Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


29.06.2017

У книг канікул не буває!

Організація літнього відпочинку дітей у дружбі з книгою та читанням – традиційний напрям діяльності бібліотек. Сумська обласна бібліотека для дітей з початком літніх вакацій перетворюється в «літню книгарню-читальню», яка пропонує дітям заповнити своє дозвілля «смачним» читанням улюблених книг і журналів. Чим заповнити вільний час дітей, як зробити, щоб влітку їм було цікаво з книгою? На вирішення цих питань спрямовано Програму заходів «Мозаїка книжкового літа».

Працівники бібліотеки, організовуючи «літні» заходи для дітей, що відпочивали у пришкільних таборах, дотримувались вислову видатного українського педагога, вченого, письменника Василя Сухомлинського – «Наше завдання – кожною справою здивувати дитину»; в даному випадку – кожним заходом. 1975 дітей, які відвідали бібліотеку за період з 29 травня по 16 червня п.р., стали учасниками 27 екскурсій та 83 пізнавально-розважальних заходів, серед яких: літературні смаколики «Сьогодні книжка вас здивує, свої таємниці вам подарує», літературна скарбниця «Таємниці з книжкової полиці», інформаційна година «Знайомтесь: Книга рекордів Гіннеса!», експрес-гра «Дитинства струни чарівні», літературна година «Письменники-земляки – ювіляри 2017 року», абетки мистецтв «Таємниці мультиплікації» та «Історія іграшки» тощо. Крім цього, діти мали змогу переглянути лялькові вистави «Розумник у лісі» та «Козель-Дерезель», підготовлені працівниками відділу естетичного виховання. Також працював бібліотечний кінозал, де всі бажаючі могли подивитися улюблені мультфільми.

Створені сприятливі умови для спілкування з книгою і в дитячих оздоровчих таборах «Сонячний» і «Зоряний». Протягом першого літнього місяця до послуг дітей були книжкові новинки, цікаві виставки-інсталяції, дитячі періодичні видання, райдуга масових заходів. Це: літні читання під відкритим небом «Хто любить читати – торкається дива», екологічний бумеранг «Земля – то неповторна казка, тож бережи її, будь ласка», конкурси та вікторини «Мандрівка до міста Мистецтв», літературне досьє «Літописець подвигу і слави» (до 100-річчя від дня народження поета, журналіста В.О.П’янкова), година пам’яті «Україна в полум’ї війни» (до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні), гра-мандрівка «Таємниці морів та океанів», літературний вернісаж «Магазин забутих друзів», ігровий атракціон «Ребусів низка та непроста записка», гра-вікторина «У гостях у казки» тощо.

Всього за період з 29 травня по 30 червня бібліотечним обслуговуванням у ДОТ і пришкільних таборах охоплено 2251 дитину, для яких проведено 104 заходи.

Беручи участь у заходах, підготовлених фахівцями бібліотеки, діти цікаво і змістовно проводять літні канікули, отримуючи позитивні емоції від зустрічі з літературними героями, розвивають свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнюють багаж необхідних знань, а бібліотечні працівники намагаються не лише прикрасити дитяче дозвілля, але й підкреслити важливість значення читання у формуванні дитячого світогляду. Це одне із головних завдань щорічного конкурсу на кращого читача літа «Книжкове літо».

Приділяється увага в період літнього відпочинку і дітям з особливими потребами. Так, протягом червня п.р. для вихованців відділення соціально-побутової адаптації «Спільнота» було підготовлено і проведено мистецькі пазли «Картинки з виставки», школу шляхетності «Любіть Україну», ігровий атракціон «Ребусів низка та непроста записка» та показано лялькову виставу «Сонячний зайчик». Для маленьких пацієнтів обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в рамках цільової міні-програми «Спілкуємося серцем» було проведено бібліотечний ранок «Мир – планеті, щастя – дітям!» та показана лялькова вистава «Про добро і зло».

Юні користувачі бібліотеки та мешканці міста мають чудову нагоду переглянути організовану у вітражі виставку-вернісаж дитячого малюнка «Суми + Літо + Я» учасників гуртка з образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», що працює при НВК № 42.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов