Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


02.08.2017

Стежка до людських сердець

Слово наше з України
В світ безмежний мрійно лине,
Слово нашого народу,
Що не має переводу…

О. Ющенко

2 серпня 2017 року виповнюється 100 років від дня народження нашого земляка Олекси Яковича Ющенка, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата літературних премій імені Павла Тичини, Миколи Хвильового, Михайла Коцюбинського, Олександра Олеся, члена Національної Спілки письменників України, журналіста, почесного члена Всеукраїнської спілки кобзарів.

Народився Олекса Ющенко в селі Хоружівка Недригайлівського району Сумської області. Після закінчення роменського агротехнікуму працював агрономом у рідному селі. У 1939 році закінчив Ніжинський учительський інститут, мовно-літературний факультет. Працював у газетах. Учасник Другої світової війни, член Спілки письменників України з 1944 року.

До ювілею письменника у читальному залі відділу обслуговування учнів 5-9 класів обласної бібліотеки для дітей розгорнута книжкова виставка «Стежка до людських сердець», яка знайомить з життям і творчістю видатного земляка. 100-річчю від дня народження О.Ющенка була присвячена і літературна година «Шляхи близькі, шляхи далекі…», яка була проведена для дітей, що відпочивають у дитячому оздоровчому таборі «Зоряний».

Олекса Ющенко автор більш ніж п'ятдесяти збірок поезій для дорослих і дітей, а також прозових книг, спогадів та есе. Його поезія відбиває красу рідної природи, відтворює зовнішню і внутрішню красу людини, служить ключем до відкриття храму вічної краси життя.

Чарівні вірші поета Олекси Ющенка із задоволення читають і діти, бо поезії сповнені любові, доброти та щирості.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов