Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


20.01.2017

Соборність України

Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"
Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
"Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!"

Леся Храплива

Майже сто років тому сталася дуже важлива подія для всього українського народу, для всієї української землі. Споконвічною мрією українців було об?єднання частин України в одну державу. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

Напередодні цієї видатної події в історії української держави для користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей, учнів 2-А класу ССШ №2, було проведено інформаційну бесіду «Нам треба берегти свою країну – Соборну і єдину Україну».

Що таке соборність, злука, чому було розділено один народ і чому так довго довелося чекати об?єднання, на всі ці питання діти знаходили відповідь разом з бібліотекарем. Під час проведення заходу діти утворили «живий ланцюжок», згадавши велику подію єдності українського народу, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялись за руки і зробили «живий ланцюг» від Києва до Львова на згадку про проголошення Акту Злуки. А ще всі зацікавлено переглянули презентацію «Це моя Україна», заспівали гімн, познайомились з представленою на книжковій полиці «Наша незалежна українська держава» літературою.

На завершення заходу діти разом прочитали оповідання Оксани Давидової «У пошуках коштовного скарбу», в якому звучать заповідні слова «Наш найдорожчий скарб це – рідна земля і свобода».

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов