Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


01.06.2016

Бібліотеки і дозвілля дітей

Дозвілля – необхідна частина життя будь-якої людини, а особливо дитини, яка знаходиться в активному процесі розвитку, тому організація дозвіллєвої діяльності має надзвичайний вплив на формування особистості у дитячому віці. А дитяча бібліотека володіє ресурсами для створення оптимальних умов ефективного відпочинку дітей, забезпечення їх комплексного культурно-інформаційного обслуговування. Поєднання різних форм дозвілля, які пропонуються у бібліотеці, дозволяє дітям по-справжньому відпочити, надає можливість розвинути здібності, отримати позитивні враження, урізноманітнити творчу діяльність, поспілкуватися з цікавими людьми.

Ці та інші питання, пов’язані з організацією змістовного дозвілля дітей, розглядалися під час обласного вебінару «Бібліотеки і дозвілля дітей», який підготували і провели на виконання наказу управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації провідні фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського. Мета заходу – професійне навчання бібліотечних працівників Сумщини, удосконалення їх знань, умінь та навичок, оволодіння новими інтерактивними формами тощо.

Враховуючи те, що онлайн-спілкування проходило напередодні літніх канікул, фахівці обласної дитячої бібліотеки зробили акцент на важливості організації бібліотечного простору для користувачів-дітей, адже це один із чинників її привабливості, який сприятиме відпочинку, грі, спілкуванню з книгою. Наголошувалося на важливості організації візуального простору бібліотеки, а саме – креативного оформлення книжкових виставок, які є засобом привернення уваги до книги і читання. Особлива увага була приділена питанням організації та проведення пізнавальних і дозвіллєвих заходів для дітей, а саме: ігор, квестів, творчих конкурсів на кращий слоган про читання, кращий відгук про книгу, на кращий відеоролик тощо. Звернено увагу на доцільність продовження проведення заходів поза стінами бібліотеки (читальний зал під відкритим небом, літній бібліотечний дворик, літературна альтанка, бібліопікник, пляжна бібліотека та інші).

Доповнила рекомендації бібліотечних працівників журналіст, волонтер благодійної організації «Благодійний фонд Сагасітас – Україна», яка познайомила учасників вебінару з діяльністю Фонду в рамках проекту «Допомога дітям, що постраждали від АТО» та розповіла про організацію літнього відпочинку дітей, які втратили своїх рідних в зоні АТО, і дітей-переселенців із зони проведення АТО.

Всі учасники обласного вебінару щиро дякували за отримані методичні поради.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов