Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


19.02.2016

Рідній мові присвячується

Мова – душа національності,
її святощі, її найцінніший скарб.

Іван Огієнко

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image

До Міжнародного дня рідної мови фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського підготували і провели для своїх юних користувачів цикл пізнавальних заходів.

Під час проведення літературно-історичної експедиції «Апостоли рідної мови» його учасники – учні 8-Б класу ЗОШ № 4 від бібліотечних працівників узнали про історію виникнення свята, почули барвистий світ українського слова, його велич і силу у поезії В. Сосюри, М. Рильського, Т. Шевченка, А. Гарматюка. У свою чергу, діти продемонстрували свої знання з рідної мови у мовознавчих конкурсах. Команди «Made in Ukraine» та «Патріоти» під час лінгвістичної гри «Найрозумніший» досить вправно впоралися з завданням на знання «мовознавчих» прислів’їв та приказок, розгадували ребуси, вирішували анаграми. Жваво обговорювали та дискутували під час «Інтелектуальної» гри, де запропоновані слова потрібно було розставити за алфавітом, а з останніх букв слів треба було скласти прислів’я; активно відповідали і на запитання вікторини «Великі творці Великої країни». З зацікавленістю учасники експедиції переглянули слайд-презентацію «21 лютого – Міжнародний день рідної мови» і літературу, представлену на книжковій виставці«Бринить, співає наша мова».

Учні 8-А класу ЗОШ № 4, які завітали до Пункту вільного доступу до Інтернету бібліотеки, стали учасниками гри-квесту «Мандрівка Мовною країною». Розділившись на 2 команди «Дивослово» та «Мовознавці», вони показали себе обізнаними знавцями рідної мови, змагалися у конкурсах: «Дивні перетворення», «Слово в слові», «Знавці рідної мови», «Антоніми» та пройшли шляхами гри «Лабіринт».

Діти довели, що вони добре знають, люблять і шанують свою співучу і дзвінку мову та українську книгу.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов