Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


25.05.2016

Письменність – найбільший винахід людства

Як нема без зірок небосводу,
Як блакиті без сонця нема,
так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.

В. Забаштанський.
Упродовж віків учених цікавлять такі питання: коли і як народилася слов’янська писемність, чи мали наші пращури до цього якісь інші письменні знаки. Довгий час була поширена думка, що наша писемність з’явилася лише після хрещення Русі, коли з Візантії та Болгарії прийшли на Русь богослужебні книги.

Про все це йшлося під час мовного брейн-рингу «Якого кольору слова», який було проведено у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського з нагоди Дня слов’янської писемності та культури. Учасники заходу, учні 8-Б класу ЗОШ № 4 із зацікавленістю слухали розповідь бібліотекаря про те, де і коли виникла перша слов’янська абетка, про знахідки перших ознак письма на кам’яних плитах та амфорах, де мешкали прадавні українці. Діти припускали, що можливо, то є знаки примітивної і цілком забутої найстародавнішої писемності. Також їх зацікавила інформація про те, чим і як писали наші предки тисячі років тому.

Із завзяттям діти брали участь у мовних вікторинах «Дослідники» та «Як правильно», продемонстрували свою ерудованість під час конкурсу «Приказка». Хлопці активніше брали участь у конкурсі скоромовок, а у дівчат кращі відповіді були у конкурсі «Зарядка для розуму», де потрібно було відповісти на запитання словом із приказки.

Зацікавила дітвору і книжкова виставка «Писемність – найбільший винахід людства», на якій були представлені книги та періодичні видання, що знайомлять з розвитком української писемності, культури та літератури.

На думку бібліотечних фахівців, такі заходи значно розширюють знання дітей про історичну долю української писемності та мови, виховують пошану і любов до рідного слова.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов