Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


20.02.2015

Невгасима мова, слово незабутнє

«Мова – це всі глибинні пласти
духовного життя народу,
його історична пам’ять,
найцінніше надбання століть,
мова – це ще й музика, барви…»

О. Гончар

      Доля кожного народу органічно пов’язана з долею його мови. Історія свідчить, що зі зникненням мови зникає й етнос. Зберігати і розвивати рідну мову може тільки сам народ. Про красу і велич рідної мови, про зв'язок історії мови з історією народу, про велику й давню дружбу, що існує між мовами різних народів світу йшла мова під час заходів, що були проведені в обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського до Міжнародного дня рідної мови. Це: мовний диліжанс «Мова солов’їна, мова милозвучна, материнська мова, рідна та свята», мовний брейн-ринг «Моя українська мова – найкраща», літературно-мистецький калейдоскоп «О слово рідне, хто без тебе я?».
      Останній був проведений для учнів 8-х класів обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей в рамках цільової міні-програми «Акорди творчого єднання. Учасники заходу більше дізнались про історію свята, взяли участь в мовних вікторинах: «Хто правильно і швидше закінчить прислів’я», «Бліц-переклад», «Дешифратор», познайомилися з «Українською абеткою» відомого українського художника-графіка, ілюстратора Григорія Нарбута, з висловами про мову українських і зарубіжних істориків, політиків, літераторів, діячів культури.
      Під музичний супровід учні прослухали прекрасні вірші про українську мову Т. Шевченка, В. Сосюри, Д. Білоуса, М. Рильського, а також сатиричні вірші Г.Єлишевича та А. Гарматюка про людей, які зневажають свою мову.
      До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці організовані книжкові виставки «Мова – це всесвіт увесь для дитини, стільки в ній радості, щастя й краси», «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», «Бринить, співає наша мова» та «Апостоли рідної мови», на яких представлені книги і періодичні видання про одну із найпрекрасніших мов світу, про виховання любові до рідної української мови, до її носія – українського народу, до України, до народних традицій тощо.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов