Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


23.04.2015

Над Сулою журавлі летять

І знов кажу я і раджу знову –
люби і знай
Живу природу і рідну мову,
і рідний край.
Берися сміло і всяке діло
роби як слід.
Гартуй у праці душу, й тіло
і знай свій рід.
І калинову, і барвінкову
люби і знай
Свою кохану співучу мову,
свій рідний край!...

Д.Білоус

      «Моя біографія, друзі, сягає в далекі ті дні, коли мене бусол на лузі підкинув батькам навесні» – так не без гумору про себе розповідав Дмитро Білоус, який народився 24 квітня 1920 р. й ім’я якого відомо кожному, хто шанує красу літературного слова і творчість цього талановитого поета, перекладача, фольклориста.
      Серед багатьох знаних письменників лише деякі могли би пишатися тим, що за життя створили навколо себе унікальний світ духовних цінностей. Дмитрові Білоусу пощастило створити такий дивовижний світ. Він був одним із тих письменників, володарів того безцінного скарбу, про який не можна казати в минулому часі, бо цей різноманітний оригінальний світ поезії й сьогодні привертає до себе увагу величезної людської аудиторії – від дітей до видатних вчених.
      До 95-річчя від дня народження Дмитра Білоуса, видатного майстра слова, нашого славного земляка, уродженця с. Курмани Недригайлівського району, лауреата Національної премієї України ім. Т.Г.Шевченка, літературних премій ім. Лесі Українки та Максима Рильського в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського 23 квітня 2015 року відбулася скайп-зустріч користувачів-учнів 7-Б ЗОШ №4 з учнями 7-А класу Недригайлівської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів, які є користувачами Недригайлівської районної дитячої бібліотеки.
      Під час зустрічі звучали цікаві факти з біографії поета, вірші Дмитра Білоуса у виконанні юних сумчан і мешканців м. Недригайлів, земляків поета. Учасники заходу мали можливість проявити свою ерудицію під час вікторини «Позмагаймося, знавці!», і літературного марафону «Відгадай скоріше загадку від Білоуса».
      Виявилось, що скайп-спілкування може бути не менш цікавим і живим, ніж зустріч в реалії. А якщо таке спілкування залишає ще й масу позитивних емоцій та дарує нових друзів – це вдвічі приємніше й цікавіше!
      Усмішками та побажаннями гарного настрою закінчилася зустріч.
      Звичайно ж, переможців і переможених не було, бо перемогла дружба. Дружба міст, шкіл, бібліотек, користувачів – шанувальників творчості нашого славного земляка – і звичайно ж, книги.
      Всі учасники – і з одного боку проекційного екрану, і з другого – отримали солодкі призи.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов