Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


21.02.2017

О слово рідне! Мудре і правдиве!
Ти виросло з потужної землі

Мова моя українська –
Батьківська, материнська…

В.Бичко

Під такою назвою у Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено мовний калейдоскоп, присвячений Міжнародному дню рідної мови, учасниками якого стали учні 9 класу ЗОШ № 4.

Працівники відділу обслуговування учнів 5-9 класів розповіли учням учасникам про історію виникнення свята, тернистий шлях, який пройшла наша рідна українська мова, про розвиток української літературної мови та її засновників. Яскравим доповненням до розповіді бібліотекарів була відеопрезентація «Нас єднає мова». Дуже сподобалися дітям мовна вікторина, хвилинка культури мовлення, гра «Пантоміма», конкурс знавців прислів’їв та приказок про мову «Народ скаже, як зав’яже», а також цікаві факти про мови світу та про українську мову. Також, учні з задоволенням декламували вірші про мову, щиро висловлювали свої думки про те, що потрібно розмовляти рідною державною мовою. Адже поки є мова, є країна, є народ.

На завершення заходу було проведено огляд літератури, представленої на книжковій виставці-інформації «Бринить, співає наша мова!».

Наймолодші користувачі бібліотеки, вихованці ДНЗ № 4 «Зірочка», взяли участь у мовному вернісажі «Дзвенить струмочком рідна мова», а малюків з ДНЗ № 1 «Ромашка» фахівці бібліотеки ознайомили з тематичною поличкою «Мова – це Всесвіт увесь для дитини, стільки в ній радості, щастя й краси», учням 2 класу ЗОШ №12 презентували книжкову виставку «У світі рідної мови».

Кожен народ безмежно любить свою мову, називає її рідною, материнською, єдиною. Та тільки українці величають її солов’їною, калиновою, барвінковою.

Саме тому, в бібліотеці проходить акція «Бібліотека – територія рідної мови». Отож, спілкуймося українською!!!

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов