Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


26.02.2016

Мистецькі посиденьки

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image

У нашому календарі є ряд свят, які присвячені тим чи іншим представникам тваринного світу. У цьому ряду впевнено стоїть Міжнародний День котів, який відзначається всіма любителями цієї прекрасної тварини в перший день весни – 1-го березня. Ця дата «законно належить» до свята кішок і котів по всьому світу, так як початок весни спокон віків змушує всіх нас, любителів і не любителів цього виду, звертати особливу увагу на численні «виступи, симпозіуми та конференції», які проводяться цими представниками тваринного світу в безпосередній близькості до тих, кому вони найбільше довірилися і з ким вони зволіли йти по всій землі.

Кішка супроводжує людину на землі напевно від самого початку історії людської цивілізації. Вона може бути вимоглива до себе і до оточуючих, навіть десь нав’язлива, проте завжди дотримується якихось, притаманних тільки їй одній, власних правил поведінки, які і досі дивують нас день у день. Скільки книжок написано про цих тварин? Скільки розповідей було екранізовано? Але ні одне оповідання, жоден фільм не може повною мірою передати унікальний характер цієї тварини. Вони терплячі і уважні, іноді егоїстичні, але це тільки через нестачу уваги з нашого боку. Їм дуже часто немає справи до того, що робиться за межами їх місця проживання, але вони досконально знають той маленький світ, де їм випала честь проживати.

Особливо яскраво відзначають Міжнародний День котів у Великобританії – кішки в Англії грають дуже важливу роль – вони охороняють цінні експонати від гризунів у Британському музеї, і від них же оберігають тонни зерна. В цей день всіх без винятку котів, і домашніх, і тих, які перебувають на службі у держави, вітають, пригощаючи їх котячими делікатесами та різноманітними стравами.

В Австралії теж шанують котів за їх працю на благо держави. Кожній кішці, що охороняє склади провізії від гризунів протягом багатьох років, була затверджена спеціальна довічна пенсія, з відповідним раціоном харчування, в який входять м’ясо і молоко.

У Китаї в честь цього свята посилили заходи покарання для тих, хто погано поводиться з кішками. Тепер кривдникові пухнастого улюбленця загрожує великий штраф і, навіть, арешт строком на 15 діб!

24 лютого 2016 року, напередодні свята, у відділі естетичного виховання Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського пройшли «Мистецькі посиденьки» вихованців гуртка з образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» – учнів НВК № 42, керівник Пушкар Світлана Іванівна, присвячені Міжнародному Дню котів.

Присутні на творчій зустрічі – розповіли про свої роботи (гуртківці підготували листівки до свята та, по дорозі до бібліотеки, роздавали їх сумчанам), про своїх домашніх улюбленців – котів, про свої творчі плани та задуми.

Фахівці відділу естетичного виховання, в свою чергу, познайомили присутніх з книгами та періодичними виданнями, альбомами та іншими документами, що присвячені «кошачій» тематиці. Діти познайомилися з творами художників, що малюють котів, згадали літературні твори персонажами яких є коти, та найбільше захоплення викликав хіт-парад мультяшних котів – від «Кицьки, що гуляє сама по собі» до Кота в чоботях зі «Шреку».

Вітаємо всіх любителів кішок! Зі святом Вас!Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов