Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


11.02.2015

Афганістан. Дорогами війни.

Хто ж відповість?
Як захлинався бій останній
І ущухав вогонь атак,
Упав юнак в Афганістані —
Двадцятирічний мій земляк.
Упав, з очей спадали зорі,
Темніла неба пелена...
О, боже мій, що тільки творить
Людьми придумана війна!

      За понад тисячолітню історію мільйони синів і дочок нашого народу поклали свої голови в нескінченних війнах та воєнних конфліктах як захищаючи рідну землю, так і в жорстоких війнах за інтереси чужих держав і правителів. Однією з чорних сторінок для українців, які тоді служили в Радянській Армії, стала участь наших співвітчизників у кривавій неоголошеній війні в далекій середньоазіатській країні – Афганістані. Та страшна війна розтяглася на довгих 10 років. В ній загинуло понад 15 тисяч наших солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон.
      26 років минуло, як останній воїн колишнього СРСР залишив непривітну афганську землю. 15 лютого 1989 року нарешті закінчилась війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення радянських військ з Афганістану.
      Щоб вшанувати пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, в Сумській обласній дитячій бібліотеці ім. М. Островського була проведена година-спогад «Афганське досьє».
      На зустріч з користувачами бібліотеки – учнями 7-го класу ЗОШ № 4 був запрошений заступник голови правління Сумської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану полковник Сітніченко Юрій Миколайович, який поділився спогадами та розповів про свою участь у цій війні. Хлопці та дівчата дізналися про молодих людей, які йшли на війну не за орденами і медалями, а свято вірячи, що виконують інтернаціональний обов’язок. Учні уважно слухали розповідь воїна-афганця, задавали численні запитання. Яскравим доповненням заходу був відеоряд з музичним супроводом. На згадку про зустріч Юрій Миколайович подарував бібліотеці книгу «Афганістан. Дорогами війни», яка була видана до 25-річчя виводу радянських військ з Афганістану.
      До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан у відділі обслуговування учнів 5-9 класів розгорнута виставка-подорож «Афганськими дорогами», на якій представлені книги та періодичні видання про криваву війну в Афганістані, про героїзм і мужність радянських воїнів, спогади учасників бойових дій, збірки поезії.Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов