Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


22.01.2015

Наша єдність – назавжди!

О, поведи ж нас, лицарський духу,
По вільній стежці життя і руху.
На тихі води, на ясні зорі.
І в цю велику, страшну годину
З’єднай в єдину всю Україну!

О.Олесь

      День 22 січня увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
      Це свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.
      Особливого значення набуває святкування Дня Соборності в цьому році, коли наша держава переживає складні часи, коли після 20-ти років Незалежності ми повинні знову захищати свої кордони і відвойовувати свої землі.
      Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від них залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути сильною, здоровою і щасливою.
      З метою виховання у підростаючого покоління незалежної України любові до своєї держави та патріотичних почуттів Сумська обласна бібліотека ім. М.Островського запланувала ряд заходів до Дня Соборності України.
      Так, 21 січня 2015 року, в читальному залі відділу обслуговування учнів 5-9 класів було проведено годину історичної пам’яті «В єдності наша сила», під час якої фахівці бібліотеки намагалися прищепити дітям повагу до славного історичного минулого України, розширити знання дітей з історії Дня Соборності України; виховати національну свідомість та почуття гідності бути громадянином України…. На заході були присутні учні 9 класу ЗОШ №4, які з цікавістю слухали розповідь бібліотекарів, супроводжену документальним відео та піснями. Діти жваво брали участь у вікторинах, показавши добрі знання з історії України та українських традицій. До заходу були організовані книжкові виставки «За єдину Україну» та «Величний день злуки», на яких представлені документи, що розповідають про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, про тих героїв, які боролися за об’єднання всіх національно-демократичних сил, хто словом i ділом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу.
      З 19 по 22 січня учні 2-3-х класів ЗОШ №4, 13, ССШ №9 та вихованці ДНЗ №4 «Зірочка» стали учасниками інформаційної бесіди «Соборність України – єдність нації» та переглянули літературу, представлену на тематичній поличці "Наша незалежна українська держава". Справжньою урочистою подією для учнів 4-х класів ЗОШ №24 стало літературно-музичне свято «Ми – українці», проведене фахівцями відділу обслуговування користувачів молодшого віку безпосередньо у школі. Діти декламували вірші про Україну, взяли участь у конкурсі «Продовж прислів’я про Україну», розгадували кросворд «Національні символи України», складали колективний вірш «Ода Україні», переглянули електронну презентацію «Соборність України – єдність нації», підготували саморобки та малюнки для воїнів АТО. З особливою зацікавленістю дітлахи переглянули відеоряд «Пам’ятаймо загиблих Сумщини». Захід супроводжувався піснями «Україна» та «Моя Україна» у виконанні Н.Бучинської та Н.Май.
      Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
      Тож, пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності!!!

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов