Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


04.05.2017

Та подвиги їх житимуть віки, печаль війни у пам'яті не стерти

Чи є майбутнє у нації, яка забуває своє минуле? Ні! Адже щоб по справжньому любити свій рідний край, треба досконало знати його історію.

Популяризація літератури з національно-патріотичного виховання є одним із головних напрямів роботи Сумської обласної бібліотеки для дітей, тому логічним було проведення в бібліотеці заходів, мета яких – формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до історії свого народу, інтересу до літератури про Другу світову війну.

Так, 4 травня 2017 року працівники читального залу відділу обслуговування учнів 5-9 класів бібліотеки провели годину пам'яті «Та подвиги їх житимуть віки, печаль війни у пам'яті не стерти», присвячену Дню Перемоги над нацизмом у Європі, учасниками якої стали користувачі бібліотеки, учні 5 класу ЗОШ № 4. Бібліотекарі розповіли присутнім про дітей-героїв, які боролися під час Другої світової війни проти нацизму. У страшні роки війни разом з дорослими взялися за зброю діти, щоб захистити Батьківщину від ненависного ворога. Хлопчики та дівчатка покликом юних сердець йшли на фронт, у військові частини, ставали розвідниками і зв’язківцями, сестрами милосердя і підривниками, підпільниками та партизанами, щоб помститися ворогові за смерть батьків і братів, за наругу над матерями та сестрами, за спалені домівки, за всі нелюдські злочини нацистів. Вони гинули в боях, їх катували, але юні герої не здавалися.

Для учнів 1-Б, 2-А, 4-А ЗОШ №4 працівники відділу обслуговування користувачів молодшого віку провели урок пам’яті «Ніколи Україні не забути подвигу нескорений політ». Почуте від бібліотекарів спонукало замислитися дітей про страшне лихо для людства – Другу світову війну.

Найменші користувачі відділу естетичного виховання, вихованці ДНЗ № 1, стали учасниками школи шляхетності «Урок пам’яті», вихованці групи продовженого дня НВК № 42 – галереї мистецтв «Світ без війни». Для учнів 2-А, 2-Б класів НВК № 42, 2-А, 2-Б класів ССШ № 2, 6-В класу ЗОШ № 15, групи продовженого дня ЗОШ № 13 і вихованців відділення соціально-побутової адаптації «Спільнота» працівники відділу провели творчу майстерню «Червоний мак – символ пам’яті», під час якої діти вчилися виготовляти квітки маку, що є символом пам'яті за загиблими.

Доповнили проведені заходи відеопрезентації: «Діти і війна», «Друга світова війна» та огляди літератури біля книжкових виставок і тематичних полиць: «Подвиг – безсмертний, пам'ять –нетлінна»,«Сьогодні треба поклонитись усім, хто не прийшов з війни», «Мистецтво та війна», «Дитинство, розтоптане війною».

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов