Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Осінні цікавинки

Цікаві факти про школу

      А хто-небудь замислювався, що це за день – 1 вересня?
      «Та що тут думати? – хтось скаже одразу. – Це такий день, коли з букетом в руках, у новій формі, з новим портфелем, у якому лежать нові підручники, ми, з сумом провівши літо, знову приходимо до школи. Цього дня діти всього світу ... »
     Стоп! А ось і ні! А ось і не всі! У Норвегії, Швеції, Голландії ваші ровесники вчаться вже цілий місяць – навчальний рік починається там 1 серпня, а в Індії він почався 1 квітня і зараз у самому розпалі.
     Та що там! В Австралії до кінця навчального року залишилося 4 місяці: 1 січня австралійські школярі перейдуть у наступний клас. Ну і, звісно, канікули почнуться!
     В Австралії, наприклад, канікули з 1 січня до 1 березня, але спробуйте запропонувати австралійським дітям перенести канікули на червень-серпень... «Нізащо!» – закричать вони. А чому? Якщо ти як слід вчиш географію, то, звичайно, знаєш. Адже в Австралії червень, липень, серпень – місяці зимові, найхолодніші. Ну а січень, навпаки, найспекотніший!
     1 вересня йдуть до школи діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. А 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – у серпні. Так що на будь-який смак!
     А от у Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Прошу не плутати: не з 1 березня по 1 квітня, як хотілося б деяким недбайливим учням, а навпаки.
      «Ну-у... – заниють ледарі, – канікули надто манюсінькі...» А це як подивитися! Комусь, можливо, здається, що це в нас вони занадто великі. Так що будьте щасливі: у багатьох країнах діти відпочивають лише місяць: в Індонезії – у січні, в Індії – у квітні. У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. А ось в Аргентині, Еквадорі, Панамі, Судані канікули тривають 4 місяці!
     Ну і зовсім вже по секрету, тільки для відмінників: в Алжирі та Єгипті канікули – не 4 місяці, а аж 4 з половиною!
     Ти скільки мав років, коли пішов до школи? Сім або шість? Якщо сім, то разом з тобою вирушили перший раз у перший клас діти в 62 країнах світу, а якщо шість, то й зовсім не злічити твоїх ровесників-першокласників, адже аж у 116 країнах діти починають навчатися з шести років!
     А є така країна, де діти починають вчитися з чотирьох років! Здорово, а?
     Скільки ж років навчаються в різних країнах? У нашій країні вчаться одинадцять років. У Європі, Канаді, Австралії приблизно так само: там обов'язкова 11 або 10-річна освіта. Але в Африці, Азії треба закінчити лише 6 класів, а в Сенегалі, Туреччини, В’єтнамі, Лаосі – всього 5.
     А чи є таке місце на Землі, де взагалі не треба ходити до школи? - запитаєте ви. Чи є такі країни?
     Та скільки завгодно! Ефіопія, Гамбія, Кенія, Лівія, Ліван, Пакистан, Саудівська Аравія, Сінгапур... Ось там – ласкаво просимо, не хочеш ходити до школи – не ходи! Словом, «щасливе дитинство» забезпечене. Ось тільки що далі буде? Дитинство скінчиться, а неосвічений дорослий кому потрібен? Що він може? Так що як слід подумай, перш ніж заздрити хлопцям і дівчатам, які не ходять до школи.
     А тому крокуй веселіш, не лінуйся!
     Доброго навчального року тобі!

      • Слово «школа» походить від грецького слова «сколе», що означає «дозвілля». Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, у Стародавній Греції не було. Філософи та їхня учні збирались у вільний час разом і влаштовували дебати з різних питань.

      • У 1565 р. з'явився перший буквар для навчання дітей, виданий першодрукарем Іваном Федоровим.

      • У різних країнах існують різні системи оцінювання знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині та Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.

      • У Сіднеї відкрита перша у світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов