Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Осінні цікавинки

Чому жовтіє та опадає листя ?

Чому жовтіє листя?

      Осінь часто порівнюють з рудою лисицею. Листя восени жовте, як лисяча шубка. Навесні й улітку під щедрими сонячними променями в листках утворюється речовина, яка надає їм зеленого забарвлення. Восени зелений барвник руйнується, але в листі залишаються інші речовини, які мають жовтий, оранжевий і червоний колір. Ось так листочки поступово «перефарбовуються» із зелених у різнокольорові.

Чому листя опадає?

      Поглянь на листочок клена. Він з'єднаний з гілкою за допомогою довгого черешка. У місці, де листок прикріпляється, утворюється рубчик. Восени вдень буває тепло, а вночі холодно. Через різку зміну температур рубчик твердне і стає крихким. Досить навіть ваги самого листка, щоб він розламався і черешок відділився від гілки. А якщо налетить вітерець, то листя з дерев так і сиплеться кольоровим дощем.
     А якби дерева не скидали листя, то взимку могли б постраждати. Сніг вкривав би не тільки гілки дерев, а й листочки. Гілкам із листям було б важко втримати налиплий сніг, і вони одразу ж поламалися б.

      Після довгого і веселого літа наступила осінь. Розпочалось навчання у школі. Але очі манить осіння краса: хочеться подивитися у віконце, адже там таке різноманіття кольорів! Дерева переливаються жовтим, жовтогарячим, червоним, де-не-де зеленим кольором. Коли листочки осипаються з дерев, здається що ми в казці. І сонце ніжно-ніжно проглядає крізь гілки дерев, наче пестить останніми теплими промінцями, посміхається нам. Осінь – це час яскравих фарб. Багато поетів, письменників описують цю пору року в своїх віршах, оповіданнях. А для вас в нашій бібліотеці знайшлись такі «золоті» книжечки:

                           
Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов