Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu3

Клуби, гуртки та лекторії

Лекторій "Етикет"

Перемагай труднощі розумом, а небезпеку – досвідом

Треба вміти переносити те, чого не можна уникнути.
М. Монтень

      У житті досить часто трапляються ситуації, які створюють для нас певні труднощі і проблеми. Їх неможливо передбачити, але завжди можливо знайти вихід.
      Такою цікавою та водночас складною була тема бесіди-поради «Як ставитись до труднощів і випробовувань», яка була проведена 9 вересня у рамках лекторію «Етикет».
      Бібліотечні працівники розповіли дітям про те, що, долаючи труднощі і випробування на життєвому шляху, ми стаємо дорослішими, мудрішими, духовно багатшими. Ми збагачуємо свій життєвий досвід новими знаннями, розширюємо кругозір, вчимося поважати себе та інших людей і цінувати життя. Присутні на заході розповідали, як вони долали страх та отримували перемогу над труднощами: хтось не хотів їхати в літній табір, бо там не було друзів і знайомих, хтось боявся кататися на роликах, але за допомогою товаришів навчився. Були згадані народні прислів’я про негаразди, які можуть підстерігати кожного на життєвому шляху, також присутні заслухали поради, як боротися з труднощами та випробовуваннями.
      Із здивуванням та захватом присутні переглянули слайд-презентацію «Необмежені можливості обмежених людей», яка познайомила їх з людьми з обмеженими фізичними можливостями, які досягли неймовірних успіхів в науці, мистецтві, спорті тощо. Це: Бетховен, Луї Брайль, Оскар Пістріус, Стівен Вільям Хокінг та багато інших. Діти згадали ще про Лесю Україну, відому українську письменницю, яка, незважаючи на хворобу кісток, гідно прожила своє коротке життя, про незрячу співачку Д.Гурську та ін.
      Сліпі та глухі пишуть картини, створюють шедеври інструментальної музики, танцюють, співають, займаються науковою діяльністю та спортом, змушують навколишній світ поважати себе, не дивлячись на свою «ненормальність».
      «Краще гір можуть бути тільки гори», – співав В. Висоцький. Але що таке гора – перешкода чи диво краси? «Шлях у Гору – це радість подолання себе» – так одноголосно вирішили діти.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image     Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Ярослав Мудрий - князь київський

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов