Шапка
40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 51 тел./факс 8(0542) 22-00-82 E-mail:sodb@ukr.net
Menu2
Menu1
Menu1
Menu1
Menu4
Menu5
Menu3
Menu16
Menu3
Menu5
Menu14
Menu3
Menu8

Новини


16.01.2015

Подорож до Палацу чарівних казок

      Якщо Ява й Павлуша (головні герої «Тореадорів з Васюківки») допоможуть вам на якісь хвилини гостріше відчути радість веселого, щедрого на пригоди й витівки дитинства, я буду щасливий, - говорив Всеволод Нестайко. Світ його творів – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів та дивовижних створінь. Майже не маючи дитинства, Всеволод Нестайко присвятив життя тому, щоб дарувати казкове, сповнене пригод дитинство мільйонам українців.
      85-річчю від дня народження найвідомішого сучасного українського письменника і казкаря, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії ім. Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії ім. Олександра Копиленка (за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя» було присвячено віртуальну мандрівку «Подорож до Палацу чарівних казок», що відбулася 15 січня 2015 року у Пункті вільного доступу до Інтернету Сумської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського.
      Юні користувачі з задоволенням мандрували сторінками життя і творчості улюбленого дитячого письменника, дізналися про те, що рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію «Тореадори з Васюківки» було внесено до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури,
      Зацікавила дітей і розповідь про те , що за творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) — головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984), відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985). Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою тощо.
      Учасники заходу переглянули уривок з фільму «Тореадори з Васюківки», а потім розділилися на дві команди: «Грайлики» та «Смайлики» і змагалися на краще знання творів Всеволода Нестайка. В одному з конкурсів діти відгадували заплутані назви книжок письменника, а у конкурсі «Хвилинка мудрості» - пояснювали значення прислів'їв про дружбу. Останнє завдання для команд було проведено у вигляді літературного лото. В результаті змагань перемогла дружба. Всі учасники заходу були нагороджені солодкими призами.
      Захід супроводжувала слайд-презентація «Щасливий дар – творити для дітей», яку пропонуємо переглянути і вам.

Краєзнавчий блог: Рідний край вивчай та знай

АКТУАЛЬНІ
РУБРИКИ

Сторіччя Української революції
1917-1921 рр.


Скарб Ярослава Мудрого

Сумщина олімпійська

Україна та українці

Краєзнавчий атлас Сумщини

Благодійні акції
Анализ веб сайтов