Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


27.04.2016

Чорнобиль – 30 років трагедії

Хай стане мир найміцнішим стократ,
Хай над землею чисте небо буде,
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image

30 років тому 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства. О першій годині 23 хв., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано спалахнуло велетенське полум’я. Здригнулася земля. Стався вибух. На ліквідацію наслідків аварії було кинуто великі людські сили і техніку. У зоні ЧАЕС працювало 260 тисяч людей. Із 30-кілометрової зони було евакуйоване населення.

Все далі й далі відходить від нас та страшна весна 1986 року. Та не стираються з пам’яті ті події. Вже багато з тих, хто був справжнім ліквідатором Чорнобильської аварії, пішли з життя. По скількох долях пройшлася чорним смерчем радіоактивна хмара!

Про все це йшла мова на заходах, що були проведені в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського.

Так, 21 квітня для учнів 9 класу ЗОШ № 13 фахівці бібліотеки провели годину-реквієм «Чорнобильська трагедія: шлях довжиною в 30 років».

А 26 квітня учні 2-А і 4-Б класів ЗОШ № 12 стали учасниками бесіди-спогад «Мужність і біль Чорнобиля», під час якої дізналися про страшні події 1986 року, про місто Чорнобиль, яке назавжди буде в історії України, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф, а також розширили свої знання про негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров'я людини.

27 квітня користувачі бібліотеки, учні 8-Б класу ЗОШ № 4, зустрілися з ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС, членом правління Сумської міської організації «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ» Олександром Васильовичем Петухом, який розповів про ті страшні події, свідком яких він став, і наголосив, що наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там у перші тижні після лиха...

Цікавим інформаційним доповненням до заходів, проведених в бібліотеці, були книжкові виставки «Чорнобиля гіркий полин», «Чорні крила Чорнобиля», «Чорнобиль: погляд з минулого у майбутнє» та електронна презентація «Плач мертвої зони».

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов