Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


30.01.2020

Сонячний класик: Всеволод Нестайко

   «Не поспішайте швидко виростати, бо дитячі роки неповторні. І якщо мої герої допоможуть вам на якісь хвилини гостріше відчути радість веселого, щедрого на пригоди й витівки дитинства, я буду щасливий» – так казав Всеволод Зиновійович Нестайко своїм маленьким читачам. Саме найменшим він присвятив свій талант.
   Книги В.Нестайка добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, сповнені дитячої щирості і мудрості. З деякими творами письменника – «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «Шурко та Шурка», «Одиниця з обманом», «Тореадори з Васюківки» – познайомилися користувачі Сумської обласної бібліотеки для дітей, учні 1-х класів ЗОШ №12 та ССШ № 2, під час літературної презентації «Сонячний класик», яка була присвячена 90-річчю від дня його народження. Герої цих творів – Шурко та Шурка, Лесик і Стасик, Ява і Павлуша – на деякий час стали найкращими друзями першокласників. Всі захотіли прочитати про неймовірно веселі і добрі пригоди своїх однолітків.
   Учні 6-Б класу ЗОШ №6 мали змогу у «Бібліотечному кінозалі» переглянути уривки з кінофільмів, зняті за творами Всеволода Нестайка – «Тореадори з Васюківки» та «Одиниця з «обманом». Цікавою дітям була інформація про те, що ці фільми отримали міжнародні премії: «Тореадори з Васюківки» – Гран-прі на міжнародному фестивалі в Мюнхені в 1968 році та головну премію на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) в 1969 році, а кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі в Києві в 1984 році та відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія) у 1985 році.
   Доречним доповненням до заходів були огляди літератури, представленої на книжкових виставках «Дитячий світ Всеволода Нестайка» і «Незвичайні пригоди героїв В. Нестайка», та книжкова закладка «В.Нестайко: до 90-річчя від дня народження».



Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції