Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


21.05.2015

Вишита мудрість поколінь

      Вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, це ще й оберіг.
      За допомогою нитки та голки українці творили унікальні зразки прекрасного національного вбрання. Наші предки вірили, що вишита сорочка оберігає саму людину від недобрих очей, заздрісних думок та поганих людей.
      «Вишита мудрість поколінь» – під таким гаслом у Пункті вільного доступу до Інтернету, що діє у Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського, був проведений відеосалон, присвячений Дню вишиванки, святу, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Діти мали змогу переглянути відеофільм про техніку та символіку вишивки, вишиванки різних областей України; послухати легенду про вишиту сорочку та пісні відомих українських виконавців про вишиванку – давній оберіг українського народу, який є символом здоров'я, краси, чистоти помислів і єднання з душею предків, свого народу.
      Одягніть вишиванку, як це зробили найменші користувачі бібліотеки та бібліотечні працівники, і Ви пізнаєте таємничу мову символів, відчуєте енергетику пращурів, вільний дух козаччини та гордість за те, що належите до волелюбного українського народу.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов