Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


24.04.2015

Гудуть жорстокі дзвони квітня

За днями дні минув повільно рік,
За днями дні – і другого немає.
Нехай же лихо наше проминає
І в світі не повториться повік.

Хай стане мир найміцнішим стократ,
Хай над землею чисте небо буде,
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде.

      26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС, застогнала земля… Горів 4-й енергоблок.
      Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Кінець квітня був напрочуд теплим. Ця ніч була найтихішою і найтеплішою. Проте в ту саму ніч з 25-го на 26 квітня відлік часу став далеко не мирним. О першій годині 23 хв., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано спалахнуло велетенське полум’я. Здригнулася земля. Стався вибух.
      Все далі й далі відходять від нас та страшна весна 1986 року. Та не стираються з пам’яті ті події. Вже багато з тих, хто був справжнім ліквідатором Чорнобильської аварії, пішли з життя. А ще ті, що живуть на забруднених територіях. По скількох долях пройшлася чорним смерчем радіоактивна хмара!
      До Дня Чорнобильської трагедії в Сумській обласній бібліотеці для дітей ім. М. Островського було проведено ряд заходів. У відділі обслуговування учнів 5-9 класів була проведена година пам’яті «Плач мертвої зони». Учні 8-А класу ЗОШ №4 переглянули слайд-презентацію та документальне відео, що було гарним доповненням до розповіді бібліотекарів. Діти дізналися про події 1986 року та про заходи безпеки на випадок радіаційної аварії. Крім того у відділі розгорнуто виставки до цієї події: «Попіл людського смутку в серцях наших навіки» та «Чорнобиль не має минулого часу».Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов