Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ

про результати громадського обговорення
щодо вилучення з назви обласного комунального закладу
«Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М.Островського»
імені Миколи Островського
і перейменування в обласний комунальний заклад
«Сумська обласна бібліотека для дітей»

станом на 17 листопада 2015 року

      Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та Постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» з 16 вересня по 16 листопада 2015 року було проведено громадське обговорення, метою якого було залучення представників громадськості до розгляду пропозиції трудового колективу ОКЗ «Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського» щодо вилучення з назви бібліотеки імені Миколи Островського і перейменування її в обласний комунальний заклад «Сумська обласна бібліотека для дітей».
     Інформаційне повідомлення про громадське обговорення 16 вересня 2015 року було оприлюднено на веб-сайті бібліотеки в рубриці «Громадське обговорення», вивішено на дошці оголошень та у відділах обслуговування бібліотеки.
     Обговорення проводилося у формі опитування (електронне опитування) та анкетування.
     Сумарна кількість учасників, які взяли участь у громадському обговоренні, склала 117 осіб (анкетуванням було охоплено 70 осіб, на електронну адресу бібліотеки надійшло 47 листів).
     Активну участь в обговоренні взяли користувачі бібліотеки: учні старших класів і вчителі загальноосвітніх шкіл, вихователі дитячих навчальних закладів, батьки юних користувачів та інші мешканці міста.
     Ознайомившись зі всіма пропозиціями, що надійшли від учасників обговорення, можна констатувати наступне:
      – підтримують ініціативу колективу ОКЗ «Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського» щодо вилучення з назви бібліотеки імені Миколи Островського та перейменування її в обласний комунальний заклад «Сумська обласна бібліотека для дітей» 86 осіб (73,5%);
      – «Не підтримують», аргументувавши свою незгоду тим, що давно є читачами саме цієї бібліотеки і звикли до її назви – 31 особа (26,5%).
     Хочеться подякувати усім, хто не залишився байдужим і долучився до участі в громадському обговоренні, а також навести цитати з деяких листів, що надійшли на адресу бібліотеки (мовою оригіналу): «Вважаю доцільним перейменування бібліотеки у "Сумська обласна бібліотека для дітей". Ім’я Островського у мене асоціюється з комуністичним режимом» (Сорока В.М.).
      «Нашу любимую детскую библиотеку просто необходимо переименовать в "Сумскую областную библиотеку для детей"… Наши дети, я думаю, не знают творчество Николая Островского» (Сланченко Е.И.).
      «Книги – величайшая благодать, данная людям. Это слова одного из известнейших классиков – Антона Павловича Чехова. Я полностью согласен. Мне очень приятно ходить в "Сумскую областную детскую библиотеку им. Н.Островского". Там широкой выбор книг всяких жанров, теплая атмосфера и прекрасный коллектив! Мне стало известно, что библиотеку хотят переименовать – я полностью поддерживаю в этом мнение трудового коллектива. Действительно, зачем это длинное название? Ведь, как сказал Лев Толстой: "Простота – есть необходимое условие прекрасного". Этим мне хочется сказать, что библиотека для детей – это сказка: здесь они погружаются в прекрасный и таинственный мир, где их ждет много приключений и увлекательных событий. Исходя из этого, мне кажется, что "Сумская областная библиотека для детей" звучит как нельзя лучше. Как итог к вышенаписанному, я считаю, что переименование библиотеки необходимо».
     P.S. Хотелось бы поблагодарить работников этого чудного острова Счастья (таким для меня является здание библиотеки) и пожелать творческого вдохновения, теплой благодарности читателей и всего самого наилучшего!!!» (Гриценко Д.В.).
      «На мою думку, ідея щодо перейменування гарна. Адже ім’я Миколи Островського не пов’язане з нашим краєм. Досить триматися за минуле, час дивитися вперед!»
(Базарний В.І.).
      «Нещодавно я побачив на сайті бібліотеки інформацію про громадянське опитування і вирішив не залишатися осторонь цього питання. Вважаю, що потрібно позбутися у назві бібліотеки нарешті імені письменника, який прославляв комуністичний режим – Миколи Островського. Набагато краще звучатиме "Сумська обласна бібліотека для дітей"
(Діхтяр Д.В.).
      «З огляду на активний напрям декомунізації в нашій країні, вважаю доцільним змінити назву бібліотеки на "Сумська обласна бібліотека для дітей". До кінця 1980-х рр. роман Островського займав центральне місце в шкільній програмі, а учням пропонувалося писати твори про те, що Корчагін є для них ідеалом. У 1987 році роман, як досить невисокий за художнім рівнем і вкрай політизований і некритичний, зник з програми і тепер практично забутий» (Садова А.А.).
      «Уже более 20 лет Украина является независимым государством, однако часть страны до сих пор живет ценностями несуществующего государства. Даже сегодня мы еще имеем большое количество названий, пришедших к нам из бывшего Советского Союза. Именно поэтому я считаю очень уместным желание переименовать областную библиотеку для детей на "Сумская областная библиотека для детей " (Тютюнник Ж.В.).
      «Творчість Островського вже давно не вивчають у школі, і діти його не знають. У ХХІ ст. вже інші герої і є на кого рівнятися молоді. Вважаю, що назва бібліотеки без імені Островського буде доречною» (Козлова А.М.).
      «Нинішнім дітям дуже важко оцінити подвиг М. Островського, адже їм не зрозуміло, за яке світле майбутнє він боровся. Книги його зараз ніхто не читає і вже не буде читати. Дитяча бібліотека повинна носити ім’я дитячого письменника, книгами якого захоплюється не одне покоління. Тому я за те, щоб ім’я М.Островського зняли з назви бібліотеки. (Мурза М.М.).
      «Підтримую перейменування назви бібліотеки і зняття з неї імені Островського. Тому що сумчани повинні мати можливість пишатися назвою, яку має бібліотека. А Микола Островський писав твори радянського ідеологічного навантаження, яке сучасні діти не розуміють» (Полієнко А.Ю.).
      «Я считаю, что необходимо уже избавляться от пережитков советских времен. Тем более, подрастающее поколение, которое посещает библиотеку должно знать украинских писателей, а не коммунистических, которых даже в школьной программе нет. Поддерживаю инициативу переименования библиотеки в "Сумська обласна бібліотека для дітей" (Дижевский А.А.).
     Отже , підбивши підсумки громадського обговорення можна зробити висновок, що 73,5 % респондентів, які взяли участь в опитуванні, згодні з пропозицією трудового колективу бібліотеки щодо вилучення з її назви імені Миколи Островського і перейменування її в обласний комунальний заклад «Сумська обласна бібліотека для дітей».
     Просимо вибачення у тих, чиї листи підтримки не знайшли відображення у звіті, але хочеться завірити всіх, що вони були прочитані і ваша думка врахована. Ще раз хочеться подякувати абсолютно всім учасникам обговорення, навіть тим, хто не зовсім згоден з позицією більшості, за надіслані листи та пропозиції. Сподіваємось, що в остаточному варіанті прийнятого рішення органами місцевої влади буде врахована спільна думка колективу, користувачів бібліотеки та представників громадськості, які долучилися до обговорення. Адже тільки разом ми можемо відстояти своє право на вільне, демократичне, виважене рішення, яке продиктоване часом і бажанням змінювати і змінюватися на краще!

Заступник директора                                                   В.М.Школа

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акціїОголошення про проведення обговорення

Анализ веб сайтов