Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


04.02.2019

Мандрівка в минуле

   Дослідники філателії відзначають кілька ранніх проектів створення поштової марки. Цю ідею висували і шведський лейтенант К. Треффенберг, і словенський чиновник Л. Кошір, і англійський видавець Д. Чалмерс тощо. Але запровадження наклеюваної поштової марки пов'язують з ім’ям англійського поштмейстера Роуленда Хілла – автора ескізу першої у світі поштової марки, яка увійшла в обіг 6 травня 1840 р. в Англії.
   В Україні ж поштові марки вперше з’явилися в 1918 році, в часи Української народної республіки. Творцями сюжетів поштових мініатюр були видатні графіки Георгій Нарбут і Антін Середа. На підставі закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року, замість зниклих з обігу розмінних монет, були випущені марки-гроші з номіналом від 10 до 50 шагів, які розробив відомий відомий український художник-графік, ілюстратор, один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв, наш земляк Георгій Нарбут у співавторстві з Антіном Середою. Першу серію, названу «шагівковою», друкували на тонкому картоні з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою». Про це і дізналися учні 11 класу ЗОШ № 4 під час ретро-мандрівки «Історія народження української марки». Цiкавою для присутніх була і розповідь бібліотекаря про iсторiю виготовлення поштових марок, адже спочатку вони друкувалися на дуже недосконалих машинах, iнодi навiть вручну, і про те, що після УНР, бiльше 70 рокiв Україна жила без власних марок і лише з 1992 р. в країнi почали друкуватися марки незалежної держави.
   Інформаційним доповненням до заходу стала тематична виставка «Мандрівка в минуле», біля якої проводились огляди літератури.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов