Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


17.03.2015

Під українським небокраєм книгу люблять і читають

Як я люблю книгозбірні!
І найскромніша – це храм.
Друзі безмовні, та вірні,
Книги шикуються там...

Д.Білоус

      З настанням весняних канікул у школярів приходить чудове свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і читачів, веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з цікавими людьми та героями книг.
      Цьогорічний Тиждень дитячого читання проходить в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М.Островського з 16 по 22 березня під гаслом «Вклонімось книзі, мудрості віків».
      16 березня о 11.00 в бібліотеці відбулося урочисте відкриття Тижня, яке розпочалося літературно-музичним квестом «Під українським небокраєм книгу люблять і читають». На свято завітали учні 4-В класу ЗОШ № 15 ім. Д.Турбіна, користувачі бібліотеки, батьки, вчителі. На гостей чекала цікава подорож творами Ганса Крістіана Андерсена, казки якого стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів. А допомагав дітям здійснити подорож у чарівну країну, де живуть яскраві і неповторні герої Г.-Х. Андерсена, відомий персонаж датського казкаря – Оле Лукойє. Під час мандрівки учасники квесту зустрілися з Дюймовочкою, Мишею, Принцесою, Принцом, Сніговою Королевою та Розбійницею.

      Дуже радо зустріли юні читайлики сучасну українську письменницю, яка пише для сучасних дітей – дипломанта літературних конкурсів «Просто так» і «Коронація слова – 2012», члена Сумської організації Національної спілки письменників України – Коршунову Анну. Діти мали чудову нагоду «живого» спілкування з авторкою, взяли активну участь у майстер-класі «Напишемо казку разом», який провела з ними Анна Євгенівна. Дітвора не тільки складала разом спільну казку, а ще й ілюструвала її.
      Конкурси, ігри, вікторини, виступи юних музикантів, пісні у виконанні дітей, нагородження кращих користувачів бібліотеки – це було дійсно свято!!!. Зачарували своїми виступами вихованці зразкового дитячого музичного театру «Дзвіночок» Сумського палацу дітей та юнацтва (художній керівник Ірина Володимирівна П’янкова), які показали уривок з казки Г.К.Андерсена «Дюймовочка».
      Протягом дня в бібліотеці проводяться акції: безоплатної видачі читацького квитка «Стань читачем бібліотеки сьогодні», «Приведи друга до бібліотеки» та «В бібліотеку не тільки за книгами».
      У рамках кожного дня Тижня, що проходитимуть під назвами:
            – День ювілярів – письменників і книг «Ювілейний зорепад»
            – День патріотичної книги «Війна у пам’яті, біль у серці»
            – День дружби книги та Інтернету «Інформаційний дует»
            – День бібліотворчості «Фабрика ідей від талановитих дітей»
на користувачів чекають цікаві та змістовні заходи, серед яких: конкурс «Які чудові ці книжки!» (краща реклама книг дитячих письменників В. Нестайка і О. Столбіна), літературний калейдоскоп «Мандрівка по сонячних книгах В.Нестайка» (до 85-річчя від дня народження українського письменника), інформаційна година «Великий мрійник із великого Нанта» (до 110-річчя від дня смерті Ж.Верна, французького письменника), віртуальна подорож «Сім природніх чудес України», літературний конкурс «Моя бібліотека – найкраща» та багато ін.

      Доповнюватимуть заходи книжкові виставки, організовані у відділах обслуговування, серед яких: «Дитячі книги – ювіляри року», «Письменники – ювіляри 2015 року, «Сторінками мистецького архіву», «Пам'ять жива», «Від книжки – до творчості», «Веселкова палітра», «Знайомих книг улюблені герої», «Україні присвячується» та ін.
      На думку фахівців бібліотеки, такі щорічні креативні театралізовані дійства за участю героїв улюблених книг у виконанні бібліотечних працівників і наших маленьких читачів, цікаві пізнавально-розважальні заходи, приурочені до цього свята книги, це – заохочення дітей до читацької культури, до спілкування з книгою і бібліотекою, радісні відкриття світу літератури та поштовх до творчого пошуку цікавих ідей серед відвідувачів.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов