Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3

Дитяча бібліопланета Сумщини


Цікавинки з бібліотек Сумщини


Робота бібліотек Білопільського району з обслуговування користувачів-дітей
(за результатами експертно-діагностичного обстеження)


Робота бібліотек Роменського району з обслуговування користувачів-дітей
(за результатами експертно-діагностичного обстеження)


Діти. Літо. Бібліотека. Книга.

(за матеріалами віртуального бібліовізиту у форматі скайп-конференції
«Банк бібліотечних ідей» 28 травня 2014 року)

      На жаль, не скрізь і не у всіх наших користувачів-дітей є реальна можливість виїхати на літній відпочинок із галасливого міста, тож закономірно виникають питання: як у рідному місті, селі, селищі відпочити з користю, чим зайнятися і що ми, як бібліотечні працівники, можемо зробити для того, щоб дитина цілодобово не просиджувала біля комп’ютера чи телевізора?...
      Сьогодні величезна кількість бібліотек України різного рівня – обласних, міських, районних, селищних – пропонують своїм користувачам, місцевим громадам план дій на період літнього сезону, презентують бібліотечні заклади як територію неформального спілкування, розширення і поглиблення знань, місце, де допоможуть у самовизначенні, сприятимуть самореалізації кожної особистості.
      Незабаром розпочнеться період літнього оздоровчого відпочинку школярів, коли виникають додаткові можливості для залучення дітей до книги і читання, створення простору творчості і приємного спілкування з літературою для всіх бажаючих. І більшість бібліотечних працівників області планують проведення масових заходів за межами книгозбірень.
      Цьогорічні літні читання для користувачів-дітей Сумщини будуть проходити під гаслом «Бібліотека іде до дітей». У планах бібліотечних працівників на час великих літніх вакацій – організація дозвілля дітей, проведення різноманітних заходів у веселій пізнавально-ігровій формі.
      Так, Білопільська центральна дитяча бібліотека з метою підвищення читацької активності юних білопільчан підготувала літню програму «Канікул пора, радіє дітвора», яка передбачає різноманітні ігрові масові заходи, лялькові вистави, книжкові виставки та виставки дитячої творчості. На дітей чекають екологічне лото «Знай, люби, бережи», літературний експрес «В гостях у Барвінка та Ромашки», ігрова мандрівка «Веселий ерудит», краєзнавча мандрівка «Сумщина в книзі рекордів України», розважально-пізнавальні конкурси, ігри: «Літературний алфавіт», «Казковий світ улюблених героїв», літературний ярмарок «В гості книга мандрувала», літературний лабіринт «Книжковий дивосвіт», експрес-подорож «Храм мудрості» та заходи, які були започатковані в минулому році, а саме: літературний десант «Якщо ви не читали – ми йдемо до вас», читання на природі «Дозвілля з користю», експрес-подорож «Наша преса – на всі інтереси», літературні поради «Що читати цього літа».
      Для користувачів-дітей, що відпочивають у пришкільних оздоровчих майданчиках шкіл району, працівниками бібліотеки організовано бібліотурне «В гостях у казки» з виїздом лялькового театру. Для учнів 1-4 та 5-9 класів підготовлені рекомендаційні списки літератури «Що читати на канікулах».
      Особливою категорією читачів, з якими бібліотека планує проведення заходів влітку, є діти з обмеженими фізичними можливостями та соціально незахищені діти, а саме – члени читацького об’єднання «Терпіння серця», яке діє при книгозбірні, діти, що знаходяться на лікуванні в районному центрі реабілітації дітей-інвалідів, вихованці Білопільського дитячого будинку, діти-сироти та діти з малозабезпечених сімей, для яких підготовані виступи лялькового театру «Буратіно», ігрові програми та пізнавальні заходи.
      Протягом літа користувачів Білопільської центральної дитячої бібліотеки будуть приваблювати яскраві та цікаві книжкові виставки: «Цю книгу я візьму на безлюдний острів», «Книги трьох поколінь», «Літо в барви яскраві одіте», «Пташиний дивосвіт», «Дарунки зеленого друга» та інші, на яких бібліотечні працівники планують розміщати вірші, малюнки й творчі вироби своїх читачів.
      Працівники Путивльської районної бібліотеки для дітей спланували свою роботу влітку так, щоб кожний день дитячого відпочинку був насичений цікавими, змістовними заходами, креативними виставками, позитивними емоціями тощо. Це урок-гра «Бюро знахідок», літературна гра «Дайте відповідь мені, правду я кажу чи ні», літературно-розважальна програма «Табір — весела сім'я, табір — це друзі і я», бенефіси читача, літературні салони, літературні досьє, шоу книжкових ілюстрацій «Я намалюю книгу сам». Для користувачів-дітей організовано куточок кросвордів і ребусів «Розумники й розумниці», куточок з настільними іграми «Грай, читай, розгадуй», куточок-виставку творчих робіт «Зробімо самі своїми руками».
      На час роботи літнього пришкільного майданчика масові заходи будуть проводитися відповідно до назв днів тижня:
      – казковий понеділок,
      – народознавчий вівторок (розповіді про народні свята),
      – ігрова середа,
      – чомучкин четвер,
      – інтернет-хвилинки по п'ятницях.
      Просуванню книги і читання серед юної громади м. Путивль сприятимуть акції, які були започатковані в минулому році, – «Бібліотека під парасолькою» (вихід на дитячий пляж), «Лавочки-читалочки» (вихід у літній парк) та цьогорічні – «Виходь читати у двір» (виходи у двори багатоповерхових будинків).
      Планується також проведення міні-опитування «Я читаю і радію, тому що ...», «Книга для мене – це ...», літературно-читацької акції «Я рекомендую ...» з виданням закладок до улюблених книг з читацькою рекомендацією.
      З 1 червня розпочато фотоконкурс «Магія читання», підсумки якого будуть підведені напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.
      Охтирська міська центральна дитяча бібліотека розробила для своїх користувачів програму літнього читання, яка називається «Літня прогулянка книги». Програмою передбачено цікаві книжкові виставки, різноманітні заходи в бібліотеці, серед яких розважальна програма «Ура! Ура! Веселий час! Прийшли канікули до нас», ігрова програма «Веселі рекорди літа», музичні забавлянки «Весела скарбниця пісень», літературний турнір «Диво-мандрівка до країни Читалії», розважальна програма «Тут живе дитинство» (до Міжнародного дня захисту дітей), літнє караоке «Таланти в нас на кожнім кроці», конкурси малюнків «Дивимося – малюємо» (м/ф – малюнок), «Ми – разом, ми – друзі» (малюнок на асфальті).
      А ще дитячі книги і періодичні видання бібліотеки будуть «гуляти» містом – по дитячих ігрових майданчиках у міському парку. Заплановані також ігри на свіжому повітрі «Спорт-релакс в бібліотеці і біля бібліотеки».
      Пункт публічного доступу до Інтернету, що діє в бібліотеці, ніколи не пустує, а влітку тут буде гамірно цілий день. Тому, щоб діти не просто грали в ігри або сиділи ВКонтакте, бібліотечні фахівці підготували цикл віртуальних мандрівок: «Сім чудес Сумщини», «Заповідники світу», колективні перегляди цікавих фільмів з їх подальшим обговоренням.
      До Охтирки влітку приїздить багато гостей на відпочинок. Більша частина з них (переважно діти) є постійними користувачами книгозбірні. Діти, що приїжджають на відпочинок, приходять до бібліотеки з бабусями, з батьками. Тож для них підготовлені викладки літератури для сімейного читання. На абонементі оформлений куточок «Запрошуємо до читання» і виставка-рекомендація «Ці книги варті читання».
      Бібліотечними фахівцями підготовлені також рекомендаційні списки літератури для позакласного читання, книги за списками представлені на окремій поличці, біля якої буде проводитись літературне турне «Яке ж воно класне, читання позакласне».
      Як завжди, інформація про всі бібліотечні цікавинки в період літнього відпочинку дітей буде подаватися до ЗМІ – газет «Лідер», «Роксолана» та місцевого радіо.
      В Охтирській міській бібліотеці-філії для дітей продовжить роботу літня «Бібліотека під парасолькою» на ігровому дитячому майданчику. А безпосередньо в бібліотеці користувачів-дітей регулярно запрошуватиме до чаювання чарівна Бібліопані.
      Звичайно, що протягом літа до програми будуть вноситися корективи. Можливо, з’являться якісь цікаві ідеї в нас чи наших користувачів і ми з радістю будемо втілювати їх.
      З метою організації змістовного і цікавого дозвілля користувачів-дітей міста Роменська центральна міська дитяча бібліотека розробила власну програму літніх читань «Літо на 12 балів». На юних читачів очікують неймовірні пригоди разом із героями їхніх улюблених книг, літературні подорожі, вікторини, конкурси та екскурсії, серед яких: коло спілкування «Дружбою вмій дорожити», пізнавально-ігровий диліжанс чемності «Привіт, весь світ», година веселого настрою «Барвистий віночок літа», свято-розвага «Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому», пізнавальна мандрівка «Загадки для малят про птахів, комах, звірят», гра-загадка «Забавлянка з лісової галявини», година цікавої інформації «30 цікавих фактів про воду», літературна подорож «У казці музика живе», музичний круїз «Казкові герої О.С. Пушкіна в музиці», мультподорожі «Мультляндія кличе в гості» та інші. Гарним доповненням до заходів буде підготовлена працівниками бібліотеки електронна презентація «Ура! Канікули!».
      «Літературна галявина» в дитячому садку, подорож до «Країни Читалії» – це форми роботи поза стінами бібліотеки, у дитячому закладі «Чайка», які націлені на залучення дітлахів до читання через проведення літературних вікторин, конкурсів, загадок.
      Забезпечити інтелектуально-творчий розвиток дошкільнят, навчити логічному мисленню та вмінню спілкуватися в умовах інформаційного суспільства покликаний міні-проект «Книжковий Бібліосад», який буде реалізовано працівниками бібліотеки протягом літа 2014 року.
      Флеш-моб «Кидай мишку – читай книжку», книго-кіно-мандрівка «Запрошує країна Мультляндія», краєзнавча екскурсія «Серпанками легенькими, казками та легендами повитий рідний край» – усі ці заходи будуть проведені під час літнього відпочинку дітей працівниками Роменської міської бібліотеки-філії для дітей №1.
      «Канікули в Інтернеті» – це цикл досить цікавих пізнавальних заходів, які дитячі бібліотеки м. Ромни проводитимуть у Пунктах вільного доступу до Інтернету, серед них: тренінг «Читання в новому форматі», арт-проба «Малюнки мишкою», відеогодина цікавих повідомлень «Цікаве про речі, що оточують нас», відеоурок безпеки «Твій друг – дорожній рух» тощо.
      Співпраця із засобами масової інформації допомагає рекламувати діяльність дитячих бібліотек м. Ромни. Крім цього, інформація про організацію літнього відпочинку дітей буде виставлена на сайті бібліотеки, на сайті міста та у Фейсбуці.
      Літо – це особливий період у роботі Тростянецької районної дитячої бібліотеки-філії. У цей час дуже важливо підтримати в дітей бажання читати, вважають працівники книгозбірні. Тому перед ними стоїть завдання – організувати для користувачів-дітей заходи в пізнавально-ігровій та веселій формі.
      Для урізноманітнення літнього відпочинку дітей і з метою ознайомлення їх та їхніх батьків із кращими творами літератури, для розкриття бібліотечного фонду працівниками книгозбірні розроблена Програма літнього читання «Естафета книжкового літа», якою передбачено проведення свята Дитинства «Хай яскраво сонце світить, хай живуть щасливо діти» (до Міжнародного дня захисту дітей), перехрестя веселих забав «Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий», книжкового «віночка» «Не можемо без казки у світі ми жити, бо казка нас вчить, як потрібно дружити», дня сімейного дозвілля «Фітнес для мами і тата, для мене і брата», уїк-енда «Хочеш цікаво жити, треба з книгою дружити», хвилинок-цікавинок «Шоколаду кожен рад, весь світ любить шоколад», літературних книжкових посиденьок у парку «Книга збирає друзів», літнього рандеву дитячої бібліотеки в міському парку зі своїми читачами «Ура! Відпочивать прийшла пора», вооk-шоу «Галактика читайликів», вооk-ланчу «Меню для книгоїда», казкотренінгу «Чарівними стежками казок», гри-мандрівки «По сторінках улюблених казок», лялькової вистави-екскурсії «Бібліотека – книжковий рай, все, що хочеш, вибирай!» та інших цікавих заходів.
      На користувачів чекає також велика програма заходів на свіжому повітрі. Одним із них є продовження походів у міський парк із бібліотечною яткою, обслуговування дітлахів міста в літній читальній залі під відкритим небом у парку. У планах бібліотеки і надалі продовжувати обслуговування дітей на пляжі в урочищі «Нескучне», книжкові візити до дитячого відділення та літнього табору Центральної районної лікарні, активна співпраця з Гетьманським національно-природничим парком з метою проведення екологічних екскурсій до Тростянецького лісгоспу та урочища «Нескучне». І, звісно, продовження бібліотурне «Від селища до селища – бібліовеселощі» по селах Тростянецького району.
      Цього літа працівниками бібліотеки будуть запроваджувати новинки в популяризації книги і читання, такі як: «Читаючий дворик», «Читаючий ганок», година-знайомство «Бібліобайкери».
      У бібліотеці створені умови для міжособистісного спілкування користувачів, розвитку їхніх творчих здібностей. Працює «Ігровий куточок», в якому діти відпочивають, читають книги і журнали, відгадують ребуси та кросворди, збирають пазли, інсценують маленькі лялькові вистави. Літні читання за шкільною програмою бібліотечні працівники пропонують поєднати з переглядом художніх та мультиплікаційних фільмів у Бібліо-Інтернеті. До уваги користувачів також організовані «літні» книжкові виставки: «Моя улюблена книжка та лялька», «Книжковий дощ».
      Під час літнього відпочинку дітей Ямпільська центральна дитяча бібліотека працюватиме за програмою літніх читань «Літо в Країні Читалія», термін дії якої з 1 червня по 30 серпня. Програмою передбачено висвітлення знаменних книжкових подій, дат, ювілеїв, організація роботи в дитячому оздоровчому таборі при ЦРЛ і в районному центрі реабілітації дітей-інвалідів під гаслом «Бібліотека йде до вас», популяризація краєзнавчої літератури серед користувачів-дітей, робота з творчо обдарованими дітьми та діяльність літньої читальні «З книжками на повітря».
      Протягом червня-серпня 2014 року для користувачів книгозбірні буде проведено конкурс на кращого користувача бібліотеки «Ромашкова галявина літнього читання», девіз якого: «Читай книги в бібліотеці і отримуй "ромашки"». Активні читачі, які наберуть найбільше «ромашок», отримають призи. Головна нагорода – торт.
      29 травня проведено свято відкриття літніх читань «Давайте читати разом!», у рамках якого відбувся буккросинг під гаслом «Перетворимо весь світ на бібліотеку» та конкурсна програма, яку провели герої книги Астрід Лінгрен «Малий і Карлсон, що живе на даху». 2 червня для маленьких пацієнтів районного центру реабілітації дітей-інвалідів проведено свято «Подаруймо дитинству сонце!» за участі волонтерів – учнів Ямпільської ЗОШ № 2 та вихованців музичної школи.
      Протягом літа бібліотека активно співпрацюватиме з районним центром дитячої та юнацької творчості, дитячими садками селища, проводячи такі заходи: день дитячих розваг «Веселимось граємо, літечко вітаємо», бібліопікнік «Веселися, грай і книжки читай», турнір-вікторину «Перехресний поєдинок», інформаційне сафарі «Цей дивовижний Всесвіт», екологічний квест «Від рослинки до тваринки», літературний уїк-енд «По казкових слідах загадкових», годину дозвілля «Ігрокрос», презент-хобі «Обдарування та вміння», літературне лото «Книжкові лабіринти», гру-подорож «У країну Квітляндію», еко-конкурс «Впізнай нас», виставку-цікавинку «Крила, лапи та хвости», виставку-ікебану «Квітка-чарівниця», годину-відкриття «Що, де, як?», прес-круїз «Журнальними островами», інформхвилину «Пісня, приречена на безсмертя» (гімн України).
      Заходи доповнюють техно-виставка «Разом вчимося майструвати», виставка-пропозиція «Такі книги читають все життя», виставка-експедиція «Вперед у невідоме», виставка-персоналія «Знакові постаті України».
      У Пункті вільного доступу до Інтернету буде проведено цикл заходів «Канікули в Інтернеті», серед яких «Мультакадемія для малюків», «Віртуальна подорож до …», каскад інформаційних відеоповідомлень «Невідоме про відоме».
      У бібліотеці створені всі умови, аби діти свої літні канікули провели весело і змістовно.
      Фахівці Кролевецької районної дитячої бібліотеки вважають, що в спілкуванні з книгою не повинно бути жодних перерв, тому літні канікули дітей – це важлива пора і для бібліотекарів книгозбірні, головна мета яких – показати дітям, що бібліотека не тільки дім книг, але й територія захоплюючих і веселих подорожей.
      Саме з цією метою з 30 травня бібліотека розпочинає період літніх вакацій дітей під гаслом «Скільки сонця, скільки світла нам дарує красне літо!». І відкриває його велике дитяче свято Міжнародного дня захисту дітей, до якого приурочені такі заходи, як:
      – свято-розвага «Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому»,
      – конкурс малюнка «Дитинство моє золоте»,
      – віртуальна подорож у «Країну дитинства»,
      – вікторини, читання віршів,
      – казковий лабіринт «Чарівна мандрівка крізь простір і час»,
      – радіогодина «Мир дітям планети Земля» тощо.
      Цього ж дня з маленькими пацієнтами районного центру реабілітації дітей-інвалідів на зеленій бібліогалявині буде проведено літературний вернісаж «Барвистий віночок» та спортивні змагання. По завершенні заходів на дітей чекатиме святковий стіл.
      Постійними відвідувачами районної дитячої бібліотеки під час канікул завжди є діти, які відпочивають у пришкільних таборах. З ними планується проведення різноманітних вікторин, конкурсів, літературних свят, розваг, пізнавальних екотурів, розважальних каруселів, казкових диліжансів, круїз-вікторин на теми: «Мій край – частина України», «Чи добре ти знаєш рідний край», «Розумники та розумниці», «Чарівний світ знань», «Загадкове джерельце», «Світ очима дітей», «Казкова країна, чарівна країна запрошує в подорож вас» та інші.
      Заходи будуть проводитися і на відкритому ігровому дитячому майданчику міського стадіону, у міському парку, де діти матимуть можливість ознайомлюватися з новинками літератури і періодичних видань та брати участь у різноманітних конкурсах і вікторинах, розважально-пізнавальних годинах, підготовлених для них бібліотекарями. Після заходів з метою популяризації книги і читання, підняття іміджу бібліотеки дітям будуть роздаватися інформаційні матеріали – закладки та буклети. Доповнювати заходи будуть книжкові виставки-безлад «Літо без нудьги» та «У книжок немає канікул».
      Крім того, бібліотека співпрацює з районним будинком дітей та юнацтва і станцією юних техніків, де влітку працюють оздоровчі майданчики.
      Для користувачів Пункту вільного доступу до Інтернету, що діє в бібліотеці, підготовлений цикл заходів «Веселі канікули в Інтернеті», в рамках якого будуть проведені ігри-конкурси, віртуальні уроки, віртуальні мандрівки, інтерактивні вікторини, інтернет-екскурсії на теми: «Всезнайко», «Чи добре ти знаєш казкових героїв», «У казки на гостинах», «З якої країни літературний герой», «Загадки про овочі та фрукти», «Весела арифметика», «Птахи-рекордсмени», «Українські народні казки», «Не можна без казки на світі прожити», «Сім чудес світу» та ін.
      Бібліотечні уроки, які проводитимуться під час «літніх» екскурсій, супроводжуватимуться цікавими мультимедійними презентаціями на теми «Про книгу та бібліотеку», «Бережіть книгу», «У країні книжкового царства», «З чого складається книга», «Періодичні видання для дітей на будь-який смак», «Книга вчить, як на світі жить», «З історії книг та бібліотек» тощо.
      Складені рекомендаційні списки літератури під назвою «Під час літніх канікул». Протягом літа буде проведено бліц-опитування «Моя улюблена книга літа». У серпні 2014 р. за результатами літніх читань буде організовано стенд «Кращі читачі».Бібліотека планує влітку тісну співпрацю із районними засобами масової інформації. Про перебіг масових заходів подаватиметься інформація до районної газети та на сайт районної держадміністрації.
      Саме бібліотека перетворює літні канікули дітей на захоплюючу подорож. Тож бажаємо вам гарних і вдячних читачів, які разом з вами відкриватимуть для себе новий дивовижний світ!


Свято дитячої книги і читання – 2014 на Сумщині

Ілюстрований бюлетень

      Щорічно останній тиждень березня для дитячих бібліотек області сповнений приємних турбот, пов’язаних із проведенням Всеукраїнського тижня дитячого читання.
      Діти люблять це свято і чекають його з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з улюбленими письменниками та їх новими книжками, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації – і все це супроводжується приємними несподіванками. Кожне таке свято – це завжди захоплива подорож у світ дитячих книг.
      Цього року Всеукраїнський тиждень дитячого читання в дитячих бібліотеках Сумщини проходив під гаслом «Під парусом книги – до нових відкриттів». Кожен день Тижня був присвячений певній темі або жанру літератури, знаменним подіям, ювілеям і розпочинався урочистими театралізованими заходами.
      Пропонуємо до вашої уваги ілюстрований бюлетень проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня дитячого читання в дитячих бібліотеках Сумщини.
      Тиждень «Під парусом книги – до нових відкриттів» у Білопільській центральній дитячій бібліотеці був проведений напередодні весняних шкільних канікул.
      Святковим дійством, сповненим веселих ігор, казкових вікторин, дотепних загадок розпочалося його урочисте відкриття «Дружба з книгою – це свято». Учні 1-А класу Білопільської ЗОШ № 2 із задоволенням переглянули лялькову виставу «В дружбі з книгою». На книжчині іменини в гості до них завітала казкова Бабуся Ягуся та улюблені літературні герої. Побували першокласники і у володіннях Королеви Книги. Закінчився захід врученням «Пам’яток читача» і переглядом книжкової виставки «Книжковий дивосвіт».
      У День шанувальників книги відбулося літературно-музичне свято книги «Казкова країна, чарівна країна запрошує в подорож вас» для учнів 5-х класів Білопільської ЗОШ № 2. Діти були не тільки глядачами, але й учасниками театралізованого дійства. У гості до них завітали літературні герої: Червона Шапочка, Попелюшка, Лікар Айболить, Незнайко, Котигорошко, Книга, ролі яких виконували користувачі бібліотеки Діденко Крістіна, Муха Богдана, Васильченко Даніїл, Арцибашева Поліна, Красновський Дмитро, Скоробагатько Сергій. Незабутні спогади залишилися в дітей від цікавих ігор, вікторин, конкурсів.
      Ще один із днів Тижня – «Є у кожного день народження» був присвячений книгам-ювілярам цього року. Для учнів 5 класу Білопільської ЗОШ-інтернату був проведений літературний калейдоскоп «Дитячі книги – ювіляри року», під час якого бібліотечні працівники познайомили дітей з книгами, ювілей яких святкується у 2014 році. Потім юні користувачі переглянули літературу, представлену на виставці, присвяченій дню народження улюблених книг, та прослухали уривки із книги В.Нестайка «Пригоди Робінзона Кукурузо».
      Відродженню сімейного читання був присвячений вечір відпочинку «Разом ми – одна сім’я» (до Міжнародного року сім’ї), який зібрав у центральній бібліотеці для дітей учнів 7-Б класу Білопільської ЗОШ № 2 та їхніх батьків. Ведучі заходу Ніколаєнко Данило та Маміна Євгенія представили візитну картку найбільш читаючого
      7-Б класу, учні якого не тільки є активними читачами бібліотеки, а й постійними учасниками масових заходів: діти співають, танцюють, грають на музичних інструментах. Ось і цього дня в бібліотеці звучали музичні твори у виконанні Куриленка Родіона, Ніколаєнка Данила, Куценко Яни, Сиворакші Ксенії, Трапезникової Анастасії.
      До заходу була організована виставка сімейної творчості «Світ сімейних захоплень», на якій були представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва, виготовлені користувачами бібліотеки – учнями 7-Б класу та їхніми батьками й бабусями.
      Завершився Тиждень Днем шанувальників творчості Великого Кобзаря. Для користувачів старшого шкільного віку була проведена вікторина «Знавці творів Т.Шевченка», присвячена 200-річчю від дня народження поета. Користувачам також було запропоновано скласти кросворд «Тарас Шевченко». У читальному залі бібліотеки була організована виставка творчих робіт учасників обласного літературно-мистецького проекту «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря».
      Протягом Тижня на абонементах і в читальному залі бібліотеки діяли яскраві книжкові виставки «Книжковий дивосвіт», «Дитячі книги – ювіляри року». Найменших читачів книгозбірні зацікавила книжкова виставка
      «Щоб розумником стати – треба більше книг читати», на якій дітлахи могли познайомитися з книжками-іграшками, книжками-пазлами, книжками-саморобками, книжками-розкладинками та іншими незвичайними виданнями.
      Урочисте відкриття Тижня в Буринській центральній районній дитячій бібліотеці розпочалося зустріччю користувачів бібліотеки із членами конотопської літературної студії «Джерела». Гості заходу – місцеві поети Ігор Лисий, Регіна Копф, Людмила Глушко, Федор Рижий, Тетяна Жилкіна і Алла Флікінштейн – розповіли про історію заснування студії та презентували книгу «Джерел натхненна сила», до якої ввійшли творчі доробки її членів. Усі присутні були захоплені неповторністю та чарівністю художнього слова поетів-земляків.
      У рамках Тижня до 85-річчя від дня народження Юрія Мушкетика – відомого українського письменника, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка – в бібліотеці була проведена літературна година «Сучасний прозаїк історичного минулого».
      Користувачі бібліотеки також мали можливість здійснити захопливу подорож «Що я знаю про Україну», гортаючи сторінки книги В. Потоцького «500 найцікавіших питань та відповідей про Україну», яка допомогла їм розширити знання про найцікавіші сторінки української історії, ознайомитися з багатьма мальовничими місцями та стародавніми традиціями українського народу.
      Цікавою і змістовною була пізнавальна вікторина «Сторінки життя Т.Г. Шевченка».
      У рамках Тижня була організована книжкова виставка «Є у кожного день народження», на якій представлені твори письменників-ювілярів і книги – ювіляри 2014 року. Веселі ігри, казкові вікторини супроводжували літературне свято «Неповторний казковий світ Корнія Чуковського», присвячене 110-й річниці від дня його народження.
      Завершився Тиждень книжковою виставкою «Книги, подаровані читачами» та переглядом літератури.



      У Великописарівській центральній дитячій бібліотеці в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання були організовані книжкові виставки-вікторини «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», «Жили і житимуть у слові», біля яких бібліотечні працівники провели огляди літератури «Письменники – ювіляри 2014 року», «Книги – ювіляри 2014 року», літературну вікторину «Країна Всезнайок», літературну гру «Чарівний світ книжковий», літературний калейдоскоп «Подорож країною Читалією».
      Урочисте відкриття Тижня розпочалося літературно-музичною композицію «Під парусом книги – до нових відкриттів», в якій йшла мова про історію створення книги, про бережливе ставлення до неї, про рідну мову, нашого славетного Кобзаря. По закінченню свята діти взяли активну участь в літературних вікторинах «Книжку почитай, розуму набирай», «Загадковий калейдоскоп», конкурсі прислів’їв «Народ скаже, як зав’яже».
      У рамках Тижня були проведені літературний круїз «Цікава географія у віршах Дмитра Білоуса» та краєзнавча вікторина «Подорожуючи Сумщиною», присвячені 75-річчю утворення Сумської області.
      На вшанування пам'яті Великого Кобзаря в бібліотеці були організовані літературно-мистецький вернісаж «Шанує Шевченка велика родина», на якому презентувалися роботи учасників обласного літературно-мистецького проекту «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря», книжкова виставка-портрет «Душа поетова святая, жива в святих своїх речах…».
      Юні читачі показали чудові знання життя і творчості великого сина України під час проведення літературної подорожі «Шевченко і Сумщина» та літературної вікторини «Скажи, з якого твору Т.Г. Шевченка уривок?».
      У день закриття Тижня працівники бібліотеки провели літературну годину-гру «Світлішає на світі, коли читають діти!». Бібліотекарі розповіли про значення книги і читання в житті людини, про те, як книга допомагає стати розумними і кмітливими, що й довели під час літературної гри-вікторини «Хто… Хто! Хто?».

Літературно-мистецький
вернісаж.
Даценко Д. читає
вірш Т.Г. Шевченка.
Вікторина
«Загадковий калейдоскоп»

      Традиційне відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання в Краснопільській центральній районній бібліотеці для дітей також було театралізованим – у гості до дітей завітали герої улюблених книг.
      У другий день Тижня в бібліотеці був проведений конкурс «Найкращий читач району – 2014». У ньому взяли участь 17 дітей із 7 бібліотек. За умовами Конкурсу діти розповідали про свої улюблені книжки, відповідали на запитання членів журі, демонструючи знання тексту улюбленої книги, вміння його аналізувати, виконували тестові завдання і відповідали на запитання вікторини про життя і творчість Т.Г. Шевченка. Перемогу здобули Гербут Яна, Горецька Лілія і Сопіна Дарина.
      Особлива увага була присвячена заходам, що проходили в рамках Дня шанувальників творчості Великого Кобзаря. Це: конкурс читців творів Кобзаря «Шевченкове слово», літературний калейдоскоп «Читаймо Тараса, учімося в нього», літературно-мистецький вернісаж «Дитяча Шевченкіана», на якому були представлені роботи учнів 5-11 класів, користувачів бібліотек району.
      У літературній вітальні користувачі бібліотеки – учні 4-го класу Краснопільської гімназії зустрілися з героями віршів російської поетеси Агнії Барто, познайомилися з її біографією і творчим доробком, слухали аудіозаписи її творів і декламували улюблені вірші поетеси.
      Ювілею утворення Сумської області був присвячений п’ятий день Тижня. Працівники бібліотеки провели літературно-краєзнавчий альманах «Нам красить все наш рідний край» для читачів – учнів 8-Б класу Краснопільської гімназії. Діти взяли активну участь у турнірі знавців рідного краю і жваво відповідали на питання краєзнавчої вікторини.
      Останній день Тижня був ігровий. Користувачі бібліотеки – учні 5-7 класів взяли активну участь у розважально-пізнавальній програмі. Цікаві завдання спонукали дітей виявити свої знання дитячих книг, літературних героїв; маленькі заохочувальні призи залишили у них незабутні спогади про зустріч з книгою і бібліотекою.
      Конотопська центральна дитяча бібліотека Всеукраїнський тиждень дитячого читання традиційно проводить під час весняних канікул і ставить за мету не тільки заохотити дітей до оволодіння невичерпними скарбами книжкових знань, а й перетворити бібліотеку на справжній храм книги. На урочисте відкриття Тижня «Книжковий дім відкритий всім» були запрошені читачі – учні 2-х класів СШ № 9. Тиждень відкрили бібліотекарі Тетяна Стеценко та Антоніна Салій, які розповіли присутнім на заході дітям про шлях книги від глиняних табличок до книги в сучасному вигляді. Велику зацікавленість викликав у дітей «Конкурс книголюбчиків», у якому вони згадали прислів’я та приказки про книгу. Біля виставки-запрошення «Книга – джерело знань» дітлахи здійснили віршовану мандрівку за улюбленими творами письменників, стали учасниками казкового вернісажу «Герої улюблених казок». Захід супроводжувався піснями Наталії Тимофєєвої «Нова книжка», «Про бібліотеку», «Книжковий будинок».
      У рамках Тижня бібліотека провела літературну мандрівку «У країні пригод і фантастики», цикл інтерактивних читань «Канікули в Інтернеті», казкову мозаїку «Дорогою казки», літературний аукціон «Хто більше знає?», бібліовояж «Книга – міст у світ знань», книжкове шоу «Книги дають нам крила»,
      флеш-моб «Скажи книзі "Так!"», періодичну панораму «Все знаю, бо багато читаю», презентацію краєзнавчої літератури «Книги наших земляків» та організувала виставку-калейдоскоп «Книга – це диво».
      Всеукраїнський Тиждень дитячого читання – 2014 з успіхом пройшов у Кролевецькій районній дитячій бібліотеці. У центрі уваги Тижня, як завжди, були книга та її шанувальники – діти, для яких працівники бібліотеки підготували та провели низку заходів.
      Кожен день Тижня мав свою назву і був присвячений окремій темі чи даті, а саме: День ювілейний «Величний дар Шевченкового слова», День шанувальників творчості Великого Кобзаря «Нас єднає Шевченкове слово», День іменинників «Є у кожного день народження», День обдарованих дітей «Розумні та кмітливі».
      Розпочався Тиждень з літературно-поетичної сторінки «Поезія Миколи Калюка – дзеркало його душі» (в рамках Національного проекту «Україна читає дітям»), під час якої учні 8-А класу СШ І-ІІІ ступенів № 1 зустрілися з молодим поетом Миколою Калюком, який презентував свою другу збірку поезій з поетичною назвою «Цінуйте миті».
      У Дні шанувальників творчості Великого Кобзаря в рамках Тижня було проведено краєзнавчу подорож «Т.Г. Шевченко і Кролевеччина» і презентацію «Наш улюблений Кобзар», організовано виставку творів одного автора «Т.Г. Шевченко – великий син українського народу» і книжкову виставку «Ми не забули тебе, Тарасе…». Остання була організована у фойє районного будинку культури. Заглибитись у духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні допомогла користувачам виставка робіт учасників обласного літературно-мистецького проекту «Дитяча Шевченкіана до ювілею Кобзаря». Завершився Тиждень різноманітними вікторинами, конкурсами, літературними іграми під гаслом «Невмирущий Кобзар».
      Відзначити традиційне свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання цього року в Липоводолинській районній дитячій бібліотеці зібралися справжні книгомани. Бібліотекарі підготували і провели для них цикл цікавих пізнавально-розважальних заходів, серед яких: літературна регата «Штурмани книжкових морів», книжкова галактика «Парад улюблених героїв», літературна подорож «Веселі подорожі в Книжкове Королівство», огляд періодичних видань «Преса на всі інтереси».
      На урочисте відкриття Тижня були запрошені вихованці дитячого садка «Веселка», для яких було проведено екскурсію по бібліотеці «Дім, у якому живе казка». Дітлахи завітали в оселю казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та слухали розповідь бібліотекаря. Після екскурсії вони взяли активну участь у бібліошоу «Дитячі книжечки – ніби ліхтарі на шляхах життя». У читальному залі дошкільнята включились у літературну гру «У країні загадок», переглянули новинки дитячої літератури.
      Завершився Тиждень театрально-музичним дійством «Парад улюблених героїв», на яке завітали літературні герої: Королева Книг, Попелюшка, Буратіно, Зоряний хлопчик та інші.
      Головною подією Всеукраїнського тижня дитячого читання в Недригайлівській районній дитячій бібліотеці стало театралізоване свято «Карнавал літературних героїв». До дітей на свято завітали бабуся Казкарка, чарівна фея Книжана та Баба-Яга. Після вистави відбулася урочиста «Посвята першокласників у читачі» та вручення їм читацьких квитків.
      У рамках Тижня було презентовано книжкову виставку «Земле Посульська – рідний мій краю».
      Зустріч у літературно-мистецькій вітальні з талановитим поетом-земляком Я.П.Косенком стала для читачів справжнім відкриттям його багатогранної особистості. Яків Петрович ділився з дітьми творчими задумами, планами, ознайомився з пробами пера юних авторів. Звучали також чудові поезії у виконанні автора.
      До ювілею Кобзаря спільно з дитячою музичною школою була проведена літературно-музична експедиція «Шляхами долі Кобзаря», а про Шевченка-художника розповіли учні відділення образотворчого мистецтва дитячої музичної школи Луценко Юля та Довгорук Іра.
      День періодики «Гортаючи сторінки дитячих газет і журналів» познайомив юних користувачів з періодичними виданнями, які передплачує для них бібліотека, а також із правилами їх читання. Для маленьких користувачів була проведена літературно-пізнавальна мандрівка «Твої перші журнали».
      Заходи, проведені в рамках Тижня, допомогли юним користувачам Недригайлівської РДБ відчути радість спілкування з книгою, привернули увагу громади до проблем дитячого читання.
      В Охтирській центральній міській дитячій бібліотеці ясного весняного дня 21 березня Тиждень відкрився казково-розважальний святом «Книжок країна чарівна, у гості всіх чека вона», на який завітали користувачі бібліотеки – учні 1–2-х класів ЗОШ № 4. Ведуча розпочала свято з нагородження активних користувачів бібліотеки грамотами та врученням їм подарунків – книг. А потім діти поринули в книжкове царство. Допомагали їм у мандрах Мудра Книга та її помічниця Даринка (учениця 4-го класу ЗОШ № 4 Кирпотенко Дарія). Звісно, ніяке свято не може обійтися без негативного героя, який у кінці подорожі стає добрим і слухняним. Ось і цьому святу вирішила завадити Лінь, яку майстерно зіграла Олександра Сміян, учениця 4-го класу ЗОШ № 4. Свято було веселим і пізнавальним, адже діти мали змогу дізнатися багато цікавого, узяти участь у веселих конкурсах, допомогли Ліні перебороти себе і стати помічницею Мудрої Книги. Усі гості свята добре запам'ятали, що книга – це друг і порадник, і якщо до неї ставитися з повагою, шаною і любов'ю, то вона передасть усі знання, які люди накопичували протягом тисячоліть.

      У Роменській центральній міській дитячій бібліотеці заходи в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання проходили протягом 17-28 березня 2014 року. Веселе, гамірне дійство зібрало в бібліотеці наймолодших жителів міста. Бібліотекарі підготували для юних читайликів різноманітні конкурси, загадки, забавки, зустрічі з улюбленими персонажами відомих дитячих літературних творів і, звичайно, знайомство з новими, яскравими книгами. Відкриття Тижня дало старт феєрії заходів, присвячених книзі, які пройшли в бібліотеці, а саме: літературним аукціонам, мандрівкам, вітальням, вечорам, презентаціям. Але окремо хотілося б зупинитися на сімейному святі, яке було присвячене Міжнародному року сім’ї.
     На годину сімейного спілкування «Читає тато… Читає мама… Читаю я…» були запрошені сім’ї, де ніколи не згасає родинне тепло, де ангел-хранитель милується сімейною злагодою, чудовими талановитими дітьми. Саме такими є читаючі сім’ї Боженків, Матюшенків, Тарасових, Руденків, Давиденків, Зиблів, Вощиків. Це сім’ї, у яких батьки читають разом зі своїми дітьми, адже спільно прочитана та обміркована книга – це простір для нових тем спілкування, яке торкає глибинні сердечні й душевні струни кожного.
      На святі звучали вірші й пісні про маму і родину у виконанні Боженка Артема, Вощика Ігоря, Матюшенко Віки, Руденко Радміли, Давиденко Ані, які змінювалися танцювальними номерами у виконанні Боженко Діани та Зиблої Євгенії. Бібліотекар О.Й. Іващенко підготувала цікаву ігрову програму «Малюємо разом», ігри «Що любить ваша дитина?», «Шапка запитань», «Чарівна квітка». Послідовна діяльність бібліотекарів, спрямована на виховання в дітей інтересу до книги, дасть свої плоди, а читання принесе тільки задоволення й радість пізнання.
      До відділу обслуговування користувачів-дітей КЗ Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека на книжкове свято «До нас у гості завітай і книгу зі святом привітай» прийшли юні користувачі відділу та їхні батьки і вчителі. Казкові герої на чолі з Королевою книг разом із членами дитячого клубу «Книговичок» та літературно-поетичного клубу «Первоцвіт» подорожували сторінками історії дитячої книги, розповідали вірші, відгадували загадки, співали пісні, брали участь у вікторині. Протягом Тижня в бібліотеці були проведені: турнір знавців рідного краю «Подорожуючи Сумщиною», вікторина «Моє рідне місто», зустріч з відомим письменником-краєзнавцем М.І. Литвином та інші заходи.
      На Шевченковому святі «Благослови мене, друже, славою святою», яке відбулося в один із днів Тижня, діти познайомилися з життям і творчістю Великого Кобзаря, прослухали огляд документів, представлених на постійно діючій книжковій виставці «Геній Шевченка – це наша святиня», взяли участь в інсценівках творів Т.Г. Шевченка, конкурсі читців «Віршиків віночок від Тараса» та краєзнавчій подорожі «Пам’ятає Шевченка Сумщина».
      Не забули бібліотекарі і про дітей з особливими потребами. У районному центрі реабілітації дітей-інвалідів для маленьких пацієнтів був проведений огляд нової літератури «Для вас, дітлахи, новенькі книжечки».
      Під час свята гумору, яким завершився Тиждень, діти розповідали гуморески, смішинки, байки та щиро сміялись при проведенні фейс-болдінгу (зарядка для обличчя) «Зазирни, не бійся, досхочу насмійся».
      У Тростянецькій районній бібліотеці для дітей Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2014 розпочався літературним святом «Книга просить на гостини, в неї свято – іменини». Учні 1-го класу ЗОШ № 2 з величезною цікавістю подивились лялькову виставу «Бібліотека запрошує друзів». Ведуча свята бібліотекар Валентина Гладун познайомила дітей з історією народження її Величності Книги. А потім чарівний корабель «Бібліотечна регата», який працював не на бензині, а виключно на силі чарівного слова, приймав своїх пасажирів. Усі охочі придбали квитки в касі і поринули в захопливу подорож за сині моря, за високі гори, за широкі долини до незвичайної і таємничої країни Казкоград. А в дорозі на малечу чекала зустріч із посланцем Королеви Казки – Котом у чоботях (у виконанні бібліотекаря Р. Кулініч), вікторина «Впізнай казку», гра-лото «Портрети казкових героїв», конкурс «Поштова плутанина» та багато інших розваг.
      Учасники свята переконалися, що життя без книг важко уявити. Адже вони вчать нас добру, розвивають фантазію й уяву, запрошують у прекрасний світ радості, навчають оптимізму і справедливості.

      Тиждень дитячого читання в Ямпільській центральній дитячій бібліотеці розпочався з екскурсії-знайомства з книжковим домом для школярів молодших класів «Є таке у світі диво…». Працівники бібліотеки познайомили

дітей зі структурними підрозділами бібліотеки, розповіли, як берегти книгу, та нагадали правила поводження з нею, розказали, як розміщуються книги на книжкових полицях і стелажах. День інформації «Подорож по сторінках нових журналів» відкрив дітлахам різнобарвний світ періодичних видань: «Маленька фея та сім гномів», «Жасмин», «Джастін», «Сто талантів», «Професор Крейд», де кожен зміг знайти журнал до вподоби. Особливий інтерес у юних читачів викликала літературна гра «Казковий зореліт». Діти із задоволенням відповідали на запитання вікторини та відгадували загадки із «чарівної скриньки» на краще знання творів художньої літератури, виявили свою ерудованість у розв’язуванні сканворду.
      Вшануванням Великого Кобзаря в бібліотеці продовжилися заходи в рамках Тижня, серед яких свято «Слава Шевченка – слава України», презентація виставки творчих робіт учасників обласного літературно-мистецького проекту «Дитяча Шевченкіана», конкурс читців «Шевченкове слово» та краєзнавча вікторина «Шевченко і Сумщина». Відкритий перегляд «Всесвіт у книзі» та бібліотечний урок «Книги про "Що? Де? Коли?"» допомогли юним бібліотечним ерудитам краще зорієнтуватися у великій кількості енциклопедій і довідників.
      Один із днів Тижня був присвячений 75-річчю утворення Сумської області. Щоб пробудити в юних користувачів інтерес до історії, спонукати їх до вивчення історичного минулого і сьогодення рідного краю, бібліотекарі провели турнір знавців «Подорожуючи Сумщиною». Діти поринули у вирій цікавих фактів про рідний край, взяли участь у вікторині «Знайди відповідь», ознайомилися з легендами про міста та села області, з розповідями про відомих людей. Ці завдання змусили юних користувачів по-новому подивитись на свою малу Батьківщину.
      Основними завданнями, що ставлять перед собою бібліотекарі під час проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання, є залучення дітей до бібліотеки, формування в них інтересу до книги і читання, розвиток інформаційної культури в майбутніх громадян України.
      Проведений у цьому році в бібліотеках області Всеукраїнський тиждень дитячого читання «Під парусом книги – до нових відкриттів» переконливо довів, що це свято – тріумф книги і читання, що книга є і залишається справжнім другом сучасної дітвори, а бібліотека – надійним путівником і порадником в книжковому просторі.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов