення
Сумської областіДо 200-річчя
Т.Г. ШевченкаЛіто. Книга. Бібліотека.
Анализ веб сайтов