Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


06.12.2019

Мов берегиня вроди – хустка

На ній і гроно, і пелюстка,
І небо райдуги на ній...
Мов берегиня вроди, хустка
Здавен у нашій стороні…

    Під такою назвою у Сумській обласній бібліотеці для дітей було проведено народознавчі посиденьки, в яких взяли участь користувачі бібліотеки, учні 1-А класу ЗОШ № 12. Захід приурочено до Всесвітнього дня Української хустки, святкування якого проходитиме 7 грудня. Адже саме хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди.
   Проводячи захід, завідувач відділу естетичного виховання Ольга Литвиненко акцентувала увагу присутніх на тому, що українська хустка, як і вишиванка, допомагала українцям відчути свою унікальність і неповторність. Хустка, яку пов’язують на голову, шию чи накидають на плечі, є важливим ритуальним атрибутом, значення якого збережено почасти й дотепер. Вона може прикрасити не тільки національне, а й повсякденне вбрання.
    Зацікавлено сприйняли діти інформацію про традиції та звичаї, пов’язані з українською хусткою, про те, якими були і є хустки – полотняними чи домотканими, різного кольору і з різними візерунками, квітчасті та з геометричним орнаментом, про те, що вони є образом українського фольклору: у казці хустка стає чарівним предметом, у пісні – символізує вірне кохання, у сні означає звістку, сватання, а ще – може стати головною героїнею картини.
   Також, учасники заходу декламували вірші, присвячені хустці, вчилися в’язати хустинки на голові, познайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці-інсталяції та взяли участь в яскравому флешмобі «Зроби фото з хусткою».Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції