Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


14.06.2018

Бібліотерапія, що допомагає жити

     14 червня 2018 року, з метою підвищення фахового рівня бібліотечних працівників в Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено обласний вебінар «Бібліотерапія, що допомагає жити», до участі в якому залучилося 22 бібліотеки області, що надають послуги користувачам-дітям.

     У своїх виступах провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей акцентували увагу своїх колег на тому, що накопичений на сьогоднішній час досвід роботи бібліотек дозволяє говорити про бібліотерапію, як про лікування усіма бібліотечними засобами, лікування книгою і бібліотекою не тільки окремої особистості, але й окремих груп, суспільства в цілому, адже це область діяльності, спрямована на формування у людини навичок і здатності протистояти неординарним ситуаціям (хворобам, стресам, депресіям та ін.), зміцнювати силу волі, підвищувати інтелектуальний та освітній рівень. Ще давні греки викарбували над входом до бібліотеки напис «Лікарня для душі».

     Виступ головного методиста відділу інформації та маркетингу Бурятової Т.І. «Бібліотерапія – від теорії до практики» був присвячений не тільки теоретичним і методичним порадам, але й практичним напрацюванням дитячих бібліотек області. Елементи бібліотерапії, а саме казкотерапія, арттерапія використовують у своїй роботі Тростянецька дитяча бібліотека-філія, Роменська центральна міська бібліотека для дітей, Кролевецька районна дитяча бібліотека, Путивльська районна бібліотека для дітей, Білопільська, центральна дитяча бібліотека, Шосткинська міська центральна дитяча бібліотека, дитячі бібліотеки Конотопської міської ЦБС, Ямпільська центральна бібліотека для дітей.

     Провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів молодшого віку Ругаль О.В. поділилася з учасниками вебінару своїми враженнями від роботи Всеукраїнського семінару «Через казку до реальності: роль бібліотеки у розвитку дитини», що відбувся на базі Центральної міської бібліотеки для дітей м. Дніпра у травні цього року і був присвячений питанням залучення дітей до книги і читання через казкотерапію; завідувач відділу естетичного виховання Литвиненко О. М. – з досвідом роботи лялькового театру «Кукляндія», який діє в бібліотеці вже близько 30 років і має чимало прихильників та шанувальників.

     Проведений захід з професійного навчання «дитячих» бібліотекарів Сумщини був плідним і довів те, що хоч бібліотерапія не є панацеєю, але значення її для лікувальної, реабілітаційної і педагогічної роботи беззаперечне.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image
Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов