Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


06.05.2015

В атаку йшли не заради нагород

      Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги над нацизмом у Європі. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті вогненні літа і яким найважче сьогодні. Кожен з них, хто брав участь у тій війні, є героєм. Хтось рвався у бій під кулі, хтось працював на заводах до знемоги, інші рятували полонених і поранених. Кожен робив свій власний подвиг!
      Їхні груди вкриті медалями, на скронях – сивина. Але вони пам’ятають ті страшні часи, хоча часто їм і не хочеться про них згадувати.
      Сьогодні, як ніколи, усім нам, а особливо молоді, потрібна правда і пам'ять про Другу світову війну, про покоління тих людей, які чесно і до кінця виконали свій громадянський обов’язок, захищаючи нашу Батьківщину від загарбників, винесли на своїх плечах тягар післявоєнної відбудови, виростили дітей і внуків – громадян незалежної України. Не применшуючи заслуг і слави видатних полководців головним героєм, ключовою дійовою особою війни була проста людина, яка витримала найтяжчі випробовування.
      Саме такою простою і щирою людиною є Ніна Андріївна Литвінова, нині підполковник запасу, голова міського Союзу ветеранів, з якою познайомилися 6 травня 2015 року під час бесіди-спогаду «В атаку йшли не заради нагород» користувачі бібліотеки, учні 7-А класу ЗОШ №4.
      У далекі роки лихоліття сімнадцятирічною дівчиною пішла Ніна Андріївна на фронт. Вона своїми очима бачила зруйновані нацистськими окупантами міста і села, розстріляних, повішених, спалених живцем, закатованих співвітчизників, вбиті цілі гурти худоби, зруйновані залізниці, отруєні колодязі. Була на фронті медсестрою, не шкодуючи власного життя винесла з поля бою 14 тяжкопоранених, в одному з боїв від вибуху бомби сама зазнала тяжких поранень.
      Має багато державних нагород, виховала дітей і внуків, має двох правнуків, які дуже пишаються своєю героїчною 93-річною прабабусею – ветераном війни, підполковником запасу.
      Розповідь була вражаючою та надовго запам’яталась учням. Після закінчення зустрічі діти подякували Ніні Андріївні за мирне життя, за щасливу можливість вчитись, працювати, жити та подарували їй весняні квіти.
      Зустріч супроводжувалась слайд-презентацією «Перемозі присвячується». Цікавим доповненням заходу стали огляд художніх творів «Прочитай книги письменників-земляків, учасників Другої світової війни» та книжкова виставка «Україна в полум’ї війни», підготовлені фахівцями відділу інформації та маркетингу в рамках Дня бібліографії «Згадаймо величні роки».Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов