Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3

Новини


20.05.2020

Вишиванко моя, вишиванко…

Вишиванка – символ України,
Дзеркало народної душі…

    21 травня Україна відзначає День вишиванки. Це свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження багатонаціонального українського народу.
    Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш національний оберіг, це ідентичність України, це символ сім’ї, що відображає культурні цінності та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині, адже вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.
   Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя, є зв’язком між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.
   Носити вишиванки сьогодні – це не тільки прояв гордості, патріотизму та ознака національної приналежності, а ще і дуже модно, стильно й красиво.
   Електронна презентація «Символіка української вишивки», підготовлена провідними фахівцями Сумської обласної бібліотеки для дітей, знайомить з споконвічними народними традиціями створення та носіння етнічного вишитого одягу. Перегляньте, адже це цікаво і пізнавально!

   Вишиванку одягай – Україну кохай!!!

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції