Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

10 книжок для «карантинних» канікул


«28 днів із життя Бурундука» Іван Андрусяк (видавництво Фонтан Казок)

    Бурундука насправді звати Іваном Бондаруком. Але прізвисько до товстенького щокатого відмінника прилипло, наче скотчем причеплене. І хоча хлопець не лише уроками цікавиться, а й у футбол залюбки гасає, ніхто не сприймає його всерйоз. Тож він вирішує додати собі виграшних балів в очах однокласників, заручившись допомогою… нечистої сили! З курячого «зноска», знайденого у бабусиному курнику, хлопець, наслухавшись оповідок бабуні, намагається виростити антипка – маленького домовичка. Про те, на які жертви довелося піти Івану, щоб надбати собі доморощеного дідька, йдеться в повісті «28 днів із життя Бурундука».
    А з оповідань, які також увійшли до книжки, ти, мій любий друг, дізнаєшся, як Бурундук розгадував таємницю загадкових нічних кроків, які лунали зі старого креденса, як намагався стати алхіміком і вистежував дівчинку, якій симпатизує.

«Дике літо в Криму» Зірки Мензатюк (видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

    Герої нового твору відомої української письменниці Зірки Мензатюк уже відомі читачам з її повісті «Таємниця козацької шаблі». Івану, щоб надбати собі доморощеного дідька, йдеться в повісті «28 днів із життя Бурундука».
    І ось вони знову вирушають у мандрівку…
    Гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками.
    Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, потраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони…

«Файні товсті дівки, йо!» Тетяна Стрижевська (видавництво Фонтан Казок)

    Мілка й Зоряна – абсолютно сучасні дівчатка! Вони знають геть усе про моду, їхнє життя розписане за канонами провідних жіночих журналів. Та ось, всупереч своєму бажанню, доля на цілий місяць закидає їх до бабусі в далеке карпатське село. І тут ґламурність мусить пройти випробування Справжністю. Що від неї залишиться на лоні справжньої природи, у спілкуванні зі справжніми людьми – та ще й тоді, коли у дівчаток уперше починають зароджуватися справжні почуття?

«Мері» Сашко Дерманський (видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

    Нова книжка Сашка Дерманського не залишить байдужим нікого із читачів. Сім’ю Ковальчуків важко назвати якоюсь особливою. Мама, тато, двоє діток. Щоправда, старший син, Андрійко, й досі не розмовляє. Принаймні, у цьому впевнені всі, хто його знає. А меншій, Марійці, бракує друзів і батьківської уваги. У татка на роботі все летить шкереберть, а мама просто хоче, щоб усе було добре. Звичайна сім’я, звичайне життя… І ось одного дня довкола починають коїтися дуже дивні речі. І що далі, то дивніші й небезпечніші. Може б, усе якось владналося, якби, наче сніг на голову, на них не звалилася бігова лошиця Мері, а за нею криничник Мефодій і підступний пан Вихиляс…

«З Ейнштейном у рюкзаку» Андрій Бачинський(Видавництво Старого Лева)

    Мандрівка школярів у гори, яка мала би стати чудовим відпочинком, обернулася несподіваною пригодою для трьох однокласників – красеня-футболіста Олега, красуні Солі та тихого і таємного закоханого у Солю Юрка. Як знання законів фізики та вміння застосовувати їх на практиці допомогло підліткам у небезпечних для життя умовах, ви можете дізнатись зі сторінок книги.

«У світлі світляків. На порозі ночі» Ольга Войтенко (Видавництво Старого Лева)

    Що станеться, якщо зникне світло? Інтернет? Зв’язок? Як зміняться міста, країни, планета? Чи зможуть сучасні люди жити в нових умовах? Троє підлітків змушені перевірити це на власному досвіді. Єві-Лізі доведеться відкласти планшет і вперше за багато років вийти на вулицю, Тімові – полишити улюблені книжки і стати її провідником у пітьмі, а Максові – заново шукати себе. Які таємниці приховує темрява? Чи зможуть друзі відшукати світло, коли навколо лише холод і нескінченна ніч? Про це – у першій частині трилогії «У світлі світляків» – «На порозі ночі».

«Зграя» Анастасія Нікуліна (видавництво Vivat)

    Львівська спека плавить асфальт. П’ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур – це стиль життя, челендж – постійно робити неможливе. Вони ставлять завищені планки, аби перескочити їх було ще важче. Загадкова незнайомка Таша – новий друг чи ще одне випробування? Чи зможуть вони протистояти небезпеці й подолати власні страхи? Без команди їм буде важко, але разом вони завжди сильніші, разом вони – «Зграя».

«Знає тільки Мару» Олена Рижко (видавництво Академія)

    Шестеро підлітків влаштували нічну адреналінову екскурсію міським підземеллям. У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок. Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум – крутий дигер і загадкова особистість.
   Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. У стресовому становищі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен хоче стати іншим.

«Дорослі зненацька» Сергій Гридін (Видавництво Старого Лева)

    Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те, що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли він був ще маленький, Тимко намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли він вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій – п’ятнадцятилітній Юлі – доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

«Лепрекони» Валентина Захабура (Видавництво Старого Лева)

    Гадаєте, лепрекони – лише міфічні ірландські персонажі? А от і ні! Це жваві українські підлітки, які взувають до гімназії зелені черевички і називають себе спільнотою лепреконів. «Лепреконка» Наталя отримує листа від друга дитинства Антіна і з нього довідується, що геть нічого не знає про людину, яка ще кілька років тому видавалася зрозумілою і найближчою.
   Друзі-лепрекони потерпають від «діставучих» вчителів, які можуть заборонити учням весну, від надмірної чи, навпаки, недостатньої батьківської уваги, від застарілих соціальних стереотипів. А ще – шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу і дати відсіч проблемам. Адже дружба – їхній найбільший скарб.


    
   Сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть вибрати книгу, яка не розчарує, захопить і зачарує.
   Шкодуємо, що не можемо видати книги вам в бібліотеці, але їх можна перечитати в електронному вигляді.
   Отож, читайте і отримуйте насолоду!!!



Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції