Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


22.11.2018

Всіх сліз земля ще не ввібрала

   85 років тому було вчинено найтяжчий злочин проти української нації – геноцид. Довгий час українцям, які вижили, було заборонено говорити про Голодомор, вшановувати пам'ять своїх близьких і рідних, згадувати їхні імена. Але правда і пам'ять про Голодомор завжди жила в їхніх серцях і наступних поколінь.
   До Дня вшанування жертв Голодомору та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей підготовлено і проведено низку заходів, мета яких – розповісти юні про найстрашнішу, найжорстокішу подію ХХ ст.
   Одним із них була презентація дослідження «Рух опору Голодомору 1932-1933 рр. на Сумщині», яку підготували Людмила Говійна, керівник історико-патріотично-мистецького проекту «Герої нації», першочерговими завданнями якого є вшанування Героїв українського народу, які в період Голодомору 1932-1933 років протистояли системі знищення і рятували людей від вимирання та привернення уваги суспільства до теми руху опору Голодомору через повномасштабні історико-культурні дослідження і оприлюднення результатів, та члени її гуртка «Літературна діяльність» обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, який діє на базі Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей.
   Про Голодомор в Україні 1932-1933, про пам’ять невинно закатованих смертю, і про тих, хто забирав останню шкоринку у дитини, сказано і написано багато. Але були й такі, хто намагався врятувати від голоду не тільки своїх рідних, а й зовсім незнайомих людей. Адже рух спротиву українців – історія боротьби, історія виживання нашого народу. На цьому акцентувала увагу присутніх на заході пані Людмила, наголошуючи на тому, що прийдешні покоління мають знати поіменно усіх, хто рятував умираючих, незважаючи на смертельну заборону це робити, і пам’ятати їх.
   Багато чого відкрили для себе учасники заходу під час цієї надзвичайно емоційної та хвилюючої зустрічі. А саме – причини і наслідки жіночого бунту у с. Юнаківка Сумського району, про який розповів Олександр Зайченко; про ліс-годувальник, який залишався чи не єдиним джерелом харчування для мешканців с. Русанівка Липоводолинського району, односельців Дарини Шульги. Також всі присутні мали змогу не просто дізнатись про те, що люди їли в тяжкі часи голоду, а й скуштувати найпоширенішу страву часів Голодомору – маторженики, які приготувала за рецептом книги Миколи Бондаренка «Україна-33. Кулінарна книга» Ніштенко Юлія разом з мамою та порівняти їх смакові якості з сучасним хлібом.
   Учасники зустрічі були вражені тією колосальною роботою, яку провели юні дослідники, вивчаючи тему голоду-геноциду на теренах нашої області. Дуже відповідально підійшли діти до вивчення архівних матеріалів того часу, розшукували рідних учасників подій 32-33 рр., готували звернення до органів місцевого самоврядування, метою яких було присвоєння звання «Почесний громадянин села» справжнім Героям Нації, людям, які під страхом бути покараними допомагали односельцям пережити голод.
   Інформаційним доповненням заходу була книжкова виставка-спогад «Всіх сліз земля ще не ввібрала», на якій представлено документи, що розкривають тему Голодомору в Україні початку тридцятих років XX століття і розповідають про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу.

Image 1 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 3 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 4 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 5 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 6 LightBox Text to accompany first lightbox image
Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов