Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


28.04.2016

Я малюю писанку на щастя, на долю, на віки вічні!

Ой писали писанку,
Писанку-колисанку.
Різними розводами
Символи знаходили.
Ой писали писанку,
Мов мережу, вишивку.

Віра ВорсклоПід такою назвою фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського спільно з благодійною організацією «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна», яка започаткувала проект «Допомога дітям, що постраждали від АТО», і волонтерами провели напередодні Великодня для дітей проекту Children-ATO (діти учасників і загиблих у зоні проведення АТО, діти-переселенці з Донецької та Луганської областей), творчу майстерню з виготовлення писанок «Декупаж на писанці».

Традиція писанкарства в Україні налічує тисячі років і передує запровадженню християнства в країні. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу, вона приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від усього злого, недоброго. Писанка – це символ Краси, Весни, Великодня й України.

Про один із найголовніших атрибутів важливого християнського свята Великодня – писанку, історію її виникнення, види, символіку, технологію виконання, роль у весняних обрядах діти дізналися з електронної презентації «Сюрпризи до Великодня», яку підготували і продемонстрували їм фахівці відділу естетичного виховання бібліотеки.

А потім малеча завітала до «Великодньої світлиці», де мала можливість власноруч створити писанку. Із захопленням діти взялися до роботи і зовсім скоро кожен з учасників милувався своїм витвором, справжнім рукотворним дивом. А допомагали їм волонтери та представники БО «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна».

Всі маленькі учасники заходу отримали масу позитивних вражень і подарунки від представників української діаспори в Німеччині та громадської організації AG Ukraine-Chemnitz-Europa e.V., які їм передали представники організації «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна».

Гарним інформаційним доповненням до заходу стали виставка-інсталяція «Христос Воскрес! Радійте, діти» та виставка-інформація «Великдень – свято всіх свят», біля яких були проведені огляди літератури.

Доки люди пишуть писанки, доти буде світ. Українська писанка вічна, як сам український життєлюбний народ. Тож тішимося Воскресінням Господнім і даруймо одне одному писанки!

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов