Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu3
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

2017 - Рік Української революції 1917-1921 рр.


Указом Президента України (№ 17/2016 від 22 січня 2016 р.) 2017 рік
оголошено Роком Української революції 1917-1921 рр.

Хронологія подій


Методичні поради з відзначення 100-річчя подій
Української революції 1917-1921 років


Бій під Крутами – бій за майбутнє України
бібліографічна пам’ятка
(до 100-річчя подій під Крутами)


Віртуальна виставка


thumb
thumb large
Гуржій О. І. Славетні битви на теренах України : від князівської доби до початку ХХ століття / О. І. Гуржій, О. П. Реєнт. – К. : Арій, 2012. – 336 с. : ілюстр.
У книзі розповідається про найбільш вагомі битви, які відбувалися на теренах України протягом X – першої чверті XX ст. Невеликі за обсягом і науково-популярні за формою викладу нариси розміщені за проблемно-хронологічним принципом, що, на думку авторів, сприятиме кращому сприйняттю й осмисленню яскравих подій воєнної історії. На підставі документальних матеріалів і наукової літератури з'ясовуються причини славних перемог і гірких поразок учасників збройних протистоянь, описані конкретні дії їхніх керівників – руських князів, козацьких і селянських ватажків, професійних військових того часу.
Книга розрахована на широке коло читачів, але насамперед стане у пригоді школярам, студентам, учителям і викладачам вищих навчальних закладів.
Битви 1917–1921 років висвітлено на стор. 239-333.
thumb large
Горліс-Горський Ю. Ю. Холодний Яр : спогади осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру / Юрій Горліс-Горський ; упор., ред., передм., примітки, біограф, довідки, додатки Р. Коваля. – Вид. 18-те, допов. – Київ : Історичний клуб «Холодний Яр» ; Вінниця : Державна картографічна фабрика, 2013. – 512 с. : ілюстр. – (Серія «Українська воєнна мемуаристика»).
Спогади поручника Армії УНР Юрія Городянина (Горліса-Горського) про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором Української Народної Республіки та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано – «Воля України або смерть!». У цьому видання вперше опубліковано всі відомі звернення холодноярців заа 1919-1921 роки, які підтверджують документальність твору. В додатках читач може знайти свідчення очевидців про московські злочини в Україні, нові дослідження про отаманів та інших повстанців. У видання опубліковано низку досі невідомих фотографій.
thumb large
Винниченко Володимир. Відродження нації (історія української революції [марець 1917 р. – грудень 1919 р.]). У 3-х частинах / Володимир Винниченко. – Репринтне відтворення видання 1920 року. – Київ : Вид-во політичної літератури України, 1990.
Представлено першу частину тритомної праці Володимира Винниченка – українського політичного та державного діяча, прозаїка, драматурга та художника, яка, за словами самого автора, подає «правдиву картину боротьби українства за визволення своєї нації під час і після Великої Російської Революції». Висвітлено події першого періоду доби Центральної Ради, який Володимир Кирилович називає періодом революційної організації державності й морально-правової влади. Книга вийшла друком у Відні у 1920 році. На початку книги вміщено авторську передмову.
Літературна спадщина Володимира Винниченка – золотий фонд України. Володимир Винниченко – письменник світового рівня, проте в роки радянської влади його було викреслено з української літератури.
thumb large
Шкляр В. М. Маруся / В. М. Шкляр. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 320 с.
Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік – один із найдраматичніших в історії України – покликав її до боротьби за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона – отаман Маруся. На шлику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!». Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя…
Над цим романом автор працював п’ять років. Як і в "Чорному Вороні", тут за кожною подією стоїть історичний факт. Бойовий шлях отаманші Марусі тісно переплітається з героїчно-трагічною долею Української Галицької армії, яка наприкінці літа 1919 року визволила Київ, проте волею злого фатуму опинилася на межі цілковитої загибелі.


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

2017 - Рік Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Україна та українці

Благодійні акції
Анализ веб сайтов