Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


28.04.2015

Духовна Біблія України

      26 квітня 1840 р. у Петербурзі за сприяння відомого українського письменника Євгена Гребінки вийшло перше пожиттєве видання творів Тараса Шевченка «Кобзар».
      Сьогодні під «Кобзарем» ми розуміємо збірку усіх творів геніального поета, проте у першому виданні містилося лише 8 робіт: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ`яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», а також вірш, який став своєрідним епіграфом і видання, і всієї творчості Шевченка – «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами». Його він написав спеціально для цієї збірки.
      З усіх видань, які побачили світ ще за життя автора, перше було найбільш привабливим. Книга мала зручний формат, був використаний якісний папір, чіткий шрифт. Проте друкувався «Кобзар» російською транслітерацією української мови. Родзинкою видання стала гравюра на початку книги за малюнком Василя Штенберга, на якому був зображений кобзар із хлопчиком-поводирем.
      Одразу після виходу збірки Т.Шевченка почали називати кобзарем. Та навіть сам поет іноді почав підписувати свої твори «Кобзар Дармограй». Вихід цієї книги, нехай навіть значно урізаної царськими цензорами, став подією величезного літературного і національного значення. Сьогодні у світі збереглося лише кілька примірників першого видання. Один з них зберігається у Черкаському музеї «Кобзаря».
      До цієї події з користувачами Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського була проведена бесіда біля книжкової виставки «Духовна Біблія України», присвячена 175-річчю з часу виходу першої поетичної збірки Т.Шевченка «Кобзар», на якій представлені всі видання «Кобзаря» з фондів дитячої бібліотеки. Діти не тільки прослухали інформацію бібліотекаря про життя «Кобзаря», але й вголос почитали вірші Тараса Шевченка.



Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов