Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Осінні цікавинки

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

      Осінь традиційно звуть «порою весіль» - адже найбільше весіль в Україні справляли восени, коли польові роботи закінчені, і щедре літо вляглося снопами до комори, яблуками та грушами до кошиків, а трударям можна відпочити й на весіллі погуляти. Найчастіше весілля справляли на Покрову - 14 жовтня. В народі казали: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду льодом, а дівчат - шлюбним вінцем».
      Свято Покрови Богородиці - чи не перше християнське свято, яке почали святкувати на Русі. Існує легенда, нібито київський князь Аскольд зі своїм військом русичів-язичників зненацька підійшов під стіни Цареграда — столиці Візантійської імперії - та взяв його в облогу. Налякані візантійці зібралися у храмі і почали благати Божу Матір про порятунок. І Божа Мати зглянулася - вона зійшла до людей та покрила їх своїм омофором, тим самим захистивши їх від ворогів. Князь Аскольд, побачивши це диво, прийняв хрещення, а за ним і його дружина. Омофор Божої Матері, який у народі назвали «покровою», став символом нового християнського свята.
      З княжих часів традиція святкування Покрови перейшла в часи козацькі. З Покровою даремно пов'язують українські воїнські традиції. Адже запорожці, що були грізними та несамовитими у битвах, у мирний час усі були людьми набожними і навіть до столу не сідали без молитви. Коли молодий козак приходив на Січ, то його найперше питали, чи вірує він у Бога, у Святу Трійцю і чи ходить до церкви. Пам'ятаючи, як Божа Матір врятувала тих, хто увірував у неї, козаки особливо шанували ікону Покрови. Вибори старшин та отаманів зазвичай проводили саме на Покрову - 14 жовтня. За часів козаччини в Україні з'явилося чимало храмів, присвячених Покрові, що так і називалися - Покровські. Одним з таких храмів є ки-ївська Покровська церква, зведена на Подолі у XVII ст.
      Хоч сьогодні українські чоловіки не но-сять шаблі при боці, однак козацькі традиції живі й донині. Спільно із церковним святом Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День українського козацтва та День захисника України.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов