Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


16.02.2016

Лютневий сніг весною пахне

У кожного місяця є свої свята, що найповніше освячують ту чи іншу пору року. Якщо січень знаменитий насамперед трьома святами – Різдвом, Василем (Новим роком) та Водохрещєю, то лютий може похвалитися лише одним – Стрітенням, котре припадає на середину місяця – 15 лютого.

Свято це в Україні шанувалось, в різних місцинах мало свою назву – Стрітення, Стрічення, Зимобор та Громниці. За народними віруваннями, в цей день Зима зустрічається з Літом, і вони сперечаються між собою – кому йти, а кому вертатися.

На Стрітення випікають стрітенські пташки, що символізують прихід весни. Не стали виключенням у вшануванні кращих традицій своїх пращурів фахівці Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М.Островського. Напередодні свята учні 4-Б класу НВК № 42 відвідали народознавчу академію «Лютневий сніг весною пахне». Діти не тільки поповнили свої знання про українські обрядові свята з розповіді бібліотекаря та з книг, представлених на книжковій виставці, а й із задоволенням долучилися до творчої майстерні з виготовлення (ліплення із солоного тіста) стрітенських пташок.

Image 2 LightBox Text to accompany first lightbox image


Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов