Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


27.11.2017

У центрі Всесвіту дитина

Що треба для щастя й усмішки дитини?
Щоб сонце ласкаве нас гріло щодня.
Оселя затишна й чуйна родина,
Мамина пісня щоб завжди жила.

20 листопада – Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення сприятливих умов для їх життя. У цей же день 1989 року була підписана міжнародна Конвенція про права дитини, адже діти – найбільш вразливі члени будь-якого суспільства. На жаль, в сучасному світі їх інтереси і права часто порушуються, причому як у бідних, так і в розвинених країнах.

Тому, головною метою всіх заходів, які були проведені в цей день в бібліотеці, було донесення до дітей, що вони не тільки потребують дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки, а ще й мають права, гарантовані Декларацією прав дитини.

Серед проведених заходів був правовий тренінг «Я українець! І в мене є право», учасниками якого були користувачі бібліотеки, учні 4-Б ЗОШ № 13. Під час заходу діти дізналися про історію походження свята, про те, чому Декларація прав дитини відіграє важливу роль у захисті маленьких громадян; взяли участь правознавчій казковій вікторині, «подорожували» сторінками книги «Знай свої права, дитино» тощо.

До уваги користувачів відділу естетичного виховання була представлена книжкова виставка «Образи дитинства у світовому мистецтві», що знайомить з різноманітними дитячим образами українських та європейських художників різних шкіл і напрямків. Також користувачі відділу, учні 2-3класів НВК №42, мали змогу долучитися до галереї мистецтв «Образи дитинства українського живопису» з демонструванням електронної презентації, яка мала на меті розкрити багатий внутрішній світ дитини – чистий, невинний і щирий.

Відвідувачі Пункту вільного доступу до Інтернету, учні 3-А класу ЗОШ №4 стали учасниками Інтернет-круїзу «Весь світ у долонях дитини», під час було акцентовано, що кожна дитина має не лише права, але й обов'язки, і що права можна реалізувати лише тоді, коли всі свідомо виконують обов'язки. Діти із задоволенням брали участь у правознавчому турнірі, де виявили неабиякі знання з мовознавства, музики та відстоювали права казкових героїв, складали «Правову квітку», кожен з пелюсток якої знайомив з тим чи іншим правом дитини. А ще із задоволенням відгадували правові загадки.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image
Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов