Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3

Новини


03.07.2020

На Купала – нічка мала…

    Свято Івана Купала, яке припадає на 07 липня, є здавна одним із найстаріших і найулюбленіших літніх свят не тільки українського народу, а й у багатьох європейських народів: вогняний день – у словенців, Яновден – у болгар, день полум’я – в албанців, Святого Жана – у французів, Івана Купала – у східних слов'ян.
    Це свято, в якому об’єднався образ язичеського бога достатку Купали з християнським пророком Іваном. На Купала у давнину відбувалися масові молодіжні ритуальні ігрища, це свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню. А ще це день літнього сонцестояння.
   Дізнатися про традиції і звичаї, пов’язані з цим днем, допоможе відеоролик «7 липня – свято Івана Купала», підготовлений фахівцями відділу обслуговування користувачів молодшого віку та сектору інформаційних технологій, Сумської обласної бібліотеки для дітей
   Цікавим також є і майстер клас з виготовлення іграшки-оберегу «Птах», від бібліотекаря відділу естетичного виховання Марії Крупіної. Кожен, хто долучиться до участі в ньому, матиме змогу поринути у традиції українського народу і відчути себе справжнім творцем, який виготовляє не звичайну іграшку, а справжній оберіг – птаху, що на своїх крильцях принесе щастя і злагоду у кожен дім. Адже наші предки щиро вірили, що іграшки, зроблені власноруч, мали надзвичайну силу і могли оберігати цілу родину від прокльонів, бід та хвороб.


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції